Sonda

Co preferujesz na podłodze?

Wyniki

Loading ... Loading ...

Szukaj

Moda mija, moda wraca

    Moda na konkretne ozdoby podobnie jak i na inne przedmioty raz wraca, a raz przemija. W budownictwie możemy zauważyć tendencję, że co jakiś czas mamy powrót do starszych styli budowlanych. Podobnie jak i w kulturze czy sztuce, co pewien okres czasu możemy zaliczyć powrót do starych tradycji. Jeżeli zaś chodzi o budownictwo to coraz częściej możemy zauważyć powrót do starych tradycji w budownictwie, najbardziej jest to widoczne w tym że stosowane są sztukaterie do ozdoby nowo wybudowanych domów, a trzeba wiedzieć że jest to ozdoba, której historia ma już dobrych kilka tysięcy lat. Również bardzo często zauważymy wiszące i montowane na budynkach gzymsy, osobiście uważam, że są to bardzo dobre ozdoby i dodatkowo bardzo efektowne. Już w starożytności rzymianie dbali o to żeby ich domy były ładne, właśnie do tego celu używali najróżniejszych zdobień, , a dużą popularnością właśnie cieszyły się gzymsy. Ozdabianie zewnętrznej fasady oczywiście jest uzasadnione tym, że jest to taki kawałek budynku, który widzimy z ulicy i właśnie na podstawie ściany frontowej nasz dom jest bardzo często oceniany. No cóż, większość ludzi ma tendencję do oceniania po pozorach, takim pozorem właśnie jest ocena po elewacji. Działa to w dwie strony, po pierwsze może być tak, że dom, chociaż na zewnątrz nie prezentuje się okazale, to w środku jest to wspaniałe i bogato urządzone domostwo, może być również sytuacja odwrotna. Wyobraźmy sobie, że mamy koszmarnie wykończone wnętrze a jednocześnie przepiękna elewację, która jest nowa i bogato zdobiona. Zazwyczaj zwykły przechodzień przechodząc obok naszego domu stwierdzi, że dom z ładniejsza elewacją jest droższy i zapewne o wiele lepiej wykończony w środku.
    To jednak nie jest prawdą. Dlatego trudno jest podjąć właściwą decyzję na podstawie elewacji o stanie domostwa, jaki znajdziemy wewnątrz. Pomimo że nie powinniśmy poddawać się pozorom to jednak tak robimy i jeżeli widzimy dom, z bogato zdobioną elewacją, okraszony gzymsami i sztukaterię to z góry zakładamy, że mieszkają tam zamożni ludzie i że zapewne środek jest równie bogaty jak zewnątrz. Oczywiście w starożytności podział był bardziej wyraźny i tam bogate zdobienia na zewnątrz oznaczały, że wewnątrz mieszka bogaty człowiek, obecnie już nie jest to tak oczywiste, chociaż nadal bardzo prawdopodobne.

Meble na zamówienie – wady i zalety

Kilka dni temu wpisałem w wyszukiwarkę internetową frazę „meble na zamówienie Warszawa”. Chciałem znaleźć sklepy, które oferują ciekawe meble, niekoniecznie produkowane w naszym kraju. Szukałem ciekawych, nieco orientalnych rozwiązań, takich, jakich w naszym kraju jest stosunkowo niewiele. Niestety owe wyrażenie (meble na zamówienie Warszawa) nie skierowało mnie na strony firm specjalizujących się importowaniu mebli. Można rzec, że wszystkie sklepy mają bardzo podobną do siebie ofertę, toteż o oryginalności można zapomnieć. Nie mniej trafiłam na ciekawe forum dotyczące mebli, na łamach którego wyczytałem wiele ciekawych rzeczy dotyczących wad i zalet mebli sprowadzanych na zamówienie z innych krajów.Sam nie będą tutaj cytował wypowiedzi innych internautów i „poszukiwaczy” takich jak ja. Jeśli ktokolwiek chce o tym poczytać, to zachęca do wpisania w Google wyrażenia „meble na zamówienie Warszawa”. Na pewno traficie na te same fora, co ja, bo są one wysoko w wynikach wyszukiwania. Mnie same wypowiedzi mocno zaintrygowały. Uświadomiłem sobie bowiem, że kupno mebli to tylko część sukcesu. Do tego trzeba wszak zakupić wiele innych elementów zdobniczych, które idealnie będą klimatem pasowały do danych mebli. A z tym także jest w naszym wielkie problemy. Naturalnie można, ale koszta są spore, a na dodatek poszukiwania są bardzo czasochłonne.Nie ma co ukrywać – bardzo się zniechęciłem do takiego zakupu. I nie chodzi może już tylko o samą cenę, ale o to, że nie mam czasu godzinami siedzieć w sieci i szukać akcesoriów, które do wyposażenia wnętrza będą pasowały. Jeśli ktoś ma taki sam pomysł, o jakim mówiłem na początku, to niech się dobrze zastanowi. Niech wpisze sobie w okno wyszukiwarki frazę „meble na zamówienie Warszawa” i poczyta nieco o sklepach zajmujących się importem. O ile z włoskimi meblami nie ma problemy, to jednak bardziej orientalne motywy sprawią nam już dużo więcej kłopotów.

Leave a Reply