Sonda

Co preferujesz na podłodze?

Wyniki

Loading ... Loading ...

Szukaj

Moda mija, moda wraca

    Moda na konkretne ozdoby podobnie jak i na inne przedmioty raz wraca, a raz przemija. W budownictwie możemy zauważyć tendencję, że co jakiś czas mamy powrót do starszych styli budowlanych. Podobnie jak i w kulturze czy sztuce, co pewien okres czasu możemy zaliczyć powrót do starych tradycji. Jeżeli zaś chodzi o budownictwo to coraz częściej możemy zauważyć powrót do starych tradycji w budownictwie, najbardziej jest to widoczne w tym że stosowane są sztukaterie do ozdoby nowo wybudowanych domów, a trzeba wiedzieć że jest to ozdoba, której historia ma już dobrych kilka tysięcy lat. Również bardzo często zauważymy wiszące i montowane na budynkach gzymsy, osobiście uważam, że są to bardzo dobre ozdoby i dodatkowo bardzo efektowne. Już w starożytności rzymianie dbali o to żeby ich domy były ładne, właśnie do tego celu używali najróżniejszych zdobień, , a dużą popularnością właśnie cieszyły się gzymsy. Ozdabianie zewnętrznej fasady oczywiście jest uzasadnione tym, że jest to taki kawałek budynku, który widzimy z ulicy i właśnie na podstawie ściany frontowej nasz dom jest bardzo często oceniany. No cóż, większość ludzi ma tendencję do oceniania po pozorach, takim pozorem właśnie jest ocena po elewacji. Działa to w dwie strony, po pierwsze może być tak, że dom, chociaż na zewnątrz nie prezentuje się okazale, to w środku jest to wspaniałe i bogato urządzone domostwo, może być również sytuacja odwrotna. Wyobraźmy sobie, że mamy koszmarnie wykończone wnętrze a jednocześnie przepiękna elewację, która jest nowa i bogato zdobiona. Zazwyczaj zwykły przechodzień przechodząc obok naszego domu stwierdzi, że dom z ładniejsza elewacją jest droższy i zapewne o wiele lepiej wykończony w środku.
    To jednak nie jest prawdą. Dlatego trudno jest podjąć właściwą decyzję na podstawie elewacji o stanie domostwa, jaki znajdziemy wewnątrz. Pomimo że nie powinniśmy poddawać się pozorom to jednak tak robimy i jeżeli widzimy dom, z bogato zdobioną elewacją, okraszony gzymsami i sztukaterię to z góry zakładamy, że mieszkają tam zamożni ludzie i że zapewne środek jest równie bogaty jak zewnątrz. Oczywiście w starożytności podział był bardziej wyraźny i tam bogate zdobienia na zewnątrz oznaczały, że wewnątrz mieszka bogaty człowiek, obecnie już nie jest to tak oczywiste, chociaż nadal bardzo prawdopodobne.

Pokój zabaw dla dzieci

Gdy urządzamy rozmaite pokoje w swoim nowym domu, na pewno warto się zastanowić nad odrębnym pomieszczeniem dla dzieci, które będzie stanowiło ciekawy i pełen fantazji pokój zabaw, a wtedy na pewno nasze maluchy będą mogły się wyszaleć w odpowiednim miejscu. zazwyczaj ich pokoje nie są zbyt wielkie, więc jesteśmy tam w stanie urządzić sypialnię, postawić biurko, jakąś komodę i regał na książki. Jeśli jednak chodzi o przestrzeń do zabawy, to okazuje się, że jest jej zbyt mało, dlatego należy się zastanowić nad tym, w jaki sposób można maluchom to wynagrodzić. Osobny pokój z regałami, na których stoją zabawki, rozłożonym twisterem oraz wieloma innymi grami i zabawami, na pewno przypadnie naszym dzieciom do gustu, a my będziemy się cieszyć razem z nimi. W związku z tym należy zastanowić się nad tym, jakie mamy możliwości, a wtedy będziemy mogli zapewnić sobie wszystko, co najlepsze, jeśli chodzi o dziecięce marzenia. Takie zabawy nie są tylko rozrywką, ale także mogą mieć charakter edukacyjny. Można również stworzyć małą biblioteczkę dla dzieci, żeby rozwijały swoje zainteresowania lekturowe. Możliwości jest sporo, trzeba tylko je wykorzystać, a na pewno wyjdzie to wszystko na dobre naszym maluchom. Trzeba tylko zastanowić się nad konkretnymi aranżacjami i atrakcjami, jakie umieścimy w takim pokoju, a wtedy na pewno wszystko nam się uda.

Comments are closed.