Sonda

Co preferujesz na podłodze?

Wyniki

Loading ... Loading ...

Szukaj

Moda mija, moda wraca

    Moda na konkretne ozdoby podobnie jak i na inne przedmioty raz wraca, a raz przemija. W budownictwie możemy zauważyć tendencję, że co jakiś czas mamy powrót do starszych styli budowlanych. Podobnie jak i w kulturze czy sztuce, co pewien okres czasu możemy zaliczyć powrót do starych tradycji. Jeżeli zaś chodzi o budownictwo to coraz częściej możemy zauważyć powrót do starych tradycji w budownictwie, najbardziej jest to widoczne w tym że stosowane są sztukaterie do ozdoby nowo wybudowanych domów, a trzeba wiedzieć że jest to ozdoba, której historia ma już dobrych kilka tysięcy lat. Również bardzo często zauważymy wiszące i montowane na budynkach gzymsy, osobiście uważam, że są to bardzo dobre ozdoby i dodatkowo bardzo efektowne. Już w starożytności rzymianie dbali o to żeby ich domy były ładne, właśnie do tego celu używali najróżniejszych zdobień, , a dużą popularnością właśnie cieszyły się gzymsy. Ozdabianie zewnętrznej fasady oczywiście jest uzasadnione tym, że jest to taki kawałek budynku, który widzimy z ulicy i właśnie na podstawie ściany frontowej nasz dom jest bardzo często oceniany. No cóż, większość ludzi ma tendencję do oceniania po pozorach, takim pozorem właśnie jest ocena po elewacji. Działa to w dwie strony, po pierwsze może być tak, że dom, chociaż na zewnątrz nie prezentuje się okazale, to w środku jest to wspaniałe i bogato urządzone domostwo, może być również sytuacja odwrotna. Wyobraźmy sobie, że mamy koszmarnie wykończone wnętrze a jednocześnie przepiękna elewację, która jest nowa i bogato zdobiona. Zazwyczaj zwykły przechodzień przechodząc obok naszego domu stwierdzi, że dom z ładniejsza elewacją jest droższy i zapewne o wiele lepiej wykończony w środku.
    To jednak nie jest prawdą. Dlatego trudno jest podjąć właściwą decyzję na podstawie elewacji o stanie domostwa, jaki znajdziemy wewnątrz. Pomimo że nie powinniśmy poddawać się pozorom to jednak tak robimy i jeżeli widzimy dom, z bogato zdobioną elewacją, okraszony gzymsami i sztukaterię to z góry zakładamy, że mieszkają tam zamożni ludzie i że zapewne środek jest równie bogaty jak zewnątrz. Oczywiście w starożytności podział był bardziej wyraźny i tam bogate zdobienia na zewnątrz oznaczały, że wewnątrz mieszka bogaty człowiek, obecnie już nie jest to tak oczywiste, chociaż nadal bardzo prawdopodobne.

Zamiast klasycznego żyrandola

jeszcze w poprzedniej dekadzie w naszych domach i mieszkaniach niepodzielnie królowały żyrandole. Mniejsze lub większe – ale zawsze żyrandole, ludziom starszej daty tak już zostało. Szkoda, bowiem dzisiejsze technologie pozwalają na zupełnie inny design i styl dekoracyjny. To szanse na to, by zmieniać wizerunek swoich wnętrz. Nowoczesne oprawy oświetleniowe można wszak spotkać w każdym sklepie budowlanym, w hurtowniach elektrycznych, sklepach dla klienta detalicznego. Nie ma wątpliwości co do tego, że trzeba chcieć, reszta jest już dostępna. Można bazować zarówno na klasyce w postaci halogenów można wykorzystać nowoczesne oświetlenie LED. Wybór należy do nas, podobnie jak i fakt, w jakim kształcie maja być oprawione same lampy, wszak wspominane oprawy oświetleniowe przybierają tak wiele postaci, że nie sposób o tym wszystkim wspomnieć. Tak czy owak – wizji designerskich może być dzisiaj naprawdę wiele, najważniejsze, by oczywiście takowe wizje mieć. Wszak same oprawy oświetleniowe trzeba umiejętnie dobierać do pozostałych elementów dekoracyjnych, bez tego po prostu się nie da niczego fajnego osiągnąć.Doświadczeni dekoratorzy znają wagę samego oświetlenia oraz designu źródła światła. Stad też przykładają do tych elementów wielką wagę. Warto iść tym tropem i podczas remontu mieszkania czy też domu zainwestować w tego typu gadżety. To bardzo ważne, to bardzo znaczące – to niemalże konieczność dzisiejszych czasów. Bo nasze wnętrza muszą być urodziwe, muszą być okazałe. Inaczej nie żyje się w domu komfortowo.

Comments are closed.