Sonda

Co preferujesz na podłodze?

Wyniki

Loading ... Loading ...

Szukaj

Moda mija, moda wraca

    Moda na konkretne ozdoby podobnie jak i na inne przedmioty raz wraca, a raz przemija. W budownictwie możemy zauważyć tendencję, że co jakiś czas mamy powrót do starszych styli budowlanych. Podobnie jak i w kulturze czy sztuce, co pewien okres czasu możemy zaliczyć powrót do starych tradycji. Jeżeli zaś chodzi o budownictwo to coraz częściej możemy zauważyć powrót do starych tradycji w budownictwie, najbardziej jest to widoczne w tym że stosowane są sztukaterie do ozdoby nowo wybudowanych domów, a trzeba wiedzieć że jest to ozdoba, której historia ma już dobrych kilka tysięcy lat. Również bardzo często zauważymy wiszące i montowane na budynkach gzymsy, osobiście uważam, że są to bardzo dobre ozdoby i dodatkowo bardzo efektowne. Już w starożytności rzymianie dbali o to żeby ich domy były ładne, właśnie do tego celu używali najróżniejszych zdobień, , a dużą popularnością właśnie cieszyły się gzymsy. Ozdabianie zewnętrznej fasady oczywiście jest uzasadnione tym, że jest to taki kawałek budynku, który widzimy z ulicy i właśnie na podstawie ściany frontowej nasz dom jest bardzo często oceniany. No cóż, większość ludzi ma tendencję do oceniania po pozorach, takim pozorem właśnie jest ocena po elewacji. Działa to w dwie strony, po pierwsze może być tak, że dom, chociaż na zewnątrz nie prezentuje się okazale, to w środku jest to wspaniałe i bogato urządzone domostwo, może być również sytuacja odwrotna. Wyobraźmy sobie, że mamy koszmarnie wykończone wnętrze a jednocześnie przepiękna elewację, która jest nowa i bogato zdobiona. Zazwyczaj zwykły przechodzień przechodząc obok naszego domu stwierdzi, że dom z ładniejsza elewacją jest droższy i zapewne o wiele lepiej wykończony w środku.
    To jednak nie jest prawdą. Dlatego trudno jest podjąć właściwą decyzję na podstawie elewacji o stanie domostwa, jaki znajdziemy wewnątrz. Pomimo że nie powinniśmy poddawać się pozorom to jednak tak robimy i jeżeli widzimy dom, z bogato zdobioną elewacją, okraszony gzymsami i sztukaterię to z góry zakładamy, że mieszkają tam zamożni ludzie i że zapewne środek jest równie bogaty jak zewnątrz. Oczywiście w starożytności podział był bardziej wyraźny i tam bogate zdobienia na zewnątrz oznaczały, że wewnątrz mieszka bogaty człowiek, obecnie już nie jest to tak oczywiste, chociaż nadal bardzo prawdopodobne.

Skarby ze sklepów ze starociami.

Jeśli nie stać nas na nowe meble czy dodatki do domu z renomowanych salonów wcale nie oznacza to, iż marzenia o nowoczesnym wnętrzu się nie spełnią. Nawet z małym budżetem można pięknie mieszkać trzeba tylko trochę fantazji i pomysłów. Odwiedzając sklepy z używanymi rzeczami i starociami na pewno znajdziemy wiele odpowiednich mebli, które będą pięknie prezentować się w naszym salonie czy kuchni. Takie miejsca kryją naprawdę duże skarby trzeba je tylko odkryć.

Po co przepłacać na nowoczesne komody skoro można odrestaurować używane kupione w takim sklepie tanim kosztem. Nawet sami w domu poradzimy sobie z taką pracą. Tylko tam znajdziemy tez oryginalne i unikatowe dodatki, które nadarzą pomieszczeniu stylu. Zawsze można popytać wśród znajomych czy nie mają przypadkiem starych niepotrzebnych foteli bądź toaletek, którym my nadamy nowy charakter. Takie wyposażanie wnętrza na pewno pozwoli nam sporo zaoszczędzić a i tak nasz dom będzie wyglądał jak z drogiego salonu meblowego. Nikt nie musi wiedzieć skąd pochodzą meble, bądź możemy się pochwalić, że to nasze dzieło. Odpowiednio pomalowane ściany i zagospodarowany metraż sprawią, iż w naszych czterech ścianach zapanuje luksus i komfort, jakiego wcześniej brakowało. Nawet obrazy czy ramki na zdjęcia zmienią już wizualizację. Każdy pomysł jest dobry, trzeba umieć go tylko wykorzystać i wcielić w życie. Dekoracje dostępne w sklepach są bardzo drogie by nie przepłacać zawsze można zrobić je samemu. Trochę suszonych kwiatów i gotowe. Mamy je za darmo. Nowe wnętrze będzie tym bardziej cieszyć, gdy zaprojektujemy je i wykonamy sami bez pomocy fachowców i zakupów w drogich salonach.

 

Leave a Reply