Sonda

Co preferujesz na podłodze?

Wyniki

Loading ... Loading ...

Szukaj

Moda mija, moda wraca

    Moda na konkretne ozdoby podobnie jak i na inne przedmioty raz wraca, a raz przemija. W budownictwie możemy zauważyć tendencję, że co jakiś czas mamy powrót do starszych styli budowlanych. Podobnie jak i w kulturze czy sztuce, co pewien okres czasu możemy zaliczyć powrót do starych tradycji. Jeżeli zaś chodzi o budownictwo to coraz częściej możemy zauważyć powrót do starych tradycji w budownictwie, najbardziej jest to widoczne w tym że stosowane są sztukaterie do ozdoby nowo wybudowanych domów, a trzeba wiedzieć że jest to ozdoba, której historia ma już dobrych kilka tysięcy lat. Również bardzo często zauważymy wiszące i montowane na budynkach gzymsy, osobiście uważam, że są to bardzo dobre ozdoby i dodatkowo bardzo efektowne. Już w starożytności rzymianie dbali o to żeby ich domy były ładne, właśnie do tego celu używali najróżniejszych zdobień, , a dużą popularnością właśnie cieszyły się gzymsy. Ozdabianie zewnętrznej fasady oczywiście jest uzasadnione tym, że jest to taki kawałek budynku, który widzimy z ulicy i właśnie na podstawie ściany frontowej nasz dom jest bardzo często oceniany. No cóż, większość ludzi ma tendencję do oceniania po pozorach, takim pozorem właśnie jest ocena po elewacji. Działa to w dwie strony, po pierwsze może być tak, że dom, chociaż na zewnątrz nie prezentuje się okazale, to w środku jest to wspaniałe i bogato urządzone domostwo, może być również sytuacja odwrotna. Wyobraźmy sobie, że mamy koszmarnie wykończone wnętrze a jednocześnie przepiękna elewację, która jest nowa i bogato zdobiona. Zazwyczaj zwykły przechodzień przechodząc obok naszego domu stwierdzi, że dom z ładniejsza elewacją jest droższy i zapewne o wiele lepiej wykończony w środku.
    To jednak nie jest prawdą. Dlatego trudno jest podjąć właściwą decyzję na podstawie elewacji o stanie domostwa, jaki znajdziemy wewnątrz. Pomimo że nie powinniśmy poddawać się pozorom to jednak tak robimy i jeżeli widzimy dom, z bogato zdobioną elewacją, okraszony gzymsami i sztukaterię to z góry zakładamy, że mieszkają tam zamożni ludzie i że zapewne środek jest równie bogaty jak zewnątrz. Oczywiście w starożytności podział był bardziej wyraźny i tam bogate zdobienia na zewnątrz oznaczały, że wewnątrz mieszka bogaty człowiek, obecnie już nie jest to tak oczywiste, chociaż nadal bardzo prawdopodobne.

Urządzanie łazienki

Łazienka to takie miejsce, w którym zawsze mało nam przestrzeni. Jedynie nieliczne osoby mogą się pochwalić przestronną łazienką, gdzie wszystko doskonale się mieści. Na pewno efekt estetyczny psuje nam pralka, zwłaszcza, jeśli nie można jej umieścić między szafkami, żeby się za bardzo nie wyróżniała. Dobrym rozwiązaniem jest przeznaczenie jednego pokoju na pralnię i suszarnię, gdyż wtedy mamy tam wszystkie takie gospodarcze rzeczy, a przy okazji nie słyszymy hałasu swojej pralki, co także jest wielką zaletą, na jaka warto zwrócić uwagę. Łazienka powinna być miejscem zaaranżowanym bardzo starannie i estetycznie, gdyż w ten sposób można się zrelaksować biorąc gorącą kąpiel czy prysznic. Dlatego warto zadbać o odpowiednie klimatyczne oświetlenie, miejsce na swoje kosmetyki i środki czystości, ale także o takie elementy dekoracyjne jak świeczki czy inne ozdoby, dzięki którym będziemy mogli zapewnić sobie wszystko to, co jest najładniejsze i co będzie poprawiać nam nastrój za każdym razem, gdy będziemy wchodzić do swojej ładnej łazienki. Dlatego warto nieco bardziej skupić się na aranżacji swojej łazienki, pobawić się kolorami i stylami, a wtedy na pewno uda nam się stworzyć przyjazne i komfortowe wnętrze, które nie będzie zagracone i w którym będziemy się czuć odprężeni. Warto o to zadbać i zapewnić sobie najlepsze warunki.

Comments are closed.