Sonda

Co preferujesz na podłodze?

Wyniki

Loading ... Loading ...

Szukaj

Moda mija, moda wraca

    Moda na konkretne ozdoby podobnie jak i na inne przedmioty raz wraca, a raz przemija. W budownictwie możemy zauważyć tendencję, że co jakiś czas mamy powrót do starszych styli budowlanych. Podobnie jak i w kulturze czy sztuce, co pewien okres czasu możemy zaliczyć powrót do starych tradycji. Jeżeli zaś chodzi o budownictwo to coraz częściej możemy zauważyć powrót do starych tradycji w budownictwie, najbardziej jest to widoczne w tym że stosowane są sztukaterie do ozdoby nowo wybudowanych domów, a trzeba wiedzieć że jest to ozdoba, której historia ma już dobrych kilka tysięcy lat. Również bardzo często zauważymy wiszące i montowane na budynkach gzymsy, osobiście uważam, że są to bardzo dobre ozdoby i dodatkowo bardzo efektowne. Już w starożytności rzymianie dbali o to żeby ich domy były ładne, właśnie do tego celu używali najróżniejszych zdobień, , a dużą popularnością właśnie cieszyły się gzymsy. Ozdabianie zewnętrznej fasady oczywiście jest uzasadnione tym, że jest to taki kawałek budynku, który widzimy z ulicy i właśnie na podstawie ściany frontowej nasz dom jest bardzo często oceniany. No cóż, większość ludzi ma tendencję do oceniania po pozorach, takim pozorem właśnie jest ocena po elewacji. Działa to w dwie strony, po pierwsze może być tak, że dom, chociaż na zewnątrz nie prezentuje się okazale, to w środku jest to wspaniałe i bogato urządzone domostwo, może być również sytuacja odwrotna. Wyobraźmy sobie, że mamy koszmarnie wykończone wnętrze a jednocześnie przepiękna elewację, która jest nowa i bogato zdobiona. Zazwyczaj zwykły przechodzień przechodząc obok naszego domu stwierdzi, że dom z ładniejsza elewacją jest droższy i zapewne o wiele lepiej wykończony w środku.
    To jednak nie jest prawdą. Dlatego trudno jest podjąć właściwą decyzję na podstawie elewacji o stanie domostwa, jaki znajdziemy wewnątrz. Pomimo że nie powinniśmy poddawać się pozorom to jednak tak robimy i jeżeli widzimy dom, z bogato zdobioną elewacją, okraszony gzymsami i sztukaterię to z góry zakładamy, że mieszkają tam zamożni ludzie i że zapewne środek jest równie bogaty jak zewnątrz. Oczywiście w starożytności podział był bardziej wyraźny i tam bogate zdobienia na zewnątrz oznaczały, że wewnątrz mieszka bogaty człowiek, obecnie już nie jest to tak oczywiste, chociaż nadal bardzo prawdopodobne.

Oprawy – ile to kosztuje?

Dzisiaj jeśli chodzi o oprawy oświetleniowe jest naprawdę szeroki asortyment na naszym rynku. Nie ma co ukrywać – kupimy wszystko i w każdej postaci, najważniejsze, to wiedzieć czego się chce i wiedzieć na ile nas stać jeśli mowa o tego typu inwestycjach. Wielu potencjalnych nabywców zastanawia się, ile trzeba wydać na wspominane oprawy oświetleniowe, jeśli wymienić wszystkie źródła oświetlenia w naszych domach. Wiele oczywiście od skali samego zakupu, bowiem pojedyncze oprawy oświetleniowe nie będą kosztowały tak dużo jak całe zestawy kilkunastu produktów. Nie mniej nie da się jednoznacznie powiedzieć, ile co kosztuje, wszak tutaj decyduje wielkość, użyta technologia, materia, z jakiem oprawy oświetleniowe są wykonane. Łatwość podłączenia do sieci energetycznej i wiele innych pośredniczy czynników warunkujących cenę.Ciekawostką jest to, że w sieci internetowej można dzisiaj szybko podejrzeć co ile kosztuje, jest wiele wirtualnych sklepów, są też portale samych producentów, dzięki czemu uda się znaleźć pożądany asortyment. Przy czym warto podkreślić, że nie wszystko w sieci nie musi wiązać się z niskimi cenami, często można upić faktycznie na lepszych warunkach, niźli w klasycznych sklepach stacjonarnych. Nie ma wątpliwości co do tego, że trzeba się zachowywać racjonalnie i szukać miejsc, gdzie oprawy oświetleniowe są najtańsze, bo po co przepłacać? Na pewno czas zacząć szanować swoje pieniądze, bowiem zazwyczaj nie mamy ich zbyt dużo.

Comments are closed.