Sonda

Co preferujesz na podłodze?

Wyniki

Loading ... Loading ...

Szukaj

Moda mija, moda wraca

    Moda na konkretne ozdoby podobnie jak i na inne przedmioty raz wraca, a raz przemija. W budownictwie możemy zauważyć tendencję, że co jakiś czas mamy powrót do starszych styli budowlanych. Podobnie jak i w kulturze czy sztuce, co pewien okres czasu możemy zaliczyć powrót do starych tradycji. Jeżeli zaś chodzi o budownictwo to coraz częściej możemy zauważyć powrót do starych tradycji w budownictwie, najbardziej jest to widoczne w tym że stosowane są sztukaterie do ozdoby nowo wybudowanych domów, a trzeba wiedzieć że jest to ozdoba, której historia ma już dobrych kilka tysięcy lat. Również bardzo często zauważymy wiszące i montowane na budynkach gzymsy, osobiście uważam, że są to bardzo dobre ozdoby i dodatkowo bardzo efektowne. Już w starożytności rzymianie dbali o to żeby ich domy były ładne, właśnie do tego celu używali najróżniejszych zdobień, , a dużą popularnością właśnie cieszyły się gzymsy. Ozdabianie zewnętrznej fasady oczywiście jest uzasadnione tym, że jest to taki kawałek budynku, który widzimy z ulicy i właśnie na podstawie ściany frontowej nasz dom jest bardzo często oceniany. No cóż, większość ludzi ma tendencję do oceniania po pozorach, takim pozorem właśnie jest ocena po elewacji. Działa to w dwie strony, po pierwsze może być tak, że dom, chociaż na zewnątrz nie prezentuje się okazale, to w środku jest to wspaniałe i bogato urządzone domostwo, może być również sytuacja odwrotna. Wyobraźmy sobie, że mamy koszmarnie wykończone wnętrze a jednocześnie przepiękna elewację, która jest nowa i bogato zdobiona. Zazwyczaj zwykły przechodzień przechodząc obok naszego domu stwierdzi, że dom z ładniejsza elewacją jest droższy i zapewne o wiele lepiej wykończony w środku.
    To jednak nie jest prawdą. Dlatego trudno jest podjąć właściwą decyzję na podstawie elewacji o stanie domostwa, jaki znajdziemy wewnątrz. Pomimo że nie powinniśmy poddawać się pozorom to jednak tak robimy i jeżeli widzimy dom, z bogato zdobioną elewacją, okraszony gzymsami i sztukaterię to z góry zakładamy, że mieszkają tam zamożni ludzie i że zapewne środek jest równie bogaty jak zewnątrz. Oczywiście w starożytności podział był bardziej wyraźny i tam bogate zdobienia na zewnątrz oznaczały, że wewnątrz mieszka bogaty człowiek, obecnie już nie jest to tak oczywiste, chociaż nadal bardzo prawdopodobne.

Ładny dom tanim kosztem.

 Niestety chcąc wyremontować dom często na przeszkodzie stoją fundusze. Nowe meble czy wyposażenie kosztują wiele jednak wcale nie trzeba rezygnować z marzeń. Liczy się dobry pomysł, który można wykonać tanim kosztem. Sklepy ze starociami oferują wiele. Można znaleźć tam prawdziwe skarby, które sami odnowimy. Meble czy kanapa także warto kupować w takich miejscach. Zapłacimy grosze, renowacja tez nie wyniesie wiele, więc gustowne wyposażenie nie będzie wcale drogie. Wkładając trochę wysiłku i własnej wyobraźni w aranżację wnętrz napraw de można pięknie mieszkać. Trzeba tylko chcieć. Przed przystąpieniem do remontu najlepiej jest wykonać plan i ściśle się go trzymać. Wtedy wydatki będą pod kontrolą. Będziemy mieli świadomość na ile dobrego możemy sobie pozwolić. Idąc na zakupy najlepiej mieć w portfelu określoną sumę by nie skusić się przy okazji na nowe firany czy meble do salonu, bo to zrujnuje nasz plan działania. Najlepiej wziąć ze sobą osobę do pomocy, która w razie, czego sprowadzi nas na ziemię. Kupując meble także trzeba być ostrożnym.

Jeśli decydujemy się na nowe najlepiej sprawdzić kilka ofert, bo nawet kilka złotych w różnicy zrobi robotę. Samą ceną tez nie sugerujmy się istotna jest jakość. Meble mają przetrwać kolejnych kulka lat, więc muszą być solidne. Wcześniejszy pomiar pomieszczeń będzie bardzo ważny, pozwoli na odpowiednie zagospodarowanie przestrzeni tak by stworzyć harmonijną całość i nie zagracić niepotrzebnie wolnego miejsca. Urządzić dom tanim kosztem wcale nie jest trudno, trzeb tylko ruszyć głową.

Leave a Reply