Sonda

Co preferujesz na podłodze?

Wyniki

Loading ... Loading ...

Szukaj

Moda mija, moda wraca

    Moda na konkretne ozdoby podobnie jak i na inne przedmioty raz wraca, a raz przemija. W budownictwie możemy zauważyć tendencję, że co jakiś czas mamy powrót do starszych styli budowlanych. Podobnie jak i w kulturze czy sztuce, co pewien okres czasu możemy zaliczyć powrót do starych tradycji. Jeżeli zaś chodzi o budownictwo to coraz częściej możemy zauważyć powrót do starych tradycji w budownictwie, najbardziej jest to widoczne w tym że stosowane są sztukaterie do ozdoby nowo wybudowanych domów, a trzeba wiedzieć że jest to ozdoba, której historia ma już dobrych kilka tysięcy lat. Również bardzo często zauważymy wiszące i montowane na budynkach gzymsy, osobiście uważam, że są to bardzo dobre ozdoby i dodatkowo bardzo efektowne. Już w starożytności rzymianie dbali o to żeby ich domy były ładne, właśnie do tego celu używali najróżniejszych zdobień, , a dużą popularnością właśnie cieszyły się gzymsy. Ozdabianie zewnętrznej fasady oczywiście jest uzasadnione tym, że jest to taki kawałek budynku, który widzimy z ulicy i właśnie na podstawie ściany frontowej nasz dom jest bardzo często oceniany. No cóż, większość ludzi ma tendencję do oceniania po pozorach, takim pozorem właśnie jest ocena po elewacji. Działa to w dwie strony, po pierwsze może być tak, że dom, chociaż na zewnątrz nie prezentuje się okazale, to w środku jest to wspaniałe i bogato urządzone domostwo, może być również sytuacja odwrotna. Wyobraźmy sobie, że mamy koszmarnie wykończone wnętrze a jednocześnie przepiękna elewację, która jest nowa i bogato zdobiona. Zazwyczaj zwykły przechodzień przechodząc obok naszego domu stwierdzi, że dom z ładniejsza elewacją jest droższy i zapewne o wiele lepiej wykończony w środku.
    To jednak nie jest prawdą. Dlatego trudno jest podjąć właściwą decyzję na podstawie elewacji o stanie domostwa, jaki znajdziemy wewnątrz. Pomimo że nie powinniśmy poddawać się pozorom to jednak tak robimy i jeżeli widzimy dom, z bogato zdobioną elewacją, okraszony gzymsami i sztukaterię to z góry zakładamy, że mieszkają tam zamożni ludzie i że zapewne środek jest równie bogaty jak zewnątrz. Oczywiście w starożytności podział był bardziej wyraźny i tam bogate zdobienia na zewnątrz oznaczały, że wewnątrz mieszka bogaty człowiek, obecnie już nie jest to tak oczywiste, chociaż nadal bardzo prawdopodobne.

Urządzanie balkonu

Balkon to miejsce, które zazwyczaj jest dość mocno zagracone, gdyż trzymamy tam wszystkie śmieci, jakie usuwamy z domu, a nie chcemy się ich całkowicie pozbyć, czasami balkon to także miejsce, w którym przechowujemy rowery. Żadne z tych rozwiązań nie jest odpowiednie, dlatego należy się zastanowić nad innymi propozycjami. Przede wszystkim należy balkon oczyścić i opróżnić, żeby zostawić sobie pustą przestrzeń. Zamiast kafelek można położyć specjalne deski, jakie odznaczają się wodoodpornością, a jednocześnie elegancko się prezentują, a wtedy od razu odmienimy oblicze swojego balkonu i będzie nam się wydawało, że mamy wspaniały taras. Oczywiście zawsze warto też odmalować ściany, żeby całość dobrze się prezentowała. W ten sposób zyskamy zupełnie nową przestrzeń, jaką będzie można zaaranżować zupełnie inaczej, a wtedy rzeczywiście nasz balkon będzie się znacznie lepiej prezentował. Dlatego należy się nad tym wszystkim zastanowić, wypełnić balkon roślinami, ale nie banalnymi o oklepanymi, ale na przykład ziołami, jakie będzie można wykorzystać w swojej kuchni. W ten sposób można sobie stworzyć przynajmniej namiastkę pięknego i pachnącego ogrodu i nie hodować roślin bez potrzeby. Można sobie rozłożyć leżak i poczytać książkę albo urządzić grilla. Możliwości mamy całkiem sporo, trzeba tylko odpowiednio urządzić swój balkon, a wtedy będzie można z niego korzystać.

Comments are closed.