Sonda

Co preferujesz na podłodze?

Wyniki

Loading ... Loading ...

Szukaj

Moda mija, moda wraca

    Moda na konkretne ozdoby podobnie jak i na inne przedmioty raz wraca, a raz przemija. W budownictwie możemy zauważyć tendencję, że co jakiś czas mamy powrót do starszych styli budowlanych. Podobnie jak i w kulturze czy sztuce, co pewien okres czasu możemy zaliczyć powrót do starych tradycji. Jeżeli zaś chodzi o budownictwo to coraz częściej możemy zauważyć powrót do starych tradycji w budownictwie, najbardziej jest to widoczne w tym że stosowane są sztukaterie do ozdoby nowo wybudowanych domów, a trzeba wiedzieć że jest to ozdoba, której historia ma już dobrych kilka tysięcy lat. Również bardzo często zauważymy wiszące i montowane na budynkach gzymsy, osobiście uważam, że są to bardzo dobre ozdoby i dodatkowo bardzo efektowne. Już w starożytności rzymianie dbali o to żeby ich domy były ładne, właśnie do tego celu używali najróżniejszych zdobień, , a dużą popularnością właśnie cieszyły się gzymsy. Ozdabianie zewnętrznej fasady oczywiście jest uzasadnione tym, że jest to taki kawałek budynku, który widzimy z ulicy i właśnie na podstawie ściany frontowej nasz dom jest bardzo często oceniany. No cóż, większość ludzi ma tendencję do oceniania po pozorach, takim pozorem właśnie jest ocena po elewacji. Działa to w dwie strony, po pierwsze może być tak, że dom, chociaż na zewnątrz nie prezentuje się okazale, to w środku jest to wspaniałe i bogato urządzone domostwo, może być również sytuacja odwrotna. Wyobraźmy sobie, że mamy koszmarnie wykończone wnętrze a jednocześnie przepiękna elewację, która jest nowa i bogato zdobiona. Zazwyczaj zwykły przechodzień przechodząc obok naszego domu stwierdzi, że dom z ładniejsza elewacją jest droższy i zapewne o wiele lepiej wykończony w środku.
    To jednak nie jest prawdą. Dlatego trudno jest podjąć właściwą decyzję na podstawie elewacji o stanie domostwa, jaki znajdziemy wewnątrz. Pomimo że nie powinniśmy poddawać się pozorom to jednak tak robimy i jeżeli widzimy dom, z bogato zdobioną elewacją, okraszony gzymsami i sztukaterię to z góry zakładamy, że mieszkają tam zamożni ludzie i że zapewne środek jest równie bogaty jak zewnątrz. Oczywiście w starożytności podział był bardziej wyraźny i tam bogate zdobienia na zewnątrz oznaczały, że wewnątrz mieszka bogaty człowiek, obecnie już nie jest to tak oczywiste, chociaż nadal bardzo prawdopodobne.

Mała zmiana wielki efekt

Często nabieramy chęci by coś zmienić w naszym mieszkaniu czy domu jednak nie chcemy wydawać jakiś oszałamiających kwot bo zwyczajnie ich nie mamy. Istnieje wtedy bardzo proste i atrakcyjne rozwiązanie które należy tylko umiejętnie wykorzystać. Chodzi mi mianowicie o zmianę oświetlenia, a konkretnie o zainwestowanie w nowe żyrandole. Sprawi nam ogromną frajdę wycieczka po salonach oświetleniowych a żyrandole wprawią nas w swoistego rodzaju zachwyt ponieważ każdy znajdzie tutaj model odpowiadający jego wymaganiom. Mała rzecz a cieszy ponieważ żyrandole naprawdę są w stanie przy niewielkich nakładach finansowych z naszej strony szalenie odmienić nasze wnętrza. Wystarczy bowiem jeszcze niewielki dodatek na przykład w formie zmiany okrycia kanapy czy poduszek i od razu pomieszczenie staje się zupełnie innym odświeżonym w błyskawicznym tempie pokojem w którym znów chętniej zaczniemy przebywać, a odwiedzający nas goście nie będą się mogli nadziwić z osiągniętego przez nas niebywałego efektu.Mała zmiana a potężny wprost efekt to właśnie niewątpliwie żyrandole które bezsprzecznie odmienią wygląd naszego pokoju czy innego pomieszczenia na którego zmianie wizualnej będzie nam zależało. Starajmy się więc mądrze wykorzystywać to co oferują nam żyrandole i bawmy się możliwościami jakie możemy dzięki nim osiągnąć w naprawdę krótkim czasie i przy wydaniu minimalnych środków finansowych co z pewnością będzie dla nas jeszcze jednym zadowalającym atutem przemawiającym za zmianą oświetlenia.

Comments are closed.