Sonda

Co preferujesz na podłodze?

Wyniki

Loading ... Loading ...

Szukaj

Moda mija, moda wraca

    Moda na konkretne ozdoby podobnie jak i na inne przedmioty raz wraca, a raz przemija. W budownictwie możemy zauważyć tendencję, że co jakiś czas mamy powrót do starszych styli budowlanych. Podobnie jak i w kulturze czy sztuce, co pewien okres czasu możemy zaliczyć powrót do starych tradycji. Jeżeli zaś chodzi o budownictwo to coraz częściej możemy zauważyć powrót do starych tradycji w budownictwie, najbardziej jest to widoczne w tym że stosowane są sztukaterie do ozdoby nowo wybudowanych domów, a trzeba wiedzieć że jest to ozdoba, której historia ma już dobrych kilka tysięcy lat. Również bardzo często zauważymy wiszące i montowane na budynkach gzymsy, osobiście uważam, że są to bardzo dobre ozdoby i dodatkowo bardzo efektowne. Już w starożytności rzymianie dbali o to żeby ich domy były ładne, właśnie do tego celu używali najróżniejszych zdobień, , a dużą popularnością właśnie cieszyły się gzymsy. Ozdabianie zewnętrznej fasady oczywiście jest uzasadnione tym, że jest to taki kawałek budynku, który widzimy z ulicy i właśnie na podstawie ściany frontowej nasz dom jest bardzo często oceniany. No cóż, większość ludzi ma tendencję do oceniania po pozorach, takim pozorem właśnie jest ocena po elewacji. Działa to w dwie strony, po pierwsze może być tak, że dom, chociaż na zewnątrz nie prezentuje się okazale, to w środku jest to wspaniałe i bogato urządzone domostwo, może być również sytuacja odwrotna. Wyobraźmy sobie, że mamy koszmarnie wykończone wnętrze a jednocześnie przepiękna elewację, która jest nowa i bogato zdobiona. Zazwyczaj zwykły przechodzień przechodząc obok naszego domu stwierdzi, że dom z ładniejsza elewacją jest droższy i zapewne o wiele lepiej wykończony w środku.
    To jednak nie jest prawdą. Dlatego trudno jest podjąć właściwą decyzję na podstawie elewacji o stanie domostwa, jaki znajdziemy wewnątrz. Pomimo że nie powinniśmy poddawać się pozorom to jednak tak robimy i jeżeli widzimy dom, z bogato zdobioną elewacją, okraszony gzymsami i sztukaterię to z góry zakładamy, że mieszkają tam zamożni ludzie i że zapewne środek jest równie bogaty jak zewnątrz. Oczywiście w starożytności podział był bardziej wyraźny i tam bogate zdobienia na zewnątrz oznaczały, że wewnątrz mieszka bogaty człowiek, obecnie już nie jest to tak oczywiste, chociaż nadal bardzo prawdopodobne.

Okna antywłamaniowe

Życie w naszych czasach jest bardzo ryzykowne, o swój dobytek i o spokój swojej rodziny musimy dbać nie tylko wtedy gdy mieszkamy w ruchliwym centrum miasta, ale także w spokojniejszych okolicach. Coraz częściej ciasne mieszkania w blokach zamieniamy na duże i przestronne domy, jak wiadomo większość włamań do mieszkań odbywa się poprzez drzwi balkonowe i okna. Dlatego nawet najbardziej nowoczesne alarmy i zabezpieczenia nie będą nam przydatne jeśli nie będziemy mieli solidnych drzwi i okien. Okna antywłamaniowe nie należą do najtańszych jednak tutaj liczy się przede wszystkim jakość i spokój naszej rodziny. Okna antywłamaniowe muszą przejść całą masę przeróżnych testów. Badaniom poddawane są nie tylko szyby, ale także ramy i cała konstrukcja. Ramy muszą zostać dobrze osadzone, muszą posiadać dodatkowe wzmocnienia oraz zabezpieczające zamki. Okna antywłamaniowe poprzez grubość swoich szyb mogą także pełnić funkcję dźwiękoszczelnych i termicznych. Okna antywłamaniowe mają bardzo odporne szyby, nie można ich wywarzyć ani zbić nawet bardzo ciężkim przedmiotem.
Okna są bardzo ważnym elementem wyposażenia naszych domów. Muszą one spełnić kilka bardzo ważnych funkcji, przede wszystkim dają nam dostęp do naturalnego światła, chronią nas także przed czynnikami zewnętrznymi poczynając od wiatru a kończąc na mrozie. Wybór okien wbrew pozorom jest bardzo ważnym zadaniem, w końcu takie remonty przeprowadza się raz na kilkanaście lat i trzeba mieć świadomość tego co wybieramy. Producenci oferują nam bardzo dużo nowoczesnych rozwiązań, okna mogą być antywłamaniowe, ozdobne lub dźwiękoszczelne. Jeśli w naszym mieszkaniu większość pokojów jest bardzo nasłoneczniona to możemy wybrać okna z przyciemnianymi szybami. Takie rozwiązanie przydatne jest nie tylko latem, ale także zimą, wtedy słońce jest bardzo nisko i jeszcze bardziej nas razi. Okna z przyciemnianymi szybami są ogólnodostępne, a my sami możemy wybrać moc przyciemnienia. Szyby pokryte są z zewnątrz specjalną powłoką odbijającą promienie słoneczne, nie powoduje to jednak zaciemnienia w pokoju. Takie okna doskonale sprawdzają się w salonach i w ogrodach zimowych gdzie większość ścian jest przeszklona.

Leave a Reply