Sonda

Co preferujesz na podłodze?

Wyniki

Loading ... Loading ...

Szukaj

Moda mija, moda wraca

    Moda na konkretne ozdoby podobnie jak i na inne przedmioty raz wraca, a raz przemija. W budownictwie możemy zauważyć tendencję, że co jakiś czas mamy powrót do starszych styli budowlanych. Podobnie jak i w kulturze czy sztuce, co pewien okres czasu możemy zaliczyć powrót do starych tradycji. Jeżeli zaś chodzi o budownictwo to coraz częściej możemy zauważyć powrót do starych tradycji w budownictwie, najbardziej jest to widoczne w tym że stosowane są sztukaterie do ozdoby nowo wybudowanych domów, a trzeba wiedzieć że jest to ozdoba, której historia ma już dobrych kilka tysięcy lat. Również bardzo często zauważymy wiszące i montowane na budynkach gzymsy, osobiście uważam, że są to bardzo dobre ozdoby i dodatkowo bardzo efektowne. Już w starożytności rzymianie dbali o to żeby ich domy były ładne, właśnie do tego celu używali najróżniejszych zdobień, , a dużą popularnością właśnie cieszyły się gzymsy. Ozdabianie zewnętrznej fasady oczywiście jest uzasadnione tym, że jest to taki kawałek budynku, który widzimy z ulicy i właśnie na podstawie ściany frontowej nasz dom jest bardzo często oceniany. No cóż, większość ludzi ma tendencję do oceniania po pozorach, takim pozorem właśnie jest ocena po elewacji. Działa to w dwie strony, po pierwsze może być tak, że dom, chociaż na zewnątrz nie prezentuje się okazale, to w środku jest to wspaniałe i bogato urządzone domostwo, może być również sytuacja odwrotna. Wyobraźmy sobie, że mamy koszmarnie wykończone wnętrze a jednocześnie przepiękna elewację, która jest nowa i bogato zdobiona. Zazwyczaj zwykły przechodzień przechodząc obok naszego domu stwierdzi, że dom z ładniejsza elewacją jest droższy i zapewne o wiele lepiej wykończony w środku.
    To jednak nie jest prawdą. Dlatego trudno jest podjąć właściwą decyzję na podstawie elewacji o stanie domostwa, jaki znajdziemy wewnątrz. Pomimo że nie powinniśmy poddawać się pozorom to jednak tak robimy i jeżeli widzimy dom, z bogato zdobioną elewacją, okraszony gzymsami i sztukaterię to z góry zakładamy, że mieszkają tam zamożni ludzie i że zapewne środek jest równie bogaty jak zewnątrz. Oczywiście w starożytności podział był bardziej wyraźny i tam bogate zdobienia na zewnątrz oznaczały, że wewnątrz mieszka bogaty człowiek, obecnie już nie jest to tak oczywiste, chociaż nadal bardzo prawdopodobne.

Oświetlenie mieszkania

Oświetlenie mieszkania to bardzo ważne zagadnienie, przez które wiele osób nie jest w stanie stworzyć odpowiednich aranżacji. Najczęstszym błędem jest odkładanie decyzji odnośnie oświetlenia, a gdy już mamy pomysł, okazuje się, że jest za późno i jedyne, co nam zostaje, to oklepany i całkowicie nieatrakcyjny żyrandol. Oczywiście nie jest to koniec świata, ale każda poważniejsza zmiana wymaga od nas większego remontu i zmian w instalacji, co nie jest ani proste, ani tanie. Dlatego warto pomyśleć o tym wszystkim nieco wcześniej, a wtedy na pewno będziemy znacznie bardziej zadowoleni z takiego rozwiązania. Na pewno należy się zdecydować na jakieś bardziej nowoczesne oświetlenie, jakie stanowi chociażby podwieszany sufit, ale nie tylko. Dzisiaj można ciekawe aranżacje świetlne stworzyć dzięki lampom i półkom czy dziełom sztuki, wystarczy tylko trafić na kreatywnych fachowców albo zainteresować się propozycjami, jakie znajdziemy w prasie albo na portalach internetowych, gdzie poruszana jest taka właśnie tematyka i przy okazji mamy galerię różnych aranżacji, jakie mogą nam dostarczyć wielu inspiracji, dlatego warto się tym wszystkim nieco bardziej zainteresować. Oświetlenie to ważny element dekoracji domu, więc nie należy go traktować wyłącznie jako coś funkcjonalnego, gdyż wtedy rzeczywiście takie będzie.

Comments are closed.