Sonda

Co preferujesz na podłodze?

Wyniki

Loading ... Loading ...

Szukaj

Moda mija, moda wraca

    Moda na konkretne ozdoby podobnie jak i na inne przedmioty raz wraca, a raz przemija. W budownictwie możemy zauważyć tendencję, że co jakiś czas mamy powrót do starszych styli budowlanych. Podobnie jak i w kulturze czy sztuce, co pewien okres czasu możemy zaliczyć powrót do starych tradycji. Jeżeli zaś chodzi o budownictwo to coraz częściej możemy zauważyć powrót do starych tradycji w budownictwie, najbardziej jest to widoczne w tym że stosowane są sztukaterie do ozdoby nowo wybudowanych domów, a trzeba wiedzieć że jest to ozdoba, której historia ma już dobrych kilka tysięcy lat. Również bardzo często zauważymy wiszące i montowane na budynkach gzymsy, osobiście uważam, że są to bardzo dobre ozdoby i dodatkowo bardzo efektowne. Już w starożytności rzymianie dbali o to żeby ich domy były ładne, właśnie do tego celu używali najróżniejszych zdobień, , a dużą popularnością właśnie cieszyły się gzymsy. Ozdabianie zewnętrznej fasady oczywiście jest uzasadnione tym, że jest to taki kawałek budynku, który widzimy z ulicy i właśnie na podstawie ściany frontowej nasz dom jest bardzo często oceniany. No cóż, większość ludzi ma tendencję do oceniania po pozorach, takim pozorem właśnie jest ocena po elewacji. Działa to w dwie strony, po pierwsze może być tak, że dom, chociaż na zewnątrz nie prezentuje się okazale, to w środku jest to wspaniałe i bogato urządzone domostwo, może być również sytuacja odwrotna. Wyobraźmy sobie, że mamy koszmarnie wykończone wnętrze a jednocześnie przepiękna elewację, która jest nowa i bogato zdobiona. Zazwyczaj zwykły przechodzień przechodząc obok naszego domu stwierdzi, że dom z ładniejsza elewacją jest droższy i zapewne o wiele lepiej wykończony w środku.
    To jednak nie jest prawdą. Dlatego trudno jest podjąć właściwą decyzję na podstawie elewacji o stanie domostwa, jaki znajdziemy wewnątrz. Pomimo że nie powinniśmy poddawać się pozorom to jednak tak robimy i jeżeli widzimy dom, z bogato zdobioną elewacją, okraszony gzymsami i sztukaterię to z góry zakładamy, że mieszkają tam zamożni ludzie i że zapewne środek jest równie bogaty jak zewnątrz. Oczywiście w starożytności podział był bardziej wyraźny i tam bogate zdobienia na zewnątrz oznaczały, że wewnątrz mieszka bogaty człowiek, obecnie już nie jest to tak oczywiste, chociaż nadal bardzo prawdopodobne.

Szafa do twojego domu

Bardzo często można dostrzec, że najważniejszym elementem w wielu mieszkaniach są szafy. Jest ich całe mnóstwo, w każdym pokoju, w sypialni, salonie i jeszcze w korytarzu, gdzie zazwyczaj umieszczamy wielką szafę z lustrami na wymiar. Właśnie dlatego należy się zastanowić nad tym, czy rzeczywiście takie aranżacje nam się podobają, a wtedy będziemy mogli wprowadzić kilka zmian. Wiele osób broni się przed osobną garderobą, podczas gdy jest to rzeczywiście świetne rozwiązanie, jakie może nam przynieść wiele wspaniałych korzyści. Przede wszystkim wszystkie ubrania, buty i dodatki pakujemy w odpowiedni sposób do jednego pokoju i nie potrzebujemy pięciu szaf i jeszcze komody z szufladami. Jest to zatem oszczędzanie miejsca i sposób na to, by wreszcie odpowiednio urządzić swoje wnętrza. Dlatego należy się zdecydować na takie rozwiązania, jakie będą dla nas najbardziej odpowiednie i wiele na tym zyskamy. Dzisiaj mamy wiele wspaniałych możliwości do wykorzystania w tym zakresie, więc należy się zdecydować na to, co najbardziej nam odpowiada. Na pewno pokoje wypełnione szafami i komodami nie prezentują się zbyt atrakcyjnie, dlatego należy na to wszystko zwrócić swoją uwagę, a na pewno wiele będziemy mogli zyskać. Warto się nad tym wszystkim zastanowić, a wtedy będziemy zadowoleni ze swoich aranżacji i miejsca, jakie zyskamy.

Comments are closed.