Sonda

Co preferujesz na podłodze?

Wyniki

Loading ... Loading ...

Szukaj

Moda mija, moda wraca

    Moda na konkretne ozdoby podobnie jak i na inne przedmioty raz wraca, a raz przemija. W budownictwie możemy zauważyć tendencję, że co jakiś czas mamy powrót do starszych styli budowlanych. Podobnie jak i w kulturze czy sztuce, co pewien okres czasu możemy zaliczyć powrót do starych tradycji. Jeżeli zaś chodzi o budownictwo to coraz częściej możemy zauważyć powrót do starych tradycji w budownictwie, najbardziej jest to widoczne w tym że stosowane są sztukaterie do ozdoby nowo wybudowanych domów, a trzeba wiedzieć że jest to ozdoba, której historia ma już dobrych kilka tysięcy lat. Również bardzo często zauważymy wiszące i montowane na budynkach gzymsy, osobiście uważam, że są to bardzo dobre ozdoby i dodatkowo bardzo efektowne. Już w starożytności rzymianie dbali o to żeby ich domy były ładne, właśnie do tego celu używali najróżniejszych zdobień, , a dużą popularnością właśnie cieszyły się gzymsy. Ozdabianie zewnętrznej fasady oczywiście jest uzasadnione tym, że jest to taki kawałek budynku, który widzimy z ulicy i właśnie na podstawie ściany frontowej nasz dom jest bardzo często oceniany. No cóż, większość ludzi ma tendencję do oceniania po pozorach, takim pozorem właśnie jest ocena po elewacji. Działa to w dwie strony, po pierwsze może być tak, że dom, chociaż na zewnątrz nie prezentuje się okazale, to w środku jest to wspaniałe i bogato urządzone domostwo, może być również sytuacja odwrotna. Wyobraźmy sobie, że mamy koszmarnie wykończone wnętrze a jednocześnie przepiękna elewację, która jest nowa i bogato zdobiona. Zazwyczaj zwykły przechodzień przechodząc obok naszego domu stwierdzi, że dom z ładniejsza elewacją jest droższy i zapewne o wiele lepiej wykończony w środku.
    To jednak nie jest prawdą. Dlatego trudno jest podjąć właściwą decyzję na podstawie elewacji o stanie domostwa, jaki znajdziemy wewnątrz. Pomimo że nie powinniśmy poddawać się pozorom to jednak tak robimy i jeżeli widzimy dom, z bogato zdobioną elewacją, okraszony gzymsami i sztukaterię to z góry zakładamy, że mieszkają tam zamożni ludzie i że zapewne środek jest równie bogaty jak zewnątrz. Oczywiście w starożytności podział był bardziej wyraźny i tam bogate zdobienia na zewnątrz oznaczały, że wewnątrz mieszka bogaty człowiek, obecnie już nie jest to tak oczywiste, chociaż nadal bardzo prawdopodobne.

Odnowienie kolorem

W momencie, kiedy mamy ochotę na zmianę czegoś w mieszkaniu lub po prostu odświeżenie, to zazwyczaj mamy już jakąś swoją wizję i koncepcję jak to wszystko powinno wyglądać. Czasami w sytuacji, kiedy brakuje nam pomysłów , to zawsze możemy sięgnąć po pomoc z czasopism czy ze stron internetowych, na których możemy znaleźć naprawdę ciekawe propozycje. Jednak jeśli już zdecydujemy się na przemalowanie ścian, to powinniśmy pamiętać o kilku naprawdę istotnych rzeczach, takich jak przygotowanie pomieszczenia, ponieważ to jest najważniejsze. Jeśli chcemy samodzielnie malować ściany to powinniśmy wyczyścić powierzchnię, aby nic nie popsuło nam malowania. Powinniśmy użyć gąbki z detergentem i powycierać zabrudzone kurzem czy tłuszczem powierzchnie, aby farba dokładnie się trzymała. W szczególności, kiedy chcemy zmienić kolor w naszej kuchni, to powinniśmy staranniej zadbać o powierzchnię przed malowaniem a w kuchni ściany są o wiele bardziej zanieczyszczone i zaplamione. Powinniśmy także użyć papieru ściernego, aby nie było takiej sytuacji, gdzie farba będzie się złuszczała. Najlepiej jeśli zagruntujemy także ścianę, po to, by ściana lepiej pochłaniała farbę i efekt był jeszcze lepszy i ładniejszy. Za naprawdę niewielką ilość pieniędzy możemy uzyskać coś wspaniałego i istotnego do tego, by odnowić i odświeżyć każde wnętrze w naszym domu. Dzięki takiemu prostemu zabiegowi uzyskamy coś naprawdę pięknego. Malowanie ścian, to naprawdę świetny sposób, aby zmienić swoje życie na lepsze i doskonale czuć się we własnym domu.

Leave a Reply