Sonda

Co preferujesz na podłodze?

Wyniki

Loading ... Loading ...

Szukaj

Moda mija, moda wraca

    Moda na konkretne ozdoby podobnie jak i na inne przedmioty raz wraca, a raz przemija. W budownictwie możemy zauważyć tendencję, że co jakiś czas mamy powrót do starszych styli budowlanych. Podobnie jak i w kulturze czy sztuce, co pewien okres czasu możemy zaliczyć powrót do starych tradycji. Jeżeli zaś chodzi o budownictwo to coraz częściej możemy zauważyć powrót do starych tradycji w budownictwie, najbardziej jest to widoczne w tym że stosowane są sztukaterie do ozdoby nowo wybudowanych domów, a trzeba wiedzieć że jest to ozdoba, której historia ma już dobrych kilka tysięcy lat. Również bardzo często zauważymy wiszące i montowane na budynkach gzymsy, osobiście uważam, że są to bardzo dobre ozdoby i dodatkowo bardzo efektowne. Już w starożytności rzymianie dbali o to żeby ich domy były ładne, właśnie do tego celu używali najróżniejszych zdobień, , a dużą popularnością właśnie cieszyły się gzymsy. Ozdabianie zewnętrznej fasady oczywiście jest uzasadnione tym, że jest to taki kawałek budynku, który widzimy z ulicy i właśnie na podstawie ściany frontowej nasz dom jest bardzo często oceniany. No cóż, większość ludzi ma tendencję do oceniania po pozorach, takim pozorem właśnie jest ocena po elewacji. Działa to w dwie strony, po pierwsze może być tak, że dom, chociaż na zewnątrz nie prezentuje się okazale, to w środku jest to wspaniałe i bogato urządzone domostwo, może być również sytuacja odwrotna. Wyobraźmy sobie, że mamy koszmarnie wykończone wnętrze a jednocześnie przepiękna elewację, która jest nowa i bogato zdobiona. Zazwyczaj zwykły przechodzień przechodząc obok naszego domu stwierdzi, że dom z ładniejsza elewacją jest droższy i zapewne o wiele lepiej wykończony w środku.
    To jednak nie jest prawdą. Dlatego trudno jest podjąć właściwą decyzję na podstawie elewacji o stanie domostwa, jaki znajdziemy wewnątrz. Pomimo że nie powinniśmy poddawać się pozorom to jednak tak robimy i jeżeli widzimy dom, z bogato zdobioną elewacją, okraszony gzymsami i sztukaterię to z góry zakładamy, że mieszkają tam zamożni ludzie i że zapewne środek jest równie bogaty jak zewnątrz. Oczywiście w starożytności podział był bardziej wyraźny i tam bogate zdobienia na zewnątrz oznaczały, że wewnątrz mieszka bogaty człowiek, obecnie już nie jest to tak oczywiste, chociaż nadal bardzo prawdopodobne.

Pięknie oświetlone wnętrza

Zależy nam bardzo na atrakcyjności wyglądu naszych wnętrz. Ważne jest dla nas także to by nasze wnętrza powodowały u nas chęć rozluźnienia się i odpoczynku dzięki czemu niewątpliwie o wiele bardziej przyjemnie będzie nam w nich przebywać. Żyrandole dają nam możliwość wykorzystania oświetlenia pokoju czy innego pomieszczenie przy jednoczesnym uzyskaniu niewątpliwie atrakcyjnego i jedynego w swoim rodzaju dopełnienia wyglądu naszego pokoju. Ważne jest to by trafić w nasze upodobania. Istnieje tak wiele rodzajów oświetlenia że żyrandole są niewątpliwie jedynymi w swoim rodzaju pięknymi i centralnie umieszczonymi dodatkami, które jednocześnie stają się bardzo pomocne gdy trzeba naświetlić nasze pomieszczenie a przecież wiele jest dni w roku kiedy potrzebujemy dodatkowego oświetlenia ponieważ jest to bardzo potrzebne.Pięknie oświetlone wnętrza są atrakcyjne i oczywiście bardzo ważne ponieważ stają się dla nas swoistego rodzaju azylami w których uwielbiamy się schronić i wypocząć. Żyrandole są tak atrakcyjna formą oświetlenia że często wystarcza nam za jedyną i główną ozdobę pomieszczenia sprawiając nam przy tym niebywale wiele satysfakcji z osiągniętego wyniku. Sprawiając sobie różnego rodzaju dodatki chcemy uzyskać jakiś dla siebie oczywisty cel w dekorowaniu pokoju i dlatego właśnie żyrandole tak doskonale nadają się na ostateczne dodatki rządzące w naszym domu. Stajemy przed dylematem tylko i wyłącznie takim by odnaleźć model podobający się zarówno nam jak i naszym najbliższym.

Comments are closed.