Sonda

Co preferujesz na podłodze?

Wyniki

Loading ... Loading ...

Szukaj

Moda mija, moda wraca

    Moda na konkretne ozdoby podobnie jak i na inne przedmioty raz wraca, a raz przemija. W budownictwie możemy zauważyć tendencję, że co jakiś czas mamy powrót do starszych styli budowlanych. Podobnie jak i w kulturze czy sztuce, co pewien okres czasu możemy zaliczyć powrót do starych tradycji. Jeżeli zaś chodzi o budownictwo to coraz częściej możemy zauważyć powrót do starych tradycji w budownictwie, najbardziej jest to widoczne w tym że stosowane są sztukaterie do ozdoby nowo wybudowanych domów, a trzeba wiedzieć że jest to ozdoba, której historia ma już dobrych kilka tysięcy lat. Również bardzo często zauważymy wiszące i montowane na budynkach gzymsy, osobiście uważam, że są to bardzo dobre ozdoby i dodatkowo bardzo efektowne. Już w starożytności rzymianie dbali o to żeby ich domy były ładne, właśnie do tego celu używali najróżniejszych zdobień, , a dużą popularnością właśnie cieszyły się gzymsy. Ozdabianie zewnętrznej fasady oczywiście jest uzasadnione tym, że jest to taki kawałek budynku, który widzimy z ulicy i właśnie na podstawie ściany frontowej nasz dom jest bardzo często oceniany. No cóż, większość ludzi ma tendencję do oceniania po pozorach, takim pozorem właśnie jest ocena po elewacji. Działa to w dwie strony, po pierwsze może być tak, że dom, chociaż na zewnątrz nie prezentuje się okazale, to w środku jest to wspaniałe i bogato urządzone domostwo, może być również sytuacja odwrotna. Wyobraźmy sobie, że mamy koszmarnie wykończone wnętrze a jednocześnie przepiękna elewację, która jest nowa i bogato zdobiona. Zazwyczaj zwykły przechodzień przechodząc obok naszego domu stwierdzi, że dom z ładniejsza elewacją jest droższy i zapewne o wiele lepiej wykończony w środku.
    To jednak nie jest prawdą. Dlatego trudno jest podjąć właściwą decyzję na podstawie elewacji o stanie domostwa, jaki znajdziemy wewnątrz. Pomimo że nie powinniśmy poddawać się pozorom to jednak tak robimy i jeżeli widzimy dom, z bogato zdobioną elewacją, okraszony gzymsami i sztukaterię to z góry zakładamy, że mieszkają tam zamożni ludzie i że zapewne środek jest równie bogaty jak zewnątrz. Oczywiście w starożytności podział był bardziej wyraźny i tam bogate zdobienia na zewnątrz oznaczały, że wewnątrz mieszka bogaty człowiek, obecnie już nie jest to tak oczywiste, chociaż nadal bardzo prawdopodobne.

Jakie meble powinny znaleźć się w pokoju dziecięcym?

Meblowanie pokoju dla dziecka to prawdziwe wyzwanie dla każdego z rodziców. Wybierając meble dla dzieci, trzeba zwracać uwagę przede wszystkim na to by były one zrobione z bezpiecznych materiałów. Najlepsze są meble drewniane, malowane i lakierowane ekologicznymi farbami i lakierami. Pokój dziecięcy powinien być bezpieczny, ale i wesoły, dlatego też wybierając meble dla dziecka trzeba też patrzeć na ich estetykę. Kolorowe meble dla dzieci sprawią, że pokój będzie radosny a mieszkające w nim dziecko będzie się prawidłowo rozwijało.
Jakie meble powinny koniecznie znaleźć się w pokoju każdego dziecka? Oczywiście najważniejszym meblem jest łóżko dostosowane do wieku dziecka. Dla noworodka i niemowlaka musi to być łóżeczko ze szczeblami, z regulowaną wysokością położenia materaca, który powinien mieć odpowiednia twardość. W pokoju urządzanym dla niemowlaka powinna znaleźć się również komoda na ubrania, a także szafka na akcesoria do kąpieli i przewijania dziecka. Idealnie sprawdzi się również przewijak, który może być nakładany na łóżeczko bądź też osobnym elementem wyposażenia wnętrza.
W pokoju starszego dziecka, oprócz odpowiedniego łóżka powinno znaleźć się również biurko – najlepiej z dużą ilością szuflad i nadstawką, tak by dziecko miało pod ręką wszystkie potrzebne mu do nauki rzeczy. Jeżeli korzysta ono z komputera biurko musi być wyposażone w wysuwaną szufladę na klawiaturę, a także półkę na stację dysków i opcjonalnie drukarkę lub urządzenie wielofunkcyjne.
Problemem dla wielu rodziców jest urządzenie pokoju, w którym mieszka dwójka lub trójka dzieci. W takim przypadku idealnie sprawdzą się rozwiązania, jakie producenci mebli proponują do małych mieszkań. Są to przede wszystkim łóżka piętrowe. Ciekawym pomysłem jest również zakup meblościanki, w której skład wchodzą chowane łóżka, biurka i szafy. Warto też kupić półki do przymocowania na ścianie, na których można ułożyć zabawki i książki, które posiadają dzieci. Pozwala to na zaoszczędzenie przestrzeni, którą dzieci mogą wykorzystać w czasie zabawy lub wypoczynku.

Comments are closed.