Sonda

Co preferujesz na podłodze?

Wyniki

Loading ... Loading ...

Szukaj

Moda mija, moda wraca

    Moda na konkretne ozdoby podobnie jak i na inne przedmioty raz wraca, a raz przemija. W budownictwie możemy zauważyć tendencję, że co jakiś czas mamy powrót do starszych styli budowlanych. Podobnie jak i w kulturze czy sztuce, co pewien okres czasu możemy zaliczyć powrót do starych tradycji. Jeżeli zaś chodzi o budownictwo to coraz częściej możemy zauważyć powrót do starych tradycji w budownictwie, najbardziej jest to widoczne w tym że stosowane są sztukaterie do ozdoby nowo wybudowanych domów, a trzeba wiedzieć że jest to ozdoba, której historia ma już dobrych kilka tysięcy lat. Również bardzo często zauważymy wiszące i montowane na budynkach gzymsy, osobiście uważam, że są to bardzo dobre ozdoby i dodatkowo bardzo efektowne. Już w starożytności rzymianie dbali o to żeby ich domy były ładne, właśnie do tego celu używali najróżniejszych zdobień, , a dużą popularnością właśnie cieszyły się gzymsy. Ozdabianie zewnętrznej fasady oczywiście jest uzasadnione tym, że jest to taki kawałek budynku, który widzimy z ulicy i właśnie na podstawie ściany frontowej nasz dom jest bardzo często oceniany. No cóż, większość ludzi ma tendencję do oceniania po pozorach, takim pozorem właśnie jest ocena po elewacji. Działa to w dwie strony, po pierwsze może być tak, że dom, chociaż na zewnątrz nie prezentuje się okazale, to w środku jest to wspaniałe i bogato urządzone domostwo, może być również sytuacja odwrotna. Wyobraźmy sobie, że mamy koszmarnie wykończone wnętrze a jednocześnie przepiękna elewację, która jest nowa i bogato zdobiona. Zazwyczaj zwykły przechodzień przechodząc obok naszego domu stwierdzi, że dom z ładniejsza elewacją jest droższy i zapewne o wiele lepiej wykończony w środku.
    To jednak nie jest prawdą. Dlatego trudno jest podjąć właściwą decyzję na podstawie elewacji o stanie domostwa, jaki znajdziemy wewnątrz. Pomimo że nie powinniśmy poddawać się pozorom to jednak tak robimy i jeżeli widzimy dom, z bogato zdobioną elewacją, okraszony gzymsami i sztukaterię to z góry zakładamy, że mieszkają tam zamożni ludzie i że zapewne środek jest równie bogaty jak zewnątrz. Oczywiście w starożytności podział był bardziej wyraźny i tam bogate zdobienia na zewnątrz oznaczały, że wewnątrz mieszka bogaty człowiek, obecnie już nie jest to tak oczywiste, chociaż nadal bardzo prawdopodobne.

Panele podłogowe

Panele podłogowe świetnie sprawdzają się w nowoczesnych mieszkaniach. Niestety abyśmy byli zupełnie z nich zadowoleni i aby takie panele posłużyły nam na wiele lat musimy zainwestować sporą sumę. Często jest tak, że to co tanie, nie jest dobre, a w przypadku paneli ta zasada spełnia się w 100%. Tanie panele wykonane są zazwyczaj z marnych jakościowo materiałów, których utrzymanie sprawia kłopoty. Gdy na takie panele kapnie trochę wody, bądź między listy dostanie się więcej wilgoci zaczynają „puchnąć” i odkształacać się. To generuje koszty i niepotrzebne nerwy. Jednak takich sytuacji nie jesteśmy w stanie przewidzieć, a wylanie się na podłogę wody, herbaty, czy zupy to coś co może przytrafić się każdemu i właściwie codziennie. Dlatego warto zainwestować więcej pieniędzy w panele drewniane, które są bardzo trwałe i odporne.

Do układania paneli potrzebne nam będą: młotek, klocek do dobijania paneli, dokładna miarka do przycinania, pilarka bądź wyżynarka. Pod listwy układamy folię izolacyjną. Podłoże na którym zamierzamy ułożyć podłogę z paneli powinno być starannie przygotowane, wypoziomowane i osuszone, żeby nie dostało się ani trochę wilgoci, która zniszczy naszą podłogę. Panele układamy prostopadle do okna. Okno jest źródłem światła, ułożenie listew równolegle do padania promieni słonecznych sprawi, że nasze łączenia nie będą tak bardzo widoczne. Kładzenie paneli to bardzo precyzyjna praca, więc pamiętajmy by dokładnie docinać każdą listwę. Jeśli wykonamy swoją pracę niedokładnie wszystko wyjdzie podczas układania listew. Panele będą wstawać podczas przechodzenia przez pokój, bądź w ogóle nie uda nam się ich ułożyć.

Leave a Reply