Sonda

Co preferujesz na podłodze?

Wyniki

Loading ... Loading ...

Szukaj

Moda mija, moda wraca

    Moda na konkretne ozdoby podobnie jak i na inne przedmioty raz wraca, a raz przemija. W budownictwie możemy zauważyć tendencję, że co jakiś czas mamy powrót do starszych styli budowlanych. Podobnie jak i w kulturze czy sztuce, co pewien okres czasu możemy zaliczyć powrót do starych tradycji. Jeżeli zaś chodzi o budownictwo to coraz częściej możemy zauważyć powrót do starych tradycji w budownictwie, najbardziej jest to widoczne w tym że stosowane są sztukaterie do ozdoby nowo wybudowanych domów, a trzeba wiedzieć że jest to ozdoba, której historia ma już dobrych kilka tysięcy lat. Również bardzo często zauważymy wiszące i montowane na budynkach gzymsy, osobiście uważam, że są to bardzo dobre ozdoby i dodatkowo bardzo efektowne. Już w starożytności rzymianie dbali o to żeby ich domy były ładne, właśnie do tego celu używali najróżniejszych zdobień, , a dużą popularnością właśnie cieszyły się gzymsy. Ozdabianie zewnętrznej fasady oczywiście jest uzasadnione tym, że jest to taki kawałek budynku, który widzimy z ulicy i właśnie na podstawie ściany frontowej nasz dom jest bardzo często oceniany. No cóż, większość ludzi ma tendencję do oceniania po pozorach, takim pozorem właśnie jest ocena po elewacji. Działa to w dwie strony, po pierwsze może być tak, że dom, chociaż na zewnątrz nie prezentuje się okazale, to w środku jest to wspaniałe i bogato urządzone domostwo, może być również sytuacja odwrotna. Wyobraźmy sobie, że mamy koszmarnie wykończone wnętrze a jednocześnie przepiękna elewację, która jest nowa i bogato zdobiona. Zazwyczaj zwykły przechodzień przechodząc obok naszego domu stwierdzi, że dom z ładniejsza elewacją jest droższy i zapewne o wiele lepiej wykończony w środku.
    To jednak nie jest prawdą. Dlatego trudno jest podjąć właściwą decyzję na podstawie elewacji o stanie domostwa, jaki znajdziemy wewnątrz. Pomimo że nie powinniśmy poddawać się pozorom to jednak tak robimy i jeżeli widzimy dom, z bogato zdobioną elewacją, okraszony gzymsami i sztukaterię to z góry zakładamy, że mieszkają tam zamożni ludzie i że zapewne środek jest równie bogaty jak zewnątrz. Oczywiście w starożytności podział był bardziej wyraźny i tam bogate zdobienia na zewnątrz oznaczały, że wewnątrz mieszka bogaty człowiek, obecnie już nie jest to tak oczywiste, chociaż nadal bardzo prawdopodobne.

Sufity podwieszane

Podwieszany sufit to ostatnio bardzo popularne rozwiązanie, które ma szereg korzyści. Oprócz efektów maskujących niedoskonałości- popękaną strukturę, łuszczące się i pękające farby, sufit podwieszany pięknie ukrywa instalacje wentylacyjne i elektryczne. Dzięki odpowiednym zastosowaniu materiałów izolacyjnych, sufity podwieszane wytłumiają hałasy w pomieszczeniach. Montaż sufitu podwieszanego nie jest sprawą łatwą, więc nie polecam, aby robić to samemu. Jeśli nie mamy wprawy w remontach nie porywajmy się na tego typu montaże, bo możemy tylko stracić czas i pieniądze i zszargać sobie nerwy. Jeśli zaś jesteśmy wprawnymi budowlańcami zaczynamy montowanie sufitu od wyznaczenia jego wysokości. Następnym krokiem jest zamontowanie przyściennych profili przyłączeniowych. Ważne jest aby dobrze zamontować całą konstrukcję, od tego bowiem zależeć będzie bezpieczeństwo wszystkich domowników.

Gdy Już wyznaczymy miejsce na profile główne i wieszaki, możemy zając się montażem profili głównych i nośnych. Profile nośne rozmieszcza się co 40 cm. Gdy już mamy metalowy szkielet, możemy pomyśleć o izolacji akustycznej i termicznej. Na szkielecie zatem umieszczamy wełnę szklaną lub mineralną. Ostatnim krokiem jest montaż płyt kartonowo- gipsowych. Aby sufit wyglądał estetycznie i ładnie pamiętajmy by dokonywać jak najdokładniejszych pomiarów. Różnica choćby jednego centymetra może sprawić, że cała konstrukcja będzie nieładna i nie utrzyma się na stropie, że nie wspomnę już o efekcie wizualnym, który nie będzie zadowalający.

3 Odpowiedzi do Sufity podwieszane

Leave a Reply