Sonda

Co preferujesz na podłodze?

Wyniki

Loading ... Loading ...

Szukaj

Moda mija, moda wraca

    Moda na konkretne ozdoby podobnie jak i na inne przedmioty raz wraca, a raz przemija. W budownictwie możemy zauważyć tendencję, że co jakiś czas mamy powrót do starszych styli budowlanych. Podobnie jak i w kulturze czy sztuce, co pewien okres czasu możemy zaliczyć powrót do starych tradycji. Jeżeli zaś chodzi o budownictwo to coraz częściej możemy zauważyć powrót do starych tradycji w budownictwie, najbardziej jest to widoczne w tym że stosowane są sztukaterie do ozdoby nowo wybudowanych domów, a trzeba wiedzieć że jest to ozdoba, której historia ma już dobrych kilka tysięcy lat. Również bardzo często zauważymy wiszące i montowane na budynkach gzymsy, osobiście uważam, że są to bardzo dobre ozdoby i dodatkowo bardzo efektowne. Już w starożytności rzymianie dbali o to żeby ich domy były ładne, właśnie do tego celu używali najróżniejszych zdobień, , a dużą popularnością właśnie cieszyły się gzymsy. Ozdabianie zewnętrznej fasady oczywiście jest uzasadnione tym, że jest to taki kawałek budynku, który widzimy z ulicy i właśnie na podstawie ściany frontowej nasz dom jest bardzo często oceniany. No cóż, większość ludzi ma tendencję do oceniania po pozorach, takim pozorem właśnie jest ocena po elewacji. Działa to w dwie strony, po pierwsze może być tak, że dom, chociaż na zewnątrz nie prezentuje się okazale, to w środku jest to wspaniałe i bogato urządzone domostwo, może być również sytuacja odwrotna. Wyobraźmy sobie, że mamy koszmarnie wykończone wnętrze a jednocześnie przepiękna elewację, która jest nowa i bogato zdobiona. Zazwyczaj zwykły przechodzień przechodząc obok naszego domu stwierdzi, że dom z ładniejsza elewacją jest droższy i zapewne o wiele lepiej wykończony w środku.
    To jednak nie jest prawdą. Dlatego trudno jest podjąć właściwą decyzję na podstawie elewacji o stanie domostwa, jaki znajdziemy wewnątrz. Pomimo że nie powinniśmy poddawać się pozorom to jednak tak robimy i jeżeli widzimy dom, z bogato zdobioną elewacją, okraszony gzymsami i sztukaterię to z góry zakładamy, że mieszkają tam zamożni ludzie i że zapewne środek jest równie bogaty jak zewnątrz. Oczywiście w starożytności podział był bardziej wyraźny i tam bogate zdobienia na zewnątrz oznaczały, że wewnątrz mieszka bogaty człowiek, obecnie już nie jest to tak oczywiste, chociaż nadal bardzo prawdopodobne.

Montaż drzwi zewnętrznych

Montaż drzwi zewnętrznych to właściwie nic trudnego jednak uważajmy na to jak je montujemy, od tego zależy bowiem bezpieczeństwo naszego mieszkania. Jakiś czas temu przeprowadzałam remont w swoim domu i postanowiłam wstawić nowe drzwi wejściowe. Kupiłam gotowe drzwi w sklepie i przywiozłam je do domu. Ponieważ remont pochłonął dużo pieniędzy, postanowiłam wstawić drzwi tańszą metodą, a więc poprosiłam znajomego, by polecił mi jakąś znajomą ekipę. Kolega, owszem, polecił, ale już niedługo po tym żałowałam, że zdecydowałam się tanią metodą przeprowadzić to przedsięwzięcie. Panowie z ekipy za każdym razem się spóźniali do pracy i chociaż na samym początku zapewnili mnie, że wstawienie drzwi potrwa kilka godzin przeciągnęło się to na trzy dni. Zapewne dlatego, że po przyjściu do mojego domu najpierw musieli wytrzeźwieć, a następnie doładować akumulatory tanim winem.

W trakcie tego wstawiania drzwi chciałam z nich zrezygnować jednak nie mogłam znaleźć ekipy, która zechciałaby po takich partaczach poprawiać. W końcu drzwi zostały wstawione, ale krzywo. Okazało się, że z jednej strony stelaż przytrzymujący całą konstrukcję jest wbity w podłogę, a w drugiej nie jest. Cud, że się w ogóle chcą zamykać. Zamek gerda- zapewne nie spełnia już swoich zadań, bo podczas montażu został uszkodzony. Jakbym miała jeszcze kiedyś przeprowadzać remont to zastawie się, zapożyczę na czas długi, ale na pewno nie wezmę już takiej siły roboczej, bo szkoda nerwów i pieniędzy! Przed takimi ekipami uprzedzam każdego!

Leave a Reply