Sonda

Co preferujesz na podłodze?

Wyniki

Loading ... Loading ...

Szukaj

Moda mija, moda wraca

    Moda na konkretne ozdoby podobnie jak i na inne przedmioty raz wraca, a raz przemija. W budownictwie możemy zauważyć tendencję, że co jakiś czas mamy powrót do starszych styli budowlanych. Podobnie jak i w kulturze czy sztuce, co pewien okres czasu możemy zaliczyć powrót do starych tradycji. Jeżeli zaś chodzi o budownictwo to coraz częściej możemy zauważyć powrót do starych tradycji w budownictwie, najbardziej jest to widoczne w tym że stosowane są sztukaterie do ozdoby nowo wybudowanych domów, a trzeba wiedzieć że jest to ozdoba, której historia ma już dobrych kilka tysięcy lat. Również bardzo często zauważymy wiszące i montowane na budynkach gzymsy, osobiście uważam, że są to bardzo dobre ozdoby i dodatkowo bardzo efektowne. Już w starożytności rzymianie dbali o to żeby ich domy były ładne, właśnie do tego celu używali najróżniejszych zdobień, , a dużą popularnością właśnie cieszyły się gzymsy. Ozdabianie zewnętrznej fasady oczywiście jest uzasadnione tym, że jest to taki kawałek budynku, który widzimy z ulicy i właśnie na podstawie ściany frontowej nasz dom jest bardzo często oceniany. No cóż, większość ludzi ma tendencję do oceniania po pozorach, takim pozorem właśnie jest ocena po elewacji. Działa to w dwie strony, po pierwsze może być tak, że dom, chociaż na zewnątrz nie prezentuje się okazale, to w środku jest to wspaniałe i bogato urządzone domostwo, może być również sytuacja odwrotna. Wyobraźmy sobie, że mamy koszmarnie wykończone wnętrze a jednocześnie przepiękna elewację, która jest nowa i bogato zdobiona. Zazwyczaj zwykły przechodzień przechodząc obok naszego domu stwierdzi, że dom z ładniejsza elewacją jest droższy i zapewne o wiele lepiej wykończony w środku.
    To jednak nie jest prawdą. Dlatego trudno jest podjąć właściwą decyzję na podstawie elewacji o stanie domostwa, jaki znajdziemy wewnątrz. Pomimo że nie powinniśmy poddawać się pozorom to jednak tak robimy i jeżeli widzimy dom, z bogato zdobioną elewacją, okraszony gzymsami i sztukaterię to z góry zakładamy, że mieszkają tam zamożni ludzie i że zapewne środek jest równie bogaty jak zewnątrz. Oczywiście w starożytności podział był bardziej wyraźny i tam bogate zdobienia na zewnątrz oznaczały, że wewnątrz mieszka bogaty człowiek, obecnie już nie jest to tak oczywiste, chociaż nadal bardzo prawdopodobne.

Wakacje idealnym momentem na zmianę

Kiedy na dworze panuje zima, to nie chce nam się wykonywać żadnych prac remontowych. Dlatego w momencie kiedy ujrzymy pierwsze oznaki wiosny lub lata od razu chce nam się coś zmienić. Dla wielu z nas wakacje są doskonałym momentem do odświeżenia mieszkania. Zazwyczaj tą odmianą lub odświeżeniem jest przemalowanie ścian na inne kolory. Jeśli w mieszkaniach na ścianach mamy jeszcze tapety, to powinniśmy je jak najszybciej wyrzucić i pokryć ściany odpowiednimi odcieniami farb. Malowanie ścian powinno być czynnością przyjemną a stanie się tak głównie dzięki temu, że wybierzemy sobie kolor, który będzie idealnie pasował do nas samych. Jeśli ściany były wcześniej malowane na jakiś inny kolor, to należy je dokładnie wyczyścić gąbką po to, aby usunąć kurz i wszelkie plamy. Warto także użyć papieru ściernego, aby ściany przed malowaniem zyskały gładkość. Jeśli jednak znajdziemy przy tej czynności jakieś dziurki lub wyżłobienia, to bez chwili namysłu powinniśmy wypełnić je specjalną masą. Co do koloru ścian to powinniśmy wybrać coś, co sprawi, że będziemy dobrze czuć się we własnym domu. Każdy bowiem powinien odpowiednio dobierać kolory, gdyż to właśnie w domu spędzamy większość czasu. Często mamy wizję tego, jak powinno wyglądać nasze mieszkanie i to bardzo dobrze, ponieważ najważniejsze jest nasze samopoczucie i zgodność z naszymi wymaganiami. Za naprawdę niewielką kwotę możemy całkowicie odmienić nasze pomieszczenia i sprawić, że każdy będzie nam zazdrościł takich wnętrz, które od razu ukazują piękno.

Leave a Reply