Sonda

Co preferujesz na podłodze?

Wyniki

Loading ... Loading ...

Szukaj

Moda mija, moda wraca

    Moda na konkretne ozdoby podobnie jak i na inne przedmioty raz wraca, a raz przemija. W budownictwie możemy zauważyć tendencję, że co jakiś czas mamy powrót do starszych styli budowlanych. Podobnie jak i w kulturze czy sztuce, co pewien okres czasu możemy zaliczyć powrót do starych tradycji. Jeżeli zaś chodzi o budownictwo to coraz częściej możemy zauważyć powrót do starych tradycji w budownictwie, najbardziej jest to widoczne w tym że stosowane są sztukaterie do ozdoby nowo wybudowanych domów, a trzeba wiedzieć że jest to ozdoba, której historia ma już dobrych kilka tysięcy lat. Również bardzo często zauważymy wiszące i montowane na budynkach gzymsy, osobiście uważam, że są to bardzo dobre ozdoby i dodatkowo bardzo efektowne. Już w starożytności rzymianie dbali o to żeby ich domy były ładne, właśnie do tego celu używali najróżniejszych zdobień, , a dużą popularnością właśnie cieszyły się gzymsy. Ozdabianie zewnętrznej fasady oczywiście jest uzasadnione tym, że jest to taki kawałek budynku, który widzimy z ulicy i właśnie na podstawie ściany frontowej nasz dom jest bardzo często oceniany. No cóż, większość ludzi ma tendencję do oceniania po pozorach, takim pozorem właśnie jest ocena po elewacji. Działa to w dwie strony, po pierwsze może być tak, że dom, chociaż na zewnątrz nie prezentuje się okazale, to w środku jest to wspaniałe i bogato urządzone domostwo, może być również sytuacja odwrotna. Wyobraźmy sobie, że mamy koszmarnie wykończone wnętrze a jednocześnie przepiękna elewację, która jest nowa i bogato zdobiona. Zazwyczaj zwykły przechodzień przechodząc obok naszego domu stwierdzi, że dom z ładniejsza elewacją jest droższy i zapewne o wiele lepiej wykończony w środku.
    To jednak nie jest prawdą. Dlatego trudno jest podjąć właściwą decyzję na podstawie elewacji o stanie domostwa, jaki znajdziemy wewnątrz. Pomimo że nie powinniśmy poddawać się pozorom to jednak tak robimy i jeżeli widzimy dom, z bogato zdobioną elewacją, okraszony gzymsami i sztukaterię to z góry zakładamy, że mieszkają tam zamożni ludzie i że zapewne środek jest równie bogaty jak zewnątrz. Oczywiście w starożytności podział był bardziej wyraźny i tam bogate zdobienia na zewnątrz oznaczały, że wewnątrz mieszka bogaty człowiek, obecnie już nie jest to tak oczywiste, chociaż nadal bardzo prawdopodobne.

Niebywały charakter wnętrza

Każdy z nas pragnie, aby jego mieszkanie było gustownie urządzone i nabrało niebywałego charakteru. Aby sprostać tym zadaniom możemy wykorzystać kilka prostych, ale jakże istotnych zabiegów, aby zrobić coś dobrego w naszym mieszkaniu lub domu. Takim ważnym elementem jest dobrze dobrany kolor ścian, czy dekoracje pojawiające się na ścianach. Nie powinniśmy także zapominać o sposobie malowania, ponieważ czasami to on dodaje wnętrzu tego „czegoś”. Istnieje wiele sposobów, które sprawią, że odmienimy nasze wnętrza. Jeśli mamy na przykład małe pomieszczenia, to powinniśmy unikać malowania ich na ciemne kolory, które chociaż są zdecydowanie dominujące, to jednak optycznie jeszcze bardziej je zmniejszają. Na przykład jeśli na ciemny, przytłaczający kolor pomalujemy ścianę przy wejściu, to niestety sprawi to wrażenie, że pokój będzie nieco krótszy. Są to może małe szczegóły, ale naprawdę bardzo istotne. Powinniśmy także unikać malowania sufitów na inny kolor niż biały, zwłaszcza jeśli mamy na myśli kolor ciemniejszy niż pokrycie ścian. Malowanie sufitu na ciemno także sprawimy, że pomieszczenie się zmniejszy. Jeśli chcemy dobrze czuć się w swoim domu i odpoczywać w nim w każdej możliwej chwili, powinniśmy malować każde pomieszczenia na jasne, stonowane i pastelowe kolory, które od razu kojarzą nam się z ciepłem i spokojem. Musimy pamiętać, że malowanie ścian, to naprawdę istotny element odnowy wnętrza , a kolory których używamy są bardzo ważne dla tego, abyśmy dobrze czuli się we własnych czterech kątach.

Leave a Reply