Sonda

Co preferujesz na podłodze?

Wyniki

Loading ... Loading ...

Szukaj

Moda mija, moda wraca

    Moda na konkretne ozdoby podobnie jak i na inne przedmioty raz wraca, a raz przemija. W budownictwie możemy zauważyć tendencję, że co jakiś czas mamy powrót do starszych styli budowlanych. Podobnie jak i w kulturze czy sztuce, co pewien okres czasu możemy zaliczyć powrót do starych tradycji. Jeżeli zaś chodzi o budownictwo to coraz częściej możemy zauważyć powrót do starych tradycji w budownictwie, najbardziej jest to widoczne w tym że stosowane są sztukaterie do ozdoby nowo wybudowanych domów, a trzeba wiedzieć że jest to ozdoba, której historia ma już dobrych kilka tysięcy lat. Również bardzo często zauważymy wiszące i montowane na budynkach gzymsy, osobiście uważam, że są to bardzo dobre ozdoby i dodatkowo bardzo efektowne. Już w starożytności rzymianie dbali o to żeby ich domy były ładne, właśnie do tego celu używali najróżniejszych zdobień, , a dużą popularnością właśnie cieszyły się gzymsy. Ozdabianie zewnętrznej fasady oczywiście jest uzasadnione tym, że jest to taki kawałek budynku, który widzimy z ulicy i właśnie na podstawie ściany frontowej nasz dom jest bardzo często oceniany. No cóż, większość ludzi ma tendencję do oceniania po pozorach, takim pozorem właśnie jest ocena po elewacji. Działa to w dwie strony, po pierwsze może być tak, że dom, chociaż na zewnątrz nie prezentuje się okazale, to w środku jest to wspaniałe i bogato urządzone domostwo, może być również sytuacja odwrotna. Wyobraźmy sobie, że mamy koszmarnie wykończone wnętrze a jednocześnie przepiękna elewację, która jest nowa i bogato zdobiona. Zazwyczaj zwykły przechodzień przechodząc obok naszego domu stwierdzi, że dom z ładniejsza elewacją jest droższy i zapewne o wiele lepiej wykończony w środku.
    To jednak nie jest prawdą. Dlatego trudno jest podjąć właściwą decyzję na podstawie elewacji o stanie domostwa, jaki znajdziemy wewnątrz. Pomimo że nie powinniśmy poddawać się pozorom to jednak tak robimy i jeżeli widzimy dom, z bogato zdobioną elewacją, okraszony gzymsami i sztukaterię to z góry zakładamy, że mieszkają tam zamożni ludzie i że zapewne środek jest równie bogaty jak zewnątrz. Oczywiście w starożytności podział był bardziej wyraźny i tam bogate zdobienia na zewnątrz oznaczały, że wewnątrz mieszka bogaty człowiek, obecnie już nie jest to tak oczywiste, chociaż nadal bardzo prawdopodobne.

Klimatycznie oświetlone pomieszczenia

Inwestując w oświetlenie często chcemy by było ono klimatyczne i wprowadzające do naszego domu przyjazną atmosferę która stanie się niewątpliwie bardzo ważna w budowaniu całokształtu atmosfery panującej w naszym domu. Kupując żyrandole często zastanawiamy się czy zależy nam bardziej na ich wizualnym pięknie czy właściwie na tym by odpowiednio spełniały swoja funkcję i oczywiście zadowalająco oświetlały nasze pomieszczenia. Istnieje tyle rodzai oświetlenia że żyrandole naprawdę są dostępne w bardzo rozmaitych formach dzięki czemu każdy nawet najbardziej wymagający kupujący będzie zadowolony z modelu który dla siebie i swoich najbliższych wybierze. Wybierając swoje oświetlenie które będziemy mieli w domu powinniśmy kierować się przede wszystkim tym byśmy nie żałowali tego jaki rodzaj oświetlenia wybierzemy. Żyrandole są swoistego rodzaju kropką nad i w wykańczaniu naszych mieszkań i domów.Często posiłkujemy się czasopismami wnętrzarskimi lub korzystamy z pomocy dekoratorów wnętrz i dajemy się ponieść panującym najmodniejszych trendom. Jednak nie zawsze jest to do końca zgodne z naszymi własnymi upodobaniami dlatego właśnie lepiej jest słuchać swojej intuicji i przy wyborze oświetlenia wybierać żyrandole, które nas samych będą zadowalały i sprawiały nam przyjemność. Klimatycznie oświetlone pomieszczenia i oczywiście piękne żyrandole są niebywale ważnym elementem naszego wyposażenia wnętrz. Starając się o piękny wygląd inwestujmy w piękne żyrandole które same w sobie są niezwykłą ozdobą naszych wnętrz.

Comments are closed.