Sonda

Co preferujesz na podłodze?

Wyniki

Loading ... Loading ...

Szukaj

Moda mija, moda wraca

    Moda na konkretne ozdoby podobnie jak i na inne przedmioty raz wraca, a raz przemija. W budownictwie możemy zauważyć tendencję, że co jakiś czas mamy powrót do starszych styli budowlanych. Podobnie jak i w kulturze czy sztuce, co pewien okres czasu możemy zaliczyć powrót do starych tradycji. Jeżeli zaś chodzi o budownictwo to coraz częściej możemy zauważyć powrót do starych tradycji w budownictwie, najbardziej jest to widoczne w tym że stosowane są sztukaterie do ozdoby nowo wybudowanych domów, a trzeba wiedzieć że jest to ozdoba, której historia ma już dobrych kilka tysięcy lat. Również bardzo często zauważymy wiszące i montowane na budynkach gzymsy, osobiście uważam, że są to bardzo dobre ozdoby i dodatkowo bardzo efektowne. Już w starożytności rzymianie dbali o to żeby ich domy były ładne, właśnie do tego celu używali najróżniejszych zdobień, , a dużą popularnością właśnie cieszyły się gzymsy. Ozdabianie zewnętrznej fasady oczywiście jest uzasadnione tym, że jest to taki kawałek budynku, który widzimy z ulicy i właśnie na podstawie ściany frontowej nasz dom jest bardzo często oceniany. No cóż, większość ludzi ma tendencję do oceniania po pozorach, takim pozorem właśnie jest ocena po elewacji. Działa to w dwie strony, po pierwsze może być tak, że dom, chociaż na zewnątrz nie prezentuje się okazale, to w środku jest to wspaniałe i bogato urządzone domostwo, może być również sytuacja odwrotna. Wyobraźmy sobie, że mamy koszmarnie wykończone wnętrze a jednocześnie przepiękna elewację, która jest nowa i bogato zdobiona. Zazwyczaj zwykły przechodzień przechodząc obok naszego domu stwierdzi, że dom z ładniejsza elewacją jest droższy i zapewne o wiele lepiej wykończony w środku.
    To jednak nie jest prawdą. Dlatego trudno jest podjąć właściwą decyzję na podstawie elewacji o stanie domostwa, jaki znajdziemy wewnątrz. Pomimo że nie powinniśmy poddawać się pozorom to jednak tak robimy i jeżeli widzimy dom, z bogato zdobioną elewacją, okraszony gzymsami i sztukaterię to z góry zakładamy, że mieszkają tam zamożni ludzie i że zapewne środek jest równie bogaty jak zewnątrz. Oczywiście w starożytności podział był bardziej wyraźny i tam bogate zdobienia na zewnątrz oznaczały, że wewnątrz mieszka bogaty człowiek, obecnie już nie jest to tak oczywiste, chociaż nadal bardzo prawdopodobne.

Remontujemy kuchnię

Remont kuchni jest zwykle bardzo emocjonującym przeżyciem dla każdej pani domu. W końcu to kobiety spędzają więcej czasu w kuchni na przygotowywaniu posiłków dla siebie i całej swojej rodziny. Kuchnia, zatem to ich królestwo. Każdy remont, czy to remont kuchni czy innego pomieszczenia, najlepiej zacząć od wyczyszczenia z brudu i wyniesienia wszystkich sprzętów. Jeśli zamierzamy przeprowadzić kompleksowy remont zacznijmy od podłóg. Podłogę możemy wyłożyć kafelkami, wykładziną podłogową bądź panelami. Na pewno najlepszym rozwiązaniem będą kafelki-najmniej się brudzą, najłatwiej czyszczą i nie trzeba będzie ich długo wymieniać. Gdy podłogę mamy już położoną, możemy zając się ścianami. W kuchni ściany najlepiej pomalować, a miejsca przy zlewie wyłożyć glazurą, która łatwo zmywalna pozwoli nam na przecieranie mokrą szmatką gdy pochlapiemy ścianę fusami z herbaty lub resztkami z obiadu. Na końcu zostają meble.

Jeśli decydujemy się na zmianę wystroju całej łazienki warto także zainwestować w meble. Meble na wymiar to najlepsze, chociaż jednocześnie najdroższe rozwiązanie. Jednak warto wybrać meble na wymiar, szczególnie do mieszkania, które ma nam posłużyć na lata. Kupowanie gotowych szafek przysporzy nam tylko kłopotów ze złożeniem i zamontowaniem, a trwałość takich gotowych mebli jest znacznie krótsza od mebli pod wymiar. Jeśli już mamy meble zamówmy do nich oświetlenie. Punktowe oświetlenie, tak zwane lampki LED to tanie i bardzo estetyczne rozwiązanie. Lampki działają niezależnie jedna od drugiej, a zasilane są bateriami- pastylkami.

Leave a Reply