Sonda

Co preferujesz na podłodze?

Wyniki

Loading ... Loading ...

Szukaj

Moda mija, moda wraca

    Moda na konkretne ozdoby podobnie jak i na inne przedmioty raz wraca, a raz przemija. W budownictwie możemy zauważyć tendencję, że co jakiś czas mamy powrót do starszych styli budowlanych. Podobnie jak i w kulturze czy sztuce, co pewien okres czasu możemy zaliczyć powrót do starych tradycji. Jeżeli zaś chodzi o budownictwo to coraz częściej możemy zauważyć powrót do starych tradycji w budownictwie, najbardziej jest to widoczne w tym że stosowane są sztukaterie do ozdoby nowo wybudowanych domów, a trzeba wiedzieć że jest to ozdoba, której historia ma już dobrych kilka tysięcy lat. Również bardzo często zauważymy wiszące i montowane na budynkach gzymsy, osobiście uważam, że są to bardzo dobre ozdoby i dodatkowo bardzo efektowne. Już w starożytności rzymianie dbali o to żeby ich domy były ładne, właśnie do tego celu używali najróżniejszych zdobień, , a dużą popularnością właśnie cieszyły się gzymsy. Ozdabianie zewnętrznej fasady oczywiście jest uzasadnione tym, że jest to taki kawałek budynku, który widzimy z ulicy i właśnie na podstawie ściany frontowej nasz dom jest bardzo często oceniany. No cóż, większość ludzi ma tendencję do oceniania po pozorach, takim pozorem właśnie jest ocena po elewacji. Działa to w dwie strony, po pierwsze może być tak, że dom, chociaż na zewnątrz nie prezentuje się okazale, to w środku jest to wspaniałe i bogato urządzone domostwo, może być również sytuacja odwrotna. Wyobraźmy sobie, że mamy koszmarnie wykończone wnętrze a jednocześnie przepiękna elewację, która jest nowa i bogato zdobiona. Zazwyczaj zwykły przechodzień przechodząc obok naszego domu stwierdzi, że dom z ładniejsza elewacją jest droższy i zapewne o wiele lepiej wykończony w środku.
    To jednak nie jest prawdą. Dlatego trudno jest podjąć właściwą decyzję na podstawie elewacji o stanie domostwa, jaki znajdziemy wewnątrz. Pomimo że nie powinniśmy poddawać się pozorom to jednak tak robimy i jeżeli widzimy dom, z bogato zdobioną elewacją, okraszony gzymsami i sztukaterię to z góry zakładamy, że mieszkają tam zamożni ludzie i że zapewne środek jest równie bogaty jak zewnątrz. Oczywiście w starożytności podział był bardziej wyraźny i tam bogate zdobienia na zewnątrz oznaczały, że wewnątrz mieszka bogaty człowiek, obecnie już nie jest to tak oczywiste, chociaż nadal bardzo prawdopodobne.

Zamień na LED

Ostatnio bardzo modne jest oświetlenie tylu LED. Jest ono uważane nie tylko za funkcjonalne, ale przede wszystkim za ogromnie energooszczędne, toteż coraz częściej przyglądamy się tej technologii z nieukrywanym podziwem. Nie ma dwóch zdań – słusznie, bowiem można dzięki temu znacznie ograniczyć wydatki związane z energią elektryczną, szczególnie, jeśli posiadamy dużą posesję i kiedy musimy używać dużych ilości światła… LED jest doskonały. Nie mniej pamiętajmy, że niekiedy przyjdzie nam nieco zmodyfikować same urządzenia, oprawy oświetleniowe muszą bowiem dobrze odpowiadać technologii LED, bowiem zazwyczaj nie da się ot tak sobie zamienić klasyczne żarówki na diody LED-owe.W świecie elektryki nie ma tematów tabu, za stosunkowo niewielkie pieniądze można kupić uniwersalne oprawy oświetleniowe, dzięki jakim na pewno będziemy mogli żonglować rozwiązaniami technologicznymi i wykorzystać wszystko, co nam daję współczesne technologie. A dają ogromnie wiele, więc warto to wszystko stosownie wykorzystać, by nie przegapić istotnych zmian dla naszych rachunków. Ci, korzy zainwestowali w nowoczesne oświetlenie LED i stosowne oprawy oświetleniowe dość szybko byli w stanie stwierdzić spore oszczędności. A to dzisiaj argument, jaki trudno lekceważyć, bowiem ekonomia staje na pierwszym planie. Niekiedy przesłania od samą estetykę. Choć jak zapewniają producenci, da się połączyć te dwa elementy – ekonomię i modę. Nie można tego zlekceważyć.

Comments are closed.