Sonda

Co preferujesz na podłodze?

Wyniki

Loading ... Loading ...

Szukaj

Moda mija, moda wraca

    Moda na konkretne ozdoby podobnie jak i na inne przedmioty raz wraca, a raz przemija. W budownictwie możemy zauważyć tendencję, że co jakiś czas mamy powrót do starszych styli budowlanych. Podobnie jak i w kulturze czy sztuce, co pewien okres czasu możemy zaliczyć powrót do starych tradycji. Jeżeli zaś chodzi o budownictwo to coraz częściej możemy zauważyć powrót do starych tradycji w budownictwie, najbardziej jest to widoczne w tym że stosowane są sztukaterie do ozdoby nowo wybudowanych domów, a trzeba wiedzieć że jest to ozdoba, której historia ma już dobrych kilka tysięcy lat. Również bardzo często zauważymy wiszące i montowane na budynkach gzymsy, osobiście uważam, że są to bardzo dobre ozdoby i dodatkowo bardzo efektowne. Już w starożytności rzymianie dbali o to żeby ich domy były ładne, właśnie do tego celu używali najróżniejszych zdobień, , a dużą popularnością właśnie cieszyły się gzymsy. Ozdabianie zewnętrznej fasady oczywiście jest uzasadnione tym, że jest to taki kawałek budynku, który widzimy z ulicy i właśnie na podstawie ściany frontowej nasz dom jest bardzo często oceniany. No cóż, większość ludzi ma tendencję do oceniania po pozorach, takim pozorem właśnie jest ocena po elewacji. Działa to w dwie strony, po pierwsze może być tak, że dom, chociaż na zewnątrz nie prezentuje się okazale, to w środku jest to wspaniałe i bogato urządzone domostwo, może być również sytuacja odwrotna. Wyobraźmy sobie, że mamy koszmarnie wykończone wnętrze a jednocześnie przepiękna elewację, która jest nowa i bogato zdobiona. Zazwyczaj zwykły przechodzień przechodząc obok naszego domu stwierdzi, że dom z ładniejsza elewacją jest droższy i zapewne o wiele lepiej wykończony w środku.
    To jednak nie jest prawdą. Dlatego trudno jest podjąć właściwą decyzję na podstawie elewacji o stanie domostwa, jaki znajdziemy wewnątrz. Pomimo że nie powinniśmy poddawać się pozorom to jednak tak robimy i jeżeli widzimy dom, z bogato zdobioną elewacją, okraszony gzymsami i sztukaterię to z góry zakładamy, że mieszkają tam zamożni ludzie i że zapewne środek jest równie bogaty jak zewnątrz. Oczywiście w starożytności podział był bardziej wyraźny i tam bogate zdobienia na zewnątrz oznaczały, że wewnątrz mieszka bogaty człowiek, obecnie już nie jest to tak oczywiste, chociaż nadal bardzo prawdopodobne.

Wybieramy akcesoria łazienkowe

Dzisiejsze akcesoria łazienkowe znacznie różnią się od tych, które można było kupić jeszcze kilka lat temu. Przede wszystkim są one wykonane z bardziej wytrzymałych materiałów, a jednocześnie mogą stanowić ozdobę łazienki i uzupełniać jej wystrój. Dlatego przed zakupem takich rzeczy warto zrobić rozeznanie w kilku sklepach, by dobrać je jak najlepiej do stylu w jakim urządziliśmy łazienkę. Można oczywiście kupić całe komplety, które będą zawierały podstawowe sprzęty potrzebne w łazience. Jednak niekiedy lepiej kupić każdą rzecz osobno, gdyż sprawi to, że pomieszczenie będzie wyglądało wyjątkowo i nieszablonowo.
Podstawowym akcesorium, jakie musi się znaleźć w każdej łazience jest szczotka do WC, ponieważ pozwala ona zachować higienę i czystość toalety. Obecnie w sklepach można dostać bardzo estetycznie wykonane szczotki, których nie trzeba już chować, gdzieś w zakamarkach łazienki. Często też można nabyć specjalne stojaki na których zamocowane są szczotki oraz uchwyty na papier toaletowy. Jednakże najbardziej popularne uchwyty na papier toaletowy to te, jakie montuje się na ścianie przy sedesie. Jest to najwygodniejsze rozwiązanie. W łazience warto też zamontować specjalne uchwyty na ręczniki, szczególnie jeśli łazienka jest mała i nie ma miejsca na ich schowania.
W łazience powinien zostać umieszczony również niewielki kosz na odpadki higieniczne. Najlepiej sprawdzi się taki, który jest otwierany za pomocą przycisku w dolnej podstawie, ze zdejmowaną górą, tak by swobodnie można było do niego włożyć worek na śmieci. Najlepiej, aby miały one pojemność od 10 do 20 litrów.
Omawiając akcesoria łazienkowe nie można zapomnieć o akcesoriach kąpielowych i higienicznych. Są to między innymi pojemniki na mydło w płynie, tradycyjne mydelniczki, kubeczki i pojemniki na szczoteczki do zębów. Akcesoria te mogą być np. w kolorze kafelków, ale równie dobrze będą wyglądały te w kontrastujących barwach. Można wybierać wśród akcesoriów wykonanych z drewna egzotycznego, porcelany, metali a także tworzyw sztucznych.

Comments are closed.