Sonda

Co preferujesz na podłodze?

Wyniki

Loading ... Loading ...

Szukaj

Moda mija, moda wraca

    Moda na konkretne ozdoby podobnie jak i na inne przedmioty raz wraca, a raz przemija. W budownictwie możemy zauważyć tendencję, że co jakiś czas mamy powrót do starszych styli budowlanych. Podobnie jak i w kulturze czy sztuce, co pewien okres czasu możemy zaliczyć powrót do starych tradycji. Jeżeli zaś chodzi o budownictwo to coraz częściej możemy zauważyć powrót do starych tradycji w budownictwie, najbardziej jest to widoczne w tym że stosowane są sztukaterie do ozdoby nowo wybudowanych domów, a trzeba wiedzieć że jest to ozdoba, której historia ma już dobrych kilka tysięcy lat. Również bardzo często zauważymy wiszące i montowane na budynkach gzymsy, osobiście uważam, że są to bardzo dobre ozdoby i dodatkowo bardzo efektowne. Już w starożytności rzymianie dbali o to żeby ich domy były ładne, właśnie do tego celu używali najróżniejszych zdobień, , a dużą popularnością właśnie cieszyły się gzymsy. Ozdabianie zewnętrznej fasady oczywiście jest uzasadnione tym, że jest to taki kawałek budynku, który widzimy z ulicy i właśnie na podstawie ściany frontowej nasz dom jest bardzo często oceniany. No cóż, większość ludzi ma tendencję do oceniania po pozorach, takim pozorem właśnie jest ocena po elewacji. Działa to w dwie strony, po pierwsze może być tak, że dom, chociaż na zewnątrz nie prezentuje się okazale, to w środku jest to wspaniałe i bogato urządzone domostwo, może być również sytuacja odwrotna. Wyobraźmy sobie, że mamy koszmarnie wykończone wnętrze a jednocześnie przepiękna elewację, która jest nowa i bogato zdobiona. Zazwyczaj zwykły przechodzień przechodząc obok naszego domu stwierdzi, że dom z ładniejsza elewacją jest droższy i zapewne o wiele lepiej wykończony w środku.
    To jednak nie jest prawdą. Dlatego trudno jest podjąć właściwą decyzję na podstawie elewacji o stanie domostwa, jaki znajdziemy wewnątrz. Pomimo że nie powinniśmy poddawać się pozorom to jednak tak robimy i jeżeli widzimy dom, z bogato zdobioną elewacją, okraszony gzymsami i sztukaterię to z góry zakładamy, że mieszkają tam zamożni ludzie i że zapewne środek jest równie bogaty jak zewnątrz. Oczywiście w starożytności podział był bardziej wyraźny i tam bogate zdobienia na zewnątrz oznaczały, że wewnątrz mieszka bogaty człowiek, obecnie już nie jest to tak oczywiste, chociaż nadal bardzo prawdopodobne.

Piękne wykończenie naszych wnętrz

Starając się dużą wagę przywiązywać do wykończenia wnętrza często stajemy się nadmiernie skoncentrowani na niepotrzebnych dodatkach które z czasem zaczną nam tylko przeszkadzać i niepotrzebnie zajmować przestrzeń. A można w całkiem odmienny i potrzebny sposób zadbać o artystycznie doskonałe wykończenie naszego pokoju. Żyrandole są obecnie swoistego rodzaju mini dziełami sztuki, każdy może znaleźć odpowiadający jego gusta. Są żyrandole w różnych formach z najróżniejszych surowców, mogą one spasować się z wnętrzami ekologicznymi, modernistycznymi, minimalistycznymi, rustykalnymi i wszelkiego rodzaju innymi modami obowiązującymi w naszych domach w zależności od tego co jest dla nas ważne i który z gatunków wystroju wnętrz nam odpowiada.Wybierając oświetlenie żyrandole są niebywale atrakcyjną metoda doświetlenia pomieszczenia. Staja się dla nas stosownie niebywale ważne, ponieważ poza tym że są piękne i estetyczne to jeszcze przecież doskonale spełniają swoje zadanie i dają nam możliwość doświetlenia naszego wnętrza poprzez odpowiednią lokalizację i oczywiście poprzez wybranie modelu który będzie nie tylko zachwycał ale także spełniał swoją podstawową funkcję oświetlenia pokoju. Sklepy, salony i punkty z oświetleniem oczarowują nas mnóstwem możliwości, a żyrandole na każdym kroku potrafią nas zaskoczyć oczywiście bardzo pozytywnie i miło swoimi formami i atrakcyjnymi cenami ponieważ producenci starają się by żyrandole były atrakcyjne nie tylko wizualnie ale także cenowo by przyciągnąć jak największą ilość zadowolonych z zakupu klientów.

Comments are closed.