Sonda

Co preferujesz na podłodze?

Wyniki

Loading ... Loading ...

Szukaj

Moda mija, moda wraca

    Moda na konkretne ozdoby podobnie jak i na inne przedmioty raz wraca, a raz przemija. W budownictwie możemy zauważyć tendencję, że co jakiś czas mamy powrót do starszych styli budowlanych. Podobnie jak i w kulturze czy sztuce, co pewien okres czasu możemy zaliczyć powrót do starych tradycji. Jeżeli zaś chodzi o budownictwo to coraz częściej możemy zauważyć powrót do starych tradycji w budownictwie, najbardziej jest to widoczne w tym że stosowane są sztukaterie do ozdoby nowo wybudowanych domów, a trzeba wiedzieć że jest to ozdoba, której historia ma już dobrych kilka tysięcy lat. Również bardzo często zauważymy wiszące i montowane na budynkach gzymsy, osobiście uważam, że są to bardzo dobre ozdoby i dodatkowo bardzo efektowne. Już w starożytności rzymianie dbali o to żeby ich domy były ładne, właśnie do tego celu używali najróżniejszych zdobień, , a dużą popularnością właśnie cieszyły się gzymsy. Ozdabianie zewnętrznej fasady oczywiście jest uzasadnione tym, że jest to taki kawałek budynku, który widzimy z ulicy i właśnie na podstawie ściany frontowej nasz dom jest bardzo często oceniany. No cóż, większość ludzi ma tendencję do oceniania po pozorach, takim pozorem właśnie jest ocena po elewacji. Działa to w dwie strony, po pierwsze może być tak, że dom, chociaż na zewnątrz nie prezentuje się okazale, to w środku jest to wspaniałe i bogato urządzone domostwo, może być również sytuacja odwrotna. Wyobraźmy sobie, że mamy koszmarnie wykończone wnętrze a jednocześnie przepiękna elewację, która jest nowa i bogato zdobiona. Zazwyczaj zwykły przechodzień przechodząc obok naszego domu stwierdzi, że dom z ładniejsza elewacją jest droższy i zapewne o wiele lepiej wykończony w środku.
    To jednak nie jest prawdą. Dlatego trudno jest podjąć właściwą decyzję na podstawie elewacji o stanie domostwa, jaki znajdziemy wewnątrz. Pomimo że nie powinniśmy poddawać się pozorom to jednak tak robimy i jeżeli widzimy dom, z bogato zdobioną elewacją, okraszony gzymsami i sztukaterię to z góry zakładamy, że mieszkają tam zamożni ludzie i że zapewne środek jest równie bogaty jak zewnątrz. Oczywiście w starożytności podział był bardziej wyraźny i tam bogate zdobienia na zewnątrz oznaczały, że wewnątrz mieszka bogaty człowiek, obecnie już nie jest to tak oczywiste, chociaż nadal bardzo prawdopodobne.

Urządzanie szeregowca

Dom w szeregowcu to bardzo specyficzne rozwiązanie i oczywiście zupełnie inna przestrzeń do aranżacji. Bardzo często można się poczuć nieco ściśniętym, zwłaszcza, jeśli mamy sąsiadów po obu stronach. W związku z tym warto sobie w domu urządzić znacznie większą przestrzeń, która będzie dawała nam poczucie przestronności. Najlepiej na dole urządzić sobie kuchnię otwartą na salon. Niech to będzie jedna wielka otwarta przestrzeń, gdyż nie ma potrzeby jej zamykania i tworzenia klitek. W ten sposób nawet w niewielkim szeregowcu możemy się poczuć znacznie bardziej komfortowo i będzie to dla nas odpowiednie rozwiązanie, dzięki któremu wiele zyskamy i zapewnimy sobie to, co jest dla nas najlepsze i najbardziej komfortowe. Na szczęście mamy dzisiaj wiele możliwości i stworzenie tak ogromnej przestrzeni nie jest problemem. Jasne kolory ścian, nowoczesne meble to na pewno ważne elementy, które pozwolą nam optycznie powiększyć przestrzeń swojego domu, więc będzie to dla nas najlepsze rozwiązanie. W ten sposób można sprawić, że szeregowiec nie będzie nam się kojarzył wyłącznie ze ściskiem i małymi klitkami. Warto o to wszystko zadbać. Poza tym mamy jeszcze zawsze odrobinę przestrzeni na ogrodzie, którą także należy urządzić w taki sposób, by odczuć miejsce, a nie jego brak. Będzie to dla nas na pewno odpowiednie rozwiązanie, jakie przyniesie nam wiele zadowolenia.

Comments are closed.