Sonda

Co preferujesz na podłodze?

Wyniki

Loading ... Loading ...

Szukaj

Moda mija, moda wraca

    Moda na konkretne ozdoby podobnie jak i na inne przedmioty raz wraca, a raz przemija. W budownictwie możemy zauważyć tendencję, że co jakiś czas mamy powrót do starszych styli budowlanych. Podobnie jak i w kulturze czy sztuce, co pewien okres czasu możemy zaliczyć powrót do starych tradycji. Jeżeli zaś chodzi o budownictwo to coraz częściej możemy zauważyć powrót do starych tradycji w budownictwie, najbardziej jest to widoczne w tym że stosowane są sztukaterie do ozdoby nowo wybudowanych domów, a trzeba wiedzieć że jest to ozdoba, której historia ma już dobrych kilka tysięcy lat. Również bardzo często zauważymy wiszące i montowane na budynkach gzymsy, osobiście uważam, że są to bardzo dobre ozdoby i dodatkowo bardzo efektowne. Już w starożytności rzymianie dbali o to żeby ich domy były ładne, właśnie do tego celu używali najróżniejszych zdobień, , a dużą popularnością właśnie cieszyły się gzymsy. Ozdabianie zewnętrznej fasady oczywiście jest uzasadnione tym, że jest to taki kawałek budynku, który widzimy z ulicy i właśnie na podstawie ściany frontowej nasz dom jest bardzo często oceniany. No cóż, większość ludzi ma tendencję do oceniania po pozorach, takim pozorem właśnie jest ocena po elewacji. Działa to w dwie strony, po pierwsze może być tak, że dom, chociaż na zewnątrz nie prezentuje się okazale, to w środku jest to wspaniałe i bogato urządzone domostwo, może być również sytuacja odwrotna. Wyobraźmy sobie, że mamy koszmarnie wykończone wnętrze a jednocześnie przepiękna elewację, która jest nowa i bogato zdobiona. Zazwyczaj zwykły przechodzień przechodząc obok naszego domu stwierdzi, że dom z ładniejsza elewacją jest droższy i zapewne o wiele lepiej wykończony w środku.
    To jednak nie jest prawdą. Dlatego trudno jest podjąć właściwą decyzję na podstawie elewacji o stanie domostwa, jaki znajdziemy wewnątrz. Pomimo że nie powinniśmy poddawać się pozorom to jednak tak robimy i jeżeli widzimy dom, z bogato zdobioną elewacją, okraszony gzymsami i sztukaterię to z góry zakładamy, że mieszkają tam zamożni ludzie i że zapewne środek jest równie bogaty jak zewnątrz. Oczywiście w starożytności podział był bardziej wyraźny i tam bogate zdobienia na zewnątrz oznaczały, że wewnątrz mieszka bogaty człowiek, obecnie już nie jest to tak oczywiste, chociaż nadal bardzo prawdopodobne.

Meble biurowe

Przygotowanie stanowisk pracy zapewniających komfort, dobre samopoczucie i dogodne warunki do wykonywanie obowiązków to podstawowe wytyczne, o jakich powinien pomyśleć pracodawca przez zorganizowaniem przestrzeni biurowej. Wygoda, pewność siebie, ekonomiczne wykorzystanie wnętrz, usunięcie z pola widzenia zbędnych przedmiotów, to wszystko może wpłynąć na efektywność i zapał do pracy pracownika. Dlatego wybór mebli do gabinetu to sprawa wymagająca większej rozwagi i przemyślenia koncepcji i celów firmy na najbliższy okres czasu. Wygląd biura powinien odzwierciedlać wartości i zasady, do jakich stosuje się firma. Meblowanie lepiej jest powierzyć doświadczonym i wykwalifikowanym firmom zewnętrznym, pozwoli to uniknąć niepotrzebnych nerwów i zasięgnąć dobrej rady, która później może przyczynić się do zwiększenia efektywności sprzedaży. Umeblowanie zależy od profilu firmy, jednak obecnie większość pracodawców decyduje się na nowoczesne, proste i przestrzenne wnętrza.

Takie meble są szeroko dostępne w sklepach meblowych. Można tam znaleźć biurka, krzesła gabinetowe, stoły konferencyjne, czy zabudowę kuchenną stworzoną na potrzeby niewielkich biur. Warto zainteresować się meblami tworzącymi jednolitą całość, ponieważ pozwalają maksymalnie wykorzystać daną przestrzeń i nie zajmują niepotrzebnie miejsca, które można wykorzystać w zgoła odmienny sposób. Przy wyborze biurek i krzeseł trzeba zdecydować się jaką atmosferę w firmie zamierza się osiągnąć. Dysproporcja w wielkości mebli, ich kształcie i fakturze, może zbudować hierarchię i zniweczyć plany uzyskania przyjaznej współpracy. Po zakupie mebli pozostaje jeszcze kwestia ich ustawienia. I tutaj nieoceniona może okazać się pomoc osoby, która wie co ze sobą zestawić, by prezentowało się harmonijnie i zgrabnie. Biurko ustawione w pewien sposób może odstraszyć, lub przyciągnąć potencjalnego klienta. Podejmując się tego samodzielnie łatwo można się pomylić i przypadkowo popełnić gafę, która negatywnie wpłynie na budowanie relacji w obrębie firmy.

 

Comments are closed.