Sonda

Co preferujesz na podłodze?

Wyniki

Loading ... Loading ...

Szukaj

Moda mija, moda wraca

    Moda na konkretne ozdoby podobnie jak i na inne przedmioty raz wraca, a raz przemija. W budownictwie możemy zauważyć tendencję, że co jakiś czas mamy powrót do starszych styli budowlanych. Podobnie jak i w kulturze czy sztuce, co pewien okres czasu możemy zaliczyć powrót do starych tradycji. Jeżeli zaś chodzi o budownictwo to coraz częściej możemy zauważyć powrót do starych tradycji w budownictwie, najbardziej jest to widoczne w tym że stosowane są sztukaterie do ozdoby nowo wybudowanych domów, a trzeba wiedzieć że jest to ozdoba, której historia ma już dobrych kilka tysięcy lat. Również bardzo często zauważymy wiszące i montowane na budynkach gzymsy, osobiście uważam, że są to bardzo dobre ozdoby i dodatkowo bardzo efektowne. Już w starożytności rzymianie dbali o to żeby ich domy były ładne, właśnie do tego celu używali najróżniejszych zdobień, , a dużą popularnością właśnie cieszyły się gzymsy. Ozdabianie zewnętrznej fasady oczywiście jest uzasadnione tym, że jest to taki kawałek budynku, który widzimy z ulicy i właśnie na podstawie ściany frontowej nasz dom jest bardzo często oceniany. No cóż, większość ludzi ma tendencję do oceniania po pozorach, takim pozorem właśnie jest ocena po elewacji. Działa to w dwie strony, po pierwsze może być tak, że dom, chociaż na zewnątrz nie prezentuje się okazale, to w środku jest to wspaniałe i bogato urządzone domostwo, może być również sytuacja odwrotna. Wyobraźmy sobie, że mamy koszmarnie wykończone wnętrze a jednocześnie przepiękna elewację, która jest nowa i bogato zdobiona. Zazwyczaj zwykły przechodzień przechodząc obok naszego domu stwierdzi, że dom z ładniejsza elewacją jest droższy i zapewne o wiele lepiej wykończony w środku.
    To jednak nie jest prawdą. Dlatego trudno jest podjąć właściwą decyzję na podstawie elewacji o stanie domostwa, jaki znajdziemy wewnątrz. Pomimo że nie powinniśmy poddawać się pozorom to jednak tak robimy i jeżeli widzimy dom, z bogato zdobioną elewacją, okraszony gzymsami i sztukaterię to z góry zakładamy, że mieszkają tam zamożni ludzie i że zapewne środek jest równie bogaty jak zewnątrz. Oczywiście w starożytności podział był bardziej wyraźny i tam bogate zdobienia na zewnątrz oznaczały, że wewnątrz mieszka bogaty człowiek, obecnie już nie jest to tak oczywiste, chociaż nadal bardzo prawdopodobne.

Wnętrza w dobrym smaku

Dobrze dobrane kolory spowodują, że nasze wnętrza zyskają dobry smak oraz gustowne i eleganckie wnętrza. Jeśli już zdecydujemy się na taką zmianę, to powinniśmy pamiętać, że dobór odpowiednich kolorów jest naprawdę ważny, gdyż przecież w naszym domu spędzamy znaczną ilość czasu i powinniśmy czuć się w nim dobrze. Istotnym szczegółem jest to, by wybrać tonację zgrywającą się ze sobą, aby wszystko współgrało idealnie. Urządzając mieszkanie czy jedynie je odświeżając, to musimy na pierwszym miejscu zmienić kolor ścian. Jeśli są osoby, które doskonale czują się w przygaszonych barwach i dość stonowanych, to będą one się najlepiej czuły kiedy ściany będą pokryte beżami, waniliami, kolorami piaskowymi czy jasnymi fioletami, ogólnie kolorami pudrowymi. Zyskamy wtedy wnętrza, które będą przyciągały swoim ciepłem i domowym ogniskiem. Jednak są także osoby, które lubią kolory panujące zgodnie z trendami i wybierają bardziej wyraziste odcienie. Należy pamiętać, że nasze wybory muszą być dla nas satysfakcjonujące i sprawiać nam przyjemność, gdyż nie ma nic gorszego niż nienawidzenie swojego mieszkania ze względu na źle dobrane kolory. Malowanie ścian powinno być czynnością przyjemną i taką dzięki której będziemy czuli, że nasze wnętrza są urządzone i pomalowane w dobrym smaku. Z całą pewnością takie pomieszczenia będą spędzały sen z powiek naszych sąsiadów, którzy będą nam zazdrościć takiego domu. Jest to zrozumiałe, ponieważ zwykłe malowanie może być rozwiązaniem na to, aby dom zyskał druga młodość.

Leave a Reply