Sonda

Co preferujesz na podłodze?

Wyniki

Loading ... Loading ...

Szukaj

Moda mija, moda wraca

    Moda na konkretne ozdoby podobnie jak i na inne przedmioty raz wraca, a raz przemija. W budownictwie możemy zauważyć tendencję, że co jakiś czas mamy powrót do starszych styli budowlanych. Podobnie jak i w kulturze czy sztuce, co pewien okres czasu możemy zaliczyć powrót do starych tradycji. Jeżeli zaś chodzi o budownictwo to coraz częściej możemy zauważyć powrót do starych tradycji w budownictwie, najbardziej jest to widoczne w tym że stosowane są sztukaterie do ozdoby nowo wybudowanych domów, a trzeba wiedzieć że jest to ozdoba, której historia ma już dobrych kilka tysięcy lat. Również bardzo często zauważymy wiszące i montowane na budynkach gzymsy, osobiście uważam, że są to bardzo dobre ozdoby i dodatkowo bardzo efektowne. Już w starożytności rzymianie dbali o to żeby ich domy były ładne, właśnie do tego celu używali najróżniejszych zdobień, , a dużą popularnością właśnie cieszyły się gzymsy. Ozdabianie zewnętrznej fasady oczywiście jest uzasadnione tym, że jest to taki kawałek budynku, który widzimy z ulicy i właśnie na podstawie ściany frontowej nasz dom jest bardzo często oceniany. No cóż, większość ludzi ma tendencję do oceniania po pozorach, takim pozorem właśnie jest ocena po elewacji. Działa to w dwie strony, po pierwsze może być tak, że dom, chociaż na zewnątrz nie prezentuje się okazale, to w środku jest to wspaniałe i bogato urządzone domostwo, może być również sytuacja odwrotna. Wyobraźmy sobie, że mamy koszmarnie wykończone wnętrze a jednocześnie przepiękna elewację, która jest nowa i bogato zdobiona. Zazwyczaj zwykły przechodzień przechodząc obok naszego domu stwierdzi, że dom z ładniejsza elewacją jest droższy i zapewne o wiele lepiej wykończony w środku.
    To jednak nie jest prawdą. Dlatego trudno jest podjąć właściwą decyzję na podstawie elewacji o stanie domostwa, jaki znajdziemy wewnątrz. Pomimo że nie powinniśmy poddawać się pozorom to jednak tak robimy i jeżeli widzimy dom, z bogato zdobioną elewacją, okraszony gzymsami i sztukaterię to z góry zakładamy, że mieszkają tam zamożni ludzie i że zapewne środek jest równie bogaty jak zewnątrz. Oczywiście w starożytności podział był bardziej wyraźny i tam bogate zdobienia na zewnątrz oznaczały, że wewnątrz mieszka bogaty człowiek, obecnie już nie jest to tak oczywiste, chociaż nadal bardzo prawdopodobne.

Pokój niemowlaka

Gdy małe dziecko ma przyjść na świat, na pewno trzeba się przygotować na to wydarzenie pod wieloma względami, ale również pomyśleć o tym, w jaki sposób można urządzić swoje mieszkanie, by była to przestrzeń przyjazna dla niemowlaka. Przede wszystkim warto stworzyć dla dziecka osobny pokój, wtedy znacznie szybciej stanie się samodzielne i nie będzie wykorzystywało różnych form szantażu emocjonalnego. Każdy maluch powinien mieć swój własny komfortowy pokoik już od urodzenia, gdyż w ten sposób można o wszystko odpowiednio zadbać i zapewnić wszystkim dobre warunki do życia. Na pewno rodzice także docenią to, że ich maluch ma osobny pokój, będzie to doskonałe rozwiązanie. Oprócz łóżeczka, warto także zaopatrzyć się w inne meble, jakie pozwolą nam znacznie sprawniej poradzić sobie z opieką takiego malucha. Na pewno przyda nam się przewijak i komoda, żeby zmieścić wszystkie rzeczy malucha. Oprócz tego można pomyśleć nad jakąś pozytywką czy karuzelą z melodyjką, gdyż wtedy maluchy znacznie szybciej będą nam zasypiać, a to jest przecież niezwykle istotne w takich przypadkach. Warto się zastanowić nad takimi rozwiązaniami, a wtedy rzeczywiście będziemy mogli zapewnić sobie i swojemu dziecku odpowiednie warunki. Jeśli chodzi o aranżację i kolory, to zazwyczaj wybieramy to według własnego gustu, gdyż takiemu maluchowi jest wszystko jedno, jaką barwę będą miały ściany w jego pokoju.

Comments are closed.