Sonda

Co preferujesz na podłodze?

Wyniki

Loading ... Loading ...

Szukaj

Moda mija, moda wraca

    Moda na konkretne ozdoby podobnie jak i na inne przedmioty raz wraca, a raz przemija. W budownictwie możemy zauważyć tendencję, że co jakiś czas mamy powrót do starszych styli budowlanych. Podobnie jak i w kulturze czy sztuce, co pewien okres czasu możemy zaliczyć powrót do starych tradycji. Jeżeli zaś chodzi o budownictwo to coraz częściej możemy zauważyć powrót do starych tradycji w budownictwie, najbardziej jest to widoczne w tym że stosowane są sztukaterie do ozdoby nowo wybudowanych domów, a trzeba wiedzieć że jest to ozdoba, której historia ma już dobrych kilka tysięcy lat. Również bardzo często zauważymy wiszące i montowane na budynkach gzymsy, osobiście uważam, że są to bardzo dobre ozdoby i dodatkowo bardzo efektowne. Już w starożytności rzymianie dbali o to żeby ich domy były ładne, właśnie do tego celu używali najróżniejszych zdobień, , a dużą popularnością właśnie cieszyły się gzymsy. Ozdabianie zewnętrznej fasady oczywiście jest uzasadnione tym, że jest to taki kawałek budynku, który widzimy z ulicy i właśnie na podstawie ściany frontowej nasz dom jest bardzo często oceniany. No cóż, większość ludzi ma tendencję do oceniania po pozorach, takim pozorem właśnie jest ocena po elewacji. Działa to w dwie strony, po pierwsze może być tak, że dom, chociaż na zewnątrz nie prezentuje się okazale, to w środku jest to wspaniałe i bogato urządzone domostwo, może być również sytuacja odwrotna. Wyobraźmy sobie, że mamy koszmarnie wykończone wnętrze a jednocześnie przepiękna elewację, która jest nowa i bogato zdobiona. Zazwyczaj zwykły przechodzień przechodząc obok naszego domu stwierdzi, że dom z ładniejsza elewacją jest droższy i zapewne o wiele lepiej wykończony w środku.
    To jednak nie jest prawdą. Dlatego trudno jest podjąć właściwą decyzję na podstawie elewacji o stanie domostwa, jaki znajdziemy wewnątrz. Pomimo że nie powinniśmy poddawać się pozorom to jednak tak robimy i jeżeli widzimy dom, z bogato zdobioną elewacją, okraszony gzymsami i sztukaterię to z góry zakładamy, że mieszkają tam zamożni ludzie i że zapewne środek jest równie bogaty jak zewnątrz. Oczywiście w starożytności podział był bardziej wyraźny i tam bogate zdobienia na zewnątrz oznaczały, że wewnątrz mieszka bogaty człowiek, obecnie już nie jest to tak oczywiste, chociaż nadal bardzo prawdopodobne.

Nowoczesny design w domu

Nowoczesny design w naszych domach? Nie jest trudno dzisiaj osiągnąć taki efekt, wiemy o tym nie od teraz. Dzisiaj bowiem mamy pod ręką tak wiele rozmaitych i ciekawych technologii, że aż trudno o tym wszystkim wspomnieć w krótkim artykule. Tak czy owak – na pewno warto korzystać z tego, co daje nam współczesna cywilizacja. Nowoczesne oprawy oświetleniowe mogą w niesamowity wręcz sposób zastąpić klasyczne żyrandole, kinkiety czy też nierzadko mało modne plafony. Nie ma co dot ego wątpliwości – jeśli umiejętnie owe oprawy oświetleniowe wykorzystać, to na pewno będzie duża szansa na to, by urozmaicić wnętrza naszych domów. A wówczas można osiągać znakomite rezultaty aranżerskie, takie, jakie zapewne mogą przysporzyć zachwytu wszystkim naszym gościom, jak i samym domownikom.Świat oświetlenia jest światem dość szczególnym i przede wszystkim istotnym dla naszej codzienności. Czy to mowa o samych świecach, czy też oświetleniu elektrycznym – zawsze światło odgrywało i będzie odgrywało ważną rolę w życiu człowieka, to wynika z psychologii i faktu, że człowiek to istota bojąca się ciemności, żyjąca cyklem dzień-noc. Ne mniej wiadomo, że moda aranżacyjna się zmienia i to, co było urokliwe kiedyś dzisiaj często szpeci. Warto więc inwestować w oprawy oświetleniowe z nowym designem. Po to, by nasze wnętrza nie traciły na jakości, a zachwycały nieustannie tak samo, z takim samym wdziękiem.

Comments are closed.