Sonda

Co preferujesz na podłodze?

Wyniki

Loading ... Loading ...

Szukaj

Moda mija, moda wraca

    Moda na konkretne ozdoby podobnie jak i na inne przedmioty raz wraca, a raz przemija. W budownictwie możemy zauważyć tendencję, że co jakiś czas mamy powrót do starszych styli budowlanych. Podobnie jak i w kulturze czy sztuce, co pewien okres czasu możemy zaliczyć powrót do starych tradycji. Jeżeli zaś chodzi o budownictwo to coraz częściej możemy zauważyć powrót do starych tradycji w budownictwie, najbardziej jest to widoczne w tym że stosowane są sztukaterie do ozdoby nowo wybudowanych domów, a trzeba wiedzieć że jest to ozdoba, której historia ma już dobrych kilka tysięcy lat. Również bardzo często zauważymy wiszące i montowane na budynkach gzymsy, osobiście uważam, że są to bardzo dobre ozdoby i dodatkowo bardzo efektowne. Już w starożytności rzymianie dbali o to żeby ich domy były ładne, właśnie do tego celu używali najróżniejszych zdobień, , a dużą popularnością właśnie cieszyły się gzymsy. Ozdabianie zewnętrznej fasady oczywiście jest uzasadnione tym, że jest to taki kawałek budynku, który widzimy z ulicy i właśnie na podstawie ściany frontowej nasz dom jest bardzo często oceniany. No cóż, większość ludzi ma tendencję do oceniania po pozorach, takim pozorem właśnie jest ocena po elewacji. Działa to w dwie strony, po pierwsze może być tak, że dom, chociaż na zewnątrz nie prezentuje się okazale, to w środku jest to wspaniałe i bogato urządzone domostwo, może być również sytuacja odwrotna. Wyobraźmy sobie, że mamy koszmarnie wykończone wnętrze a jednocześnie przepiękna elewację, która jest nowa i bogato zdobiona. Zazwyczaj zwykły przechodzień przechodząc obok naszego domu stwierdzi, że dom z ładniejsza elewacją jest droższy i zapewne o wiele lepiej wykończony w środku.
    To jednak nie jest prawdą. Dlatego trudno jest podjąć właściwą decyzję na podstawie elewacji o stanie domostwa, jaki znajdziemy wewnątrz. Pomimo że nie powinniśmy poddawać się pozorom to jednak tak robimy i jeżeli widzimy dom, z bogato zdobioną elewacją, okraszony gzymsami i sztukaterię to z góry zakładamy, że mieszkają tam zamożni ludzie i że zapewne środek jest równie bogaty jak zewnątrz. Oczywiście w starożytności podział był bardziej wyraźny i tam bogate zdobienia na zewnątrz oznaczały, że wewnątrz mieszka bogaty człowiek, obecnie już nie jest to tak oczywiste, chociaż nadal bardzo prawdopodobne.

Salon pełen słońca

Stworzenie odpowiedniego salonu to przede wszystkim wrażenie, że chcemy w nim odpoczywać i spędzać swój wolny czas. Należy wszystko dopasować do swoich indywidualnych potrzeb, a nie typowo pod gości, gdyż sami będziemy częściej w tym salonie przebywać, jeśli nie prowadzimy szczególnie bujnego życia towarzyskiego. W związku z tym należy się zdecydować na takie rozwiązania, jakie będą dla nas najlepsze, a wiele na tym będziemy mogli skorzystać. Salon powinien nas zachwycać oświetleniem. Dlatego należy o to zadbać, a jednocześnie sprawić, żeby jak najwięcej słońca wpadało do tego wnętrza. W tym celu należy usunąć zbędne firanki i zasłony, które nie dość, że przyciągają kurz i inne zabrudzenia, to jeszcze zaciemniają nasz salon, który powinien zachwycać jasnością. Najlepiej, jeśli salon to pokój z balkonem albo z wyjściem na taras, jeśli mamy swój własny dom, dzięki temu od razu wiemy, że dużo promieni słońca dostanie się do naszego wnętrza i będziemy mogli rzeczywiście stworzyć dla siebie odpowiednie warunki. Jeśli zobaczymy taki salon pełen słońca, na pewno przekonamy się o tym, że była to właściwa decyzja. Dlatego należy o tym wszystkim pamiętać i zapewnić sobie takie warunki, na jakich nam najbardziej zależy, a wtedy będziemy się doskonale czuć w takiej sytuacji i w swoim odnowionym salonie zachęcającym do odpoczynku i relaksu.

Comments are closed.