Sonda

Co preferujesz na podłodze?

Wyniki

Loading ... Loading ...

Szukaj

Moda mija, moda wraca

    Moda na konkretne ozdoby podobnie jak i na inne przedmioty raz wraca, a raz przemija. W budownictwie możemy zauważyć tendencję, że co jakiś czas mamy powrót do starszych styli budowlanych. Podobnie jak i w kulturze czy sztuce, co pewien okres czasu możemy zaliczyć powrót do starych tradycji. Jeżeli zaś chodzi o budownictwo to coraz częściej możemy zauważyć powrót do starych tradycji w budownictwie, najbardziej jest to widoczne w tym że stosowane są sztukaterie do ozdoby nowo wybudowanych domów, a trzeba wiedzieć że jest to ozdoba, której historia ma już dobrych kilka tysięcy lat. Również bardzo często zauważymy wiszące i montowane na budynkach gzymsy, osobiście uważam, że są to bardzo dobre ozdoby i dodatkowo bardzo efektowne. Już w starożytności rzymianie dbali o to żeby ich domy były ładne, właśnie do tego celu używali najróżniejszych zdobień, , a dużą popularnością właśnie cieszyły się gzymsy. Ozdabianie zewnętrznej fasady oczywiście jest uzasadnione tym, że jest to taki kawałek budynku, który widzimy z ulicy i właśnie na podstawie ściany frontowej nasz dom jest bardzo często oceniany. No cóż, większość ludzi ma tendencję do oceniania po pozorach, takim pozorem właśnie jest ocena po elewacji. Działa to w dwie strony, po pierwsze może być tak, że dom, chociaż na zewnątrz nie prezentuje się okazale, to w środku jest to wspaniałe i bogato urządzone domostwo, może być również sytuacja odwrotna. Wyobraźmy sobie, że mamy koszmarnie wykończone wnętrze a jednocześnie przepiękna elewację, która jest nowa i bogato zdobiona. Zazwyczaj zwykły przechodzień przechodząc obok naszego domu stwierdzi, że dom z ładniejsza elewacją jest droższy i zapewne o wiele lepiej wykończony w środku.
    To jednak nie jest prawdą. Dlatego trudno jest podjąć właściwą decyzję na podstawie elewacji o stanie domostwa, jaki znajdziemy wewnątrz. Pomimo że nie powinniśmy poddawać się pozorom to jednak tak robimy i jeżeli widzimy dom, z bogato zdobioną elewacją, okraszony gzymsami i sztukaterię to z góry zakładamy, że mieszkają tam zamożni ludzie i że zapewne środek jest równie bogaty jak zewnątrz. Oczywiście w starożytności podział był bardziej wyraźny i tam bogate zdobienia na zewnątrz oznaczały, że wewnątrz mieszka bogaty człowiek, obecnie już nie jest to tak oczywiste, chociaż nadal bardzo prawdopodobne.

Zastawa to też dekoracja

Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że zastawa obiadowa czy cały komplet talerzy, kubków i sztućców to także elementy dekoracyjne, a nie tylko i wyłącznie funkcjonalne naczynia, jakie wykorzystujemy przy codziennych posiłkach. Właśnie dlatego mamy różnego rodzaju naczynia, na jakie można się zdecydować. Wiele osób uważa, że najlepsza jest biała, bez żadnych dekoracji porcelana lub inne tworzywa, jeśli nie mamy aż tak wiele funduszy, by zdecydować się na szlachetną porcelanę. Do tego mamy jeszcze wiele jednokolorowych propozycji, połączenie dwóch kolorów, a także różnorodne wzorki, a więc całkiem sporo rozmaitych możliwości do wykorzystania, gdy chcemy urozmaicić swoje codzienne posiłki o coś wyjątkowo ładnego. Oprócz tego naczynia mają rozmaite kształty. Talerze mogą być nie tylko okrągłe, ale także kwadratowe, a także przybierać więcej rozmaitych kształtów, na co na pewno warto zwrócić swoją uwagę, a nie pożałujemy takiego rozeznania. Podobnie jest ze sztućcami, szklankami czy kubkami. Mamy tutaj do swojej dyspozycji wiele rozmaitych propozycji, i tylko od naszego gustu zależy, na co się tak naprawdę zdecydujemy. Na pewno warto poznać wszystkie dostępne opcje i wtedy zastanowić się nad tym, co nam najbardziej odpowiada. Będzie to dla nas na pewno doskonałe rozwiązanie, dzięki któremu zapewnimy sobie piękne dekoracje do swojego domu.

Comments are closed.