Sonda

Co preferujesz na podłodze?

Wyniki

Loading ... Loading ...

Szukaj

Moda mija, moda wraca

    Moda na konkretne ozdoby podobnie jak i na inne przedmioty raz wraca, a raz przemija. W budownictwie możemy zauważyć tendencję, że co jakiś czas mamy powrót do starszych styli budowlanych. Podobnie jak i w kulturze czy sztuce, co pewien okres czasu możemy zaliczyć powrót do starych tradycji. Jeżeli zaś chodzi o budownictwo to coraz częściej możemy zauważyć powrót do starych tradycji w budownictwie, najbardziej jest to widoczne w tym że stosowane są sztukaterie do ozdoby nowo wybudowanych domów, a trzeba wiedzieć że jest to ozdoba, której historia ma już dobrych kilka tysięcy lat. Również bardzo często zauważymy wiszące i montowane na budynkach gzymsy, osobiście uważam, że są to bardzo dobre ozdoby i dodatkowo bardzo efektowne. Już w starożytności rzymianie dbali o to żeby ich domy były ładne, właśnie do tego celu używali najróżniejszych zdobień, , a dużą popularnością właśnie cieszyły się gzymsy. Ozdabianie zewnętrznej fasady oczywiście jest uzasadnione tym, że jest to taki kawałek budynku, który widzimy z ulicy i właśnie na podstawie ściany frontowej nasz dom jest bardzo często oceniany. No cóż, większość ludzi ma tendencję do oceniania po pozorach, takim pozorem właśnie jest ocena po elewacji. Działa to w dwie strony, po pierwsze może być tak, że dom, chociaż na zewnątrz nie prezentuje się okazale, to w środku jest to wspaniałe i bogato urządzone domostwo, może być również sytuacja odwrotna. Wyobraźmy sobie, że mamy koszmarnie wykończone wnętrze a jednocześnie przepiękna elewację, która jest nowa i bogato zdobiona. Zazwyczaj zwykły przechodzień przechodząc obok naszego domu stwierdzi, że dom z ładniejsza elewacją jest droższy i zapewne o wiele lepiej wykończony w środku.
    To jednak nie jest prawdą. Dlatego trudno jest podjąć właściwą decyzję na podstawie elewacji o stanie domostwa, jaki znajdziemy wewnątrz. Pomimo że nie powinniśmy poddawać się pozorom to jednak tak robimy i jeżeli widzimy dom, z bogato zdobioną elewacją, okraszony gzymsami i sztukaterię to z góry zakładamy, że mieszkają tam zamożni ludzie i że zapewne środek jest równie bogaty jak zewnątrz. Oczywiście w starożytności podział był bardziej wyraźny i tam bogate zdobienia na zewnątrz oznaczały, że wewnątrz mieszka bogaty człowiek, obecnie już nie jest to tak oczywiste, chociaż nadal bardzo prawdopodobne.

Świeczki w domu

Świeczki to bardzo ciekawe elementy aranżacji wnętrz. Oczywiście nie każdy lubi właśnie takie dekoracje, dlatego należy się zastanowić czy nam to odpowiada, czy też nie. W związku z tym należy koniecznie zastanowić się nad swoimi upodobaniami, ale jeśli lubimy świeczki, to mamy całkiem sporo różnych możliwości aranżacji, na jakie na pewno warto się zdecydować. Przede wszystkim można wybrać świeczki w większych rozmiarach, dzięki czemu będziemy mogli zapełnić przestrzeń większego salonu czy innego otwartego wnętrza. Poza tym mamy jeszcze małe świeczki, które stanowią innego rodzaju, bardziej subtelną dekoracje. Świeczki różnią się nie tylko różnymi kolorami i kształtami, ale także zapachami, więc jednocześnie można zapewnić sobie niesamowity klimat w swoim własnym domu, co na pewno stanowi dla nas doskonały pomysł, jaki zawsze warto wykorzystać. Poza tym do wyboru mamy rozmaite świeczniki dekoracyjne, więc jest to dodatkowy atut tego rodzaju ozdób. Warto, więc rozejrzeć się za rozmaitymi propozycjami, a wtedy na pewno będziemy mogli wiele ciekawych elementów dekoracyjnych w postaci świeczek, przenieść do swojego domu i będzie to dla nas świetne rozwiązanie. Dlatego należy się nad tym wszystkim zastanowić i wybrać dla siebie takie dekoracje, jakie nam najbardziej odpowiadają, a wtedy będziemy zadowoleni ze swoich aranżacji.

Comments are closed.