Sonda

Co preferujesz na podłodze?

Wyniki

Loading ... Loading ...

Szukaj

Moda mija, moda wraca

    Moda na konkretne ozdoby podobnie jak i na inne przedmioty raz wraca, a raz przemija. W budownictwie możemy zauważyć tendencję, że co jakiś czas mamy powrót do starszych styli budowlanych. Podobnie jak i w kulturze czy sztuce, co pewien okres czasu możemy zaliczyć powrót do starych tradycji. Jeżeli zaś chodzi o budownictwo to coraz częściej możemy zauważyć powrót do starych tradycji w budownictwie, najbardziej jest to widoczne w tym że stosowane są sztukaterie do ozdoby nowo wybudowanych domów, a trzeba wiedzieć że jest to ozdoba, której historia ma już dobrych kilka tysięcy lat. Również bardzo często zauważymy wiszące i montowane na budynkach gzymsy, osobiście uważam, że są to bardzo dobre ozdoby i dodatkowo bardzo efektowne. Już w starożytności rzymianie dbali o to żeby ich domy były ładne, właśnie do tego celu używali najróżniejszych zdobień, , a dużą popularnością właśnie cieszyły się gzymsy. Ozdabianie zewnętrznej fasady oczywiście jest uzasadnione tym, że jest to taki kawałek budynku, który widzimy z ulicy i właśnie na podstawie ściany frontowej nasz dom jest bardzo często oceniany. No cóż, większość ludzi ma tendencję do oceniania po pozorach, takim pozorem właśnie jest ocena po elewacji. Działa to w dwie strony, po pierwsze może być tak, że dom, chociaż na zewnątrz nie prezentuje się okazale, to w środku jest to wspaniałe i bogato urządzone domostwo, może być również sytuacja odwrotna. Wyobraźmy sobie, że mamy koszmarnie wykończone wnętrze a jednocześnie przepiękna elewację, która jest nowa i bogato zdobiona. Zazwyczaj zwykły przechodzień przechodząc obok naszego domu stwierdzi, że dom z ładniejsza elewacją jest droższy i zapewne o wiele lepiej wykończony w środku.
    To jednak nie jest prawdą. Dlatego trudno jest podjąć właściwą decyzję na podstawie elewacji o stanie domostwa, jaki znajdziemy wewnątrz. Pomimo że nie powinniśmy poddawać się pozorom to jednak tak robimy i jeżeli widzimy dom, z bogato zdobioną elewacją, okraszony gzymsami i sztukaterię to z góry zakładamy, że mieszkają tam zamożni ludzie i że zapewne środek jest równie bogaty jak zewnątrz. Oczywiście w starożytności podział był bardziej wyraźny i tam bogate zdobienia na zewnątrz oznaczały, że wewnątrz mieszka bogaty człowiek, obecnie już nie jest to tak oczywiste, chociaż nadal bardzo prawdopodobne.

Mieszkać w nowoczesnym stylu.

Odnawiając mieszkanie najpierw trzeba się zastanowić, w jakim stylu ma ono być. To jest bardzo ważne gdyż dobierając dodatki wszystko musi tworzyć harmonijną całość. Zazwyczaj każdy decyduje się na styl nowoczesny. Pomieszczenia wyglądają wtedy ekskluzywnie i przestronnie. Jednak łatwo zepsuć efekt dekorując pokój nieodpowiednimi akcesoriami. Odpowiedni dobór kolorów jest istotny. Obecnie popularne jest połączenie beżu z brązem. Do takiego koloru musimy jednak dopasować odpowiednie meble. Nie mogą być zbyt ciemne, bo efekt nie będzie widoczny. Nie estetycznie będą wyglądać tez szafki umieszczone tylko na jednej ścianie. Zazwyczaj stare meble mają to do siebie, iż nie można ich rozdzielić. Nowe można kupować osobno, więc by niezagraćic niepotrzebnie salonu najlepiej kupić półkę pod telewizor, komodę i oczywiście wygodna kanapę z fotelami.

Salon ma być tak urządzony by służył do przyjmowania gości jak i relaksu po ciężkim dniu. Sypialnie także należy urządzać ze smakiem. Dobrze będą wyglądać tapeta bądź ozdobne naklejki na ścianach. Oczywiście duże sypialniane łóżko i dwie szafki po bokach. Dodatkowo pomyślny o zakupie lampek nocnych i ewentualnie szafy z lustrami, jeśli nie mamy osobnej garderoby. Sypialnia jest miejscem odpoczynku, więc zrezygnujmy z telewizji w tym pomieszczeniu. Kuchnia i łazienka także muszą być urządzone ze smakiem a zwłaszcza kuchnia, bo tam spędza się zazwyczaj większość dnia. Nadmiar ozdób zaszkodzi wnętrzu i będzie tylko zbiorowiskiem kurzu. Postawmy, więc na nowoczesność i ograniczmy się do niezbędnego minimum.

Leave a Reply