Sonda

Co preferujesz na podłodze?

Wyniki

Loading ... Loading ...

Szukaj

Moda mija, moda wraca

    Moda na konkretne ozdoby podobnie jak i na inne przedmioty raz wraca, a raz przemija. W budownictwie możemy zauważyć tendencję, że co jakiś czas mamy powrót do starszych styli budowlanych. Podobnie jak i w kulturze czy sztuce, co pewien okres czasu możemy zaliczyć powrót do starych tradycji. Jeżeli zaś chodzi o budownictwo to coraz częściej możemy zauważyć powrót do starych tradycji w budownictwie, najbardziej jest to widoczne w tym że stosowane są sztukaterie do ozdoby nowo wybudowanych domów, a trzeba wiedzieć że jest to ozdoba, której historia ma już dobrych kilka tysięcy lat. Również bardzo często zauważymy wiszące i montowane na budynkach gzymsy, osobiście uważam, że są to bardzo dobre ozdoby i dodatkowo bardzo efektowne. Już w starożytności rzymianie dbali o to żeby ich domy były ładne, właśnie do tego celu używali najróżniejszych zdobień, , a dużą popularnością właśnie cieszyły się gzymsy. Ozdabianie zewnętrznej fasady oczywiście jest uzasadnione tym, że jest to taki kawałek budynku, który widzimy z ulicy i właśnie na podstawie ściany frontowej nasz dom jest bardzo często oceniany. No cóż, większość ludzi ma tendencję do oceniania po pozorach, takim pozorem właśnie jest ocena po elewacji. Działa to w dwie strony, po pierwsze może być tak, że dom, chociaż na zewnątrz nie prezentuje się okazale, to w środku jest to wspaniałe i bogato urządzone domostwo, może być również sytuacja odwrotna. Wyobraźmy sobie, że mamy koszmarnie wykończone wnętrze a jednocześnie przepiękna elewację, która jest nowa i bogato zdobiona. Zazwyczaj zwykły przechodzień przechodząc obok naszego domu stwierdzi, że dom z ładniejsza elewacją jest droższy i zapewne o wiele lepiej wykończony w środku.
    To jednak nie jest prawdą. Dlatego trudno jest podjąć właściwą decyzję na podstawie elewacji o stanie domostwa, jaki znajdziemy wewnątrz. Pomimo że nie powinniśmy poddawać się pozorom to jednak tak robimy i jeżeli widzimy dom, z bogato zdobioną elewacją, okraszony gzymsami i sztukaterię to z góry zakładamy, że mieszkają tam zamożni ludzie i że zapewne środek jest równie bogaty jak zewnątrz. Oczywiście w starożytności podział był bardziej wyraźny i tam bogate zdobienia na zewnątrz oznaczały, że wewnątrz mieszka bogaty człowiek, obecnie już nie jest to tak oczywiste, chociaż nadal bardzo prawdopodobne.

Urządzanie poddasza

Mieszkanie na poddaszu wymaga od nas pewnych pomysłów i kreatywnych rozwiązań, dzięki którym będziemy mogli stworzyć dla siebie w pełni komfortową przestrzeń, z jakiej na pewno będziemy zadowoleni. Przede wszystkim należy się zastanowić nad odpowiednimi oknami, które pozwolą nam zapewnić sobie odpowiednie oświetlenie. Promienie słoneczne powinny wpadać na nasze poddasze w dość dużym stopniu, gdyż z reguły są to bardzo ciemne pomieszczenia i należy zadbać o odpowiednią ich jasność. Sposobem na to jest także dobre oświetlenie sztuczne, więc należy koniecznie zwrócić na to swoją uwagę, a nie będziemy żałować swoich decyzji w tym zakresie. Urządzanie poddasza nie jest łatwe ze względu na skosy, z jakimi mamy do czynienia. Dlatego warto się zainteresować rozmaitymi propozycjami w postaci aranżacji poddasza, jakie można znaleźć w internecie czy w czasopismach zajmujących się tego rodzaju tematyką. W ten sposób można zapewnić sobie niezwykle komfortowe wnętrza i to jeszcze w estetycznym wydaniu, co na pewno będzie dla nas niezwykle ważne. Dlatego o poddaszu należy nieco więcej pomyśleć, gdyż tego rodzaju przestrzeń urządza się już w zupełnie inny sposób i należy wziąć to wszystko pod uwagę, a wtedy na pewno wiele zyskamy i zapewnimy sobie takie rozwiązania, na jakich nam najbardziej zależy, na pewno poczujemy się dobrze na swoim poddaszu.

Comments are closed.