Sonda

Co preferujesz na podłodze?

Wyniki

Loading ... Loading ...

Szukaj

Moda mija, moda wraca

    Moda na konkretne ozdoby podobnie jak i na inne przedmioty raz wraca, a raz przemija. W budownictwie możemy zauważyć tendencję, że co jakiś czas mamy powrót do starszych styli budowlanych. Podobnie jak i w kulturze czy sztuce, co pewien okres czasu możemy zaliczyć powrót do starych tradycji. Jeżeli zaś chodzi o budownictwo to coraz częściej możemy zauważyć powrót do starych tradycji w budownictwie, najbardziej jest to widoczne w tym że stosowane są sztukaterie do ozdoby nowo wybudowanych domów, a trzeba wiedzieć że jest to ozdoba, której historia ma już dobrych kilka tysięcy lat. Również bardzo często zauważymy wiszące i montowane na budynkach gzymsy, osobiście uważam, że są to bardzo dobre ozdoby i dodatkowo bardzo efektowne. Już w starożytności rzymianie dbali o to żeby ich domy były ładne, właśnie do tego celu używali najróżniejszych zdobień, , a dużą popularnością właśnie cieszyły się gzymsy. Ozdabianie zewnętrznej fasady oczywiście jest uzasadnione tym, że jest to taki kawałek budynku, który widzimy z ulicy i właśnie na podstawie ściany frontowej nasz dom jest bardzo często oceniany. No cóż, większość ludzi ma tendencję do oceniania po pozorach, takim pozorem właśnie jest ocena po elewacji. Działa to w dwie strony, po pierwsze może być tak, że dom, chociaż na zewnątrz nie prezentuje się okazale, to w środku jest to wspaniałe i bogato urządzone domostwo, może być również sytuacja odwrotna. Wyobraźmy sobie, że mamy koszmarnie wykończone wnętrze a jednocześnie przepiękna elewację, która jest nowa i bogato zdobiona. Zazwyczaj zwykły przechodzień przechodząc obok naszego domu stwierdzi, że dom z ładniejsza elewacją jest droższy i zapewne o wiele lepiej wykończony w środku.
    To jednak nie jest prawdą. Dlatego trudno jest podjąć właściwą decyzję na podstawie elewacji o stanie domostwa, jaki znajdziemy wewnątrz. Pomimo że nie powinniśmy poddawać się pozorom to jednak tak robimy i jeżeli widzimy dom, z bogato zdobioną elewacją, okraszony gzymsami i sztukaterię to z góry zakładamy, że mieszkają tam zamożni ludzie i że zapewne środek jest równie bogaty jak zewnątrz. Oczywiście w starożytności podział był bardziej wyraźny i tam bogate zdobienia na zewnątrz oznaczały, że wewnątrz mieszka bogaty człowiek, obecnie już nie jest to tak oczywiste, chociaż nadal bardzo prawdopodobne.

Zmiany na lepsze

Jeśli mamy ochotna zmiany w naszym domu, to musimy wiedzieć, że nie musimy od razu wymieniać wszystkich mebli czy też urządzeń, które się w nich znajdują. Możemy je po prostu „odświeżyć”, aby odmienić ich żywot. Niektórzy uważają, że malowanie ścian wewnątrz domu jest czymś rutynowym., czynnością formalną. Każdy kto cieni sobie gustowne wnętrza, zwraca uwagę na kolory, ma już swoje ulubione, do których jest przyzwyczajony i chętnie wraca. W dzisiejszych czasach ilość odcieni różnego rodzaju farb jest ogromna. Bardzo ważnym elementem jest to, abyśmy czuli radość i zadowolenie z naszych efektów malowania. Ważne jest również , żebyśmy czuli satysfakcję, iż podjęliśmy dobrą decyzję i użyliśmy kolorów które pasują do wnętrza mieszkania oraz do nas samych. Musimy pamiętać, że musimy czuć się dobrze w każdym wnętrzu jeżeli zdecydujemy się na przemalowanie ścian. Dobrze dobrana kolorystyka jest bardzo istotną kwestią dotyczącą naszego samopoczucia. Dobrze dobrane kolory i odcienie wprowadzają nas w określony nastrój, sprawiają, że czujemy ciepło pomieszczeń. Malując ściany na pastelowe kolory, nasze ściany jak i całe wnętrze naszego domu może zyskać bardzo wiele. Można podkreślić walory mieszkania, ciepło rodzinnego domu. Przecież to właśnie w domu spędzamy większość czasu i to w nim powinniśmy czuć i spędzać przemiłe i przytulne chwile. Nie koniecznie trzeba stosować się to trendów, ponieważ to my sami musimy się czuć dobrze we własnym domu. Warto więc pamiętać, aby malować ściany na takie kolory, jakie odpowiadają nam samym.

Leave a Reply