Sonda

Co preferujesz na podłodze?

Wyniki

Loading ... Loading ...

Szukaj

Moda mija, moda wraca

    Moda na konkretne ozdoby podobnie jak i na inne przedmioty raz wraca, a raz przemija. W budownictwie możemy zauważyć tendencję, że co jakiś czas mamy powrót do starszych styli budowlanych. Podobnie jak i w kulturze czy sztuce, co pewien okres czasu możemy zaliczyć powrót do starych tradycji. Jeżeli zaś chodzi o budownictwo to coraz częściej możemy zauważyć powrót do starych tradycji w budownictwie, najbardziej jest to widoczne w tym że stosowane są sztukaterie do ozdoby nowo wybudowanych domów, a trzeba wiedzieć że jest to ozdoba, której historia ma już dobrych kilka tysięcy lat. Również bardzo często zauważymy wiszące i montowane na budynkach gzymsy, osobiście uważam, że są to bardzo dobre ozdoby i dodatkowo bardzo efektowne. Już w starożytności rzymianie dbali o to żeby ich domy były ładne, właśnie do tego celu używali najróżniejszych zdobień, , a dużą popularnością właśnie cieszyły się gzymsy. Ozdabianie zewnętrznej fasady oczywiście jest uzasadnione tym, że jest to taki kawałek budynku, który widzimy z ulicy i właśnie na podstawie ściany frontowej nasz dom jest bardzo często oceniany. No cóż, większość ludzi ma tendencję do oceniania po pozorach, takim pozorem właśnie jest ocena po elewacji. Działa to w dwie strony, po pierwsze może być tak, że dom, chociaż na zewnątrz nie prezentuje się okazale, to w środku jest to wspaniałe i bogato urządzone domostwo, może być również sytuacja odwrotna. Wyobraźmy sobie, że mamy koszmarnie wykończone wnętrze a jednocześnie przepiękna elewację, która jest nowa i bogato zdobiona. Zazwyczaj zwykły przechodzień przechodząc obok naszego domu stwierdzi, że dom z ładniejsza elewacją jest droższy i zapewne o wiele lepiej wykończony w środku.
    To jednak nie jest prawdą. Dlatego trudno jest podjąć właściwą decyzję na podstawie elewacji o stanie domostwa, jaki znajdziemy wewnątrz. Pomimo że nie powinniśmy poddawać się pozorom to jednak tak robimy i jeżeli widzimy dom, z bogato zdobioną elewacją, okraszony gzymsami i sztukaterię to z góry zakładamy, że mieszkają tam zamożni ludzie i że zapewne środek jest równie bogaty jak zewnątrz. Oczywiście w starożytności podział był bardziej wyraźny i tam bogate zdobienia na zewnątrz oznaczały, że wewnątrz mieszka bogaty człowiek, obecnie już nie jest to tak oczywiste, chociaż nadal bardzo prawdopodobne.

Podstawowe prace wykończeniowe

Kiedy decydujemy się na zakup mieszkania od dewelopera musimy liczyć się z tym, że będzie ono wymagało wykończenia. Z reguły w takich mieszkaniach na ścianach położony jest jedynie tynk, a podłogi są betonowe. Z jednej strony daje nam to możliwość samodzielnej aranżacji wnętrza – każde pomieszczenie będzie wykończone wg naszego pomysłu. Jednakże wiąże się to z długimi godzinami spędzonymi na nadzorowaniu prac wykończeniowych.
Prace wykończeniowe możemy wykonać samodzielnie, jednakże takie rozwiązanie sprawdzi się tylko wtedy, gdy mamy jako takie pojęcie o pracach takich jak kładzenie kafelków, malowanie czy tapetowanie. Dla oszczędzenia sobie nerwów i szybszego ukończenia remontu warto zatrudnić fachowców, którzy wykonają wszystkie prace za nas. Najlepiej wybrać ekipę remontową, która wykona kompleksowo wszystkie prace związane z wykończeniem mieszkania. Takie rozwiązanie jest o wiele tańsze niż wynajmowanie fachowca do każdej z prac osobno. Oprócz pieniędzy zaoszczędzimy też sporo czasu, gdyż po zakończeniu jednej rzeczy, osoby zatrudnione przez wynajętą firmę przechodzą do kolejnej.

Tak czy inaczej prace remontowo-wykonczeniowe niosą za sobą duże koszty. Wszystkie materiały należy kupić z odpowiednim zapasem, tak by nie trzeba było co chwila jeździć do marketu budowlanego.
Oczywiście remont można rozłożyć w czasie i najpierw wykonać tylko prace, których wykonanie jest niezbędne do tego by zamieszkać w nowym mieszkaniu. Wśród takich prac należy wymienić przede wszystkim podłączanie sanitariatów oraz wszelkie prace hydrauliczne. Kolejnym elementem, który trzeba wykończyć przed zamieszkaniem są podłogi. Najpopularniejsze są teraz panele i parkiet. Zaś w pomieszczeniach takich jak łazienka czy kuchnia w dalszym ciągu niezastąpione są kafelki. Przed zamieszkaniem warto też wykończyć ściany, czyli położyć gładzie i podmalować. Z czasem, kiedy środki finansowe pozwolą nam na wykonanie pozostałych prac można na ścianach położyć tapetę lub pomalować je na dowolny kolor, który będzie komponował się z wystrojem wnętrza.

Comments are closed.