Sonda

Co preferujesz na podłodze?

Wyniki

Loading ... Loading ...

Szukaj

Moda mija, moda wraca

    Moda na konkretne ozdoby podobnie jak i na inne przedmioty raz wraca, a raz przemija. W budownictwie możemy zauważyć tendencję, że co jakiś czas mamy powrót do starszych styli budowlanych. Podobnie jak i w kulturze czy sztuce, co pewien okres czasu możemy zaliczyć powrót do starych tradycji. Jeżeli zaś chodzi o budownictwo to coraz częściej możemy zauważyć powrót do starych tradycji w budownictwie, najbardziej jest to widoczne w tym że stosowane są sztukaterie do ozdoby nowo wybudowanych domów, a trzeba wiedzieć że jest to ozdoba, której historia ma już dobrych kilka tysięcy lat. Również bardzo często zauważymy wiszące i montowane na budynkach gzymsy, osobiście uważam, że są to bardzo dobre ozdoby i dodatkowo bardzo efektowne. Już w starożytności rzymianie dbali o to żeby ich domy były ładne, właśnie do tego celu używali najróżniejszych zdobień, , a dużą popularnością właśnie cieszyły się gzymsy. Ozdabianie zewnętrznej fasady oczywiście jest uzasadnione tym, że jest to taki kawałek budynku, który widzimy z ulicy i właśnie na podstawie ściany frontowej nasz dom jest bardzo często oceniany. No cóż, większość ludzi ma tendencję do oceniania po pozorach, takim pozorem właśnie jest ocena po elewacji. Działa to w dwie strony, po pierwsze może być tak, że dom, chociaż na zewnątrz nie prezentuje się okazale, to w środku jest to wspaniałe i bogato urządzone domostwo, może być również sytuacja odwrotna. Wyobraźmy sobie, że mamy koszmarnie wykończone wnętrze a jednocześnie przepiękna elewację, która jest nowa i bogato zdobiona. Zazwyczaj zwykły przechodzień przechodząc obok naszego domu stwierdzi, że dom z ładniejsza elewacją jest droższy i zapewne o wiele lepiej wykończony w środku.
    To jednak nie jest prawdą. Dlatego trudno jest podjąć właściwą decyzję na podstawie elewacji o stanie domostwa, jaki znajdziemy wewnątrz. Pomimo że nie powinniśmy poddawać się pozorom to jednak tak robimy i jeżeli widzimy dom, z bogato zdobioną elewacją, okraszony gzymsami i sztukaterię to z góry zakładamy, że mieszkają tam zamożni ludzie i że zapewne środek jest równie bogaty jak zewnątrz. Oczywiście w starożytności podział był bardziej wyraźny i tam bogate zdobienia na zewnątrz oznaczały, że wewnątrz mieszka bogaty człowiek, obecnie już nie jest to tak oczywiste, chociaż nadal bardzo prawdopodobne.

Jakie schody wybrać

Gdy mamy dom w stanie surowym, to trzeba jeszcze włożyć w niego całkiem sporo pracy i należy się nad tym zastanowić. Przede wszystkim należy zadbać o odpowiednie schody, jakie będziemy wykorzystywać, by dostać się na piętro czy na poddasze. Bardzo ważne jest to, żeby schody nie były zbyt strome i niebezpieczne, nie tylko wtedy gdy mamy dzieci, należy zapewnić sobie bezpieczeństwo także samemu sobie. Właśnie dlatego należy koniecznie zdecydować się na takie rozwiązania, jakie będą dla nas najbardziej odpowiednie. W związku z tym należy koniecznie zastanowić się nad wyborem odpowiednich schodów, a wtedy na pewno będziemy mogli zapewnić sobie wszystko, co dla nas najlepsze. Chociaż schody to wielki wydatek i jeszcze trzeba przypilnować osób, które nam je montują, to jednak należy przez to przejść, by nie wchodzić na piętro po drabinie, bo to na pewno nie będzie ani komfortowe ani bezpieczne. Właśnie dlatego należy się zdecydować na to, co jest dla nas najlepsze. W ten sposób można rzeczywiście zapewnić sobie jak najlepsze warunki i bezpieczeństwo w swoim własnym domu. Schody powinny być szerokie i komfortowe, unikajmy stromych schodów, które mogą stanowić dla nas wielkie ryzyko. Właśnie dlatego należy koniecznie zdecydować się na takie rozwiązania, jakie będą dla nas najlepsze w przypadku posiadania domu.

Comments are closed.