Sonda

Co preferujesz na podłodze?

Wyniki

Loading ... Loading ...

Szukaj

Moda mija, moda wraca

    Moda na konkretne ozdoby podobnie jak i na inne przedmioty raz wraca, a raz przemija. W budownictwie możemy zauważyć tendencję, że co jakiś czas mamy powrót do starszych styli budowlanych. Podobnie jak i w kulturze czy sztuce, co pewien okres czasu możemy zaliczyć powrót do starych tradycji. Jeżeli zaś chodzi o budownictwo to coraz częściej możemy zauważyć powrót do starych tradycji w budownictwie, najbardziej jest to widoczne w tym że stosowane są sztukaterie do ozdoby nowo wybudowanych domów, a trzeba wiedzieć że jest to ozdoba, której historia ma już dobrych kilka tysięcy lat. Również bardzo często zauważymy wiszące i montowane na budynkach gzymsy, osobiście uważam, że są to bardzo dobre ozdoby i dodatkowo bardzo efektowne. Już w starożytności rzymianie dbali o to żeby ich domy były ładne, właśnie do tego celu używali najróżniejszych zdobień, , a dużą popularnością właśnie cieszyły się gzymsy. Ozdabianie zewnętrznej fasady oczywiście jest uzasadnione tym, że jest to taki kawałek budynku, który widzimy z ulicy i właśnie na podstawie ściany frontowej nasz dom jest bardzo często oceniany. No cóż, większość ludzi ma tendencję do oceniania po pozorach, takim pozorem właśnie jest ocena po elewacji. Działa to w dwie strony, po pierwsze może być tak, że dom, chociaż na zewnątrz nie prezentuje się okazale, to w środku jest to wspaniałe i bogato urządzone domostwo, może być również sytuacja odwrotna. Wyobraźmy sobie, że mamy koszmarnie wykończone wnętrze a jednocześnie przepiękna elewację, która jest nowa i bogato zdobiona. Zazwyczaj zwykły przechodzień przechodząc obok naszego domu stwierdzi, że dom z ładniejsza elewacją jest droższy i zapewne o wiele lepiej wykończony w środku.
    To jednak nie jest prawdą. Dlatego trudno jest podjąć właściwą decyzję na podstawie elewacji o stanie domostwa, jaki znajdziemy wewnątrz. Pomimo że nie powinniśmy poddawać się pozorom to jednak tak robimy i jeżeli widzimy dom, z bogato zdobioną elewacją, okraszony gzymsami i sztukaterię to z góry zakładamy, że mieszkają tam zamożni ludzie i że zapewne środek jest równie bogaty jak zewnątrz. Oczywiście w starożytności podział był bardziej wyraźny i tam bogate zdobienia na zewnątrz oznaczały, że wewnątrz mieszka bogaty człowiek, obecnie już nie jest to tak oczywiste, chociaż nadal bardzo prawdopodobne.

Tandetne obrazy to nie dekoracja

Często można zaobserwować na ścianach domów i mieszkań tandetne obrazki, które mają stanowić główną dekorację. Beznadziejne ramy imitujące złoto i nieudane malowidła to na pewno nie jest dobry sposób na ozdobienie swoich wnętrza, dlatego należy zrezygnować z wszelkich pomysłów tego rodzaju, a na pewno wtedy dostrzeżemy prawdziwe oblicze swoich pokoi. Należy zapomnieć o tandetnych obrazach, ale można się wybrać do galerii sztuki i zdecydować się na coś awangardowego, co będzie prezentowało znacznie wyższą jakość. Jeśli koniecznie chcemy, żeby coś wisiało na naszych ścianach, lepszym pomysłem są fotografie. Można kupić fotografie przedstawiające pejzaż, przyrodę, zwierzęta czy dzieła architektury. Równie dobrze można się wybrać na rodzinną sesję fotograficzną i takie profesjonalne wspólne zdjęcia umieścić na ścianach swojego mieszkania czy domu, a na pewno będzie to znacznie lepszy pomysł niż tandetne obrazy, które zamiast dekorować nasze wnętrza bardziej je szpecą. W związku z tym należy sobie to wszystko przemyśleć, a wtedy na pewno znajdziemy dla siebie coś odpowiedniego. Dekorowanie wnętrz nie jest proste i łatwo przesadzić, dlatego należy się zastanowić nad jakością, a wtedy uda nam się dobrze wybrać i zapewnić sobie estetyczne wnętrza z subtelnymi ozdobami, jakie będą zachwycać swym pięknem.

Comments are closed.