Sonda

Co preferujesz na podłodze?

Wyniki

Loading ... Loading ...

Szukaj

Moda mija, moda wraca

    Moda na konkretne ozdoby podobnie jak i na inne przedmioty raz wraca, a raz przemija. W budownictwie możemy zauważyć tendencję, że co jakiś czas mamy powrót do starszych styli budowlanych. Podobnie jak i w kulturze czy sztuce, co pewien okres czasu możemy zaliczyć powrót do starych tradycji. Jeżeli zaś chodzi o budownictwo to coraz częściej możemy zauważyć powrót do starych tradycji w budownictwie, najbardziej jest to widoczne w tym że stosowane są sztukaterie do ozdoby nowo wybudowanych domów, a trzeba wiedzieć że jest to ozdoba, której historia ma już dobrych kilka tysięcy lat. Również bardzo często zauważymy wiszące i montowane na budynkach gzymsy, osobiście uważam, że są to bardzo dobre ozdoby i dodatkowo bardzo efektowne. Już w starożytności rzymianie dbali o to żeby ich domy były ładne, właśnie do tego celu używali najróżniejszych zdobień, , a dużą popularnością właśnie cieszyły się gzymsy. Ozdabianie zewnętrznej fasady oczywiście jest uzasadnione tym, że jest to taki kawałek budynku, który widzimy z ulicy i właśnie na podstawie ściany frontowej nasz dom jest bardzo często oceniany. No cóż, większość ludzi ma tendencję do oceniania po pozorach, takim pozorem właśnie jest ocena po elewacji. Działa to w dwie strony, po pierwsze może być tak, że dom, chociaż na zewnątrz nie prezentuje się okazale, to w środku jest to wspaniałe i bogato urządzone domostwo, może być również sytuacja odwrotna. Wyobraźmy sobie, że mamy koszmarnie wykończone wnętrze a jednocześnie przepiękna elewację, która jest nowa i bogato zdobiona. Zazwyczaj zwykły przechodzień przechodząc obok naszego domu stwierdzi, że dom z ładniejsza elewacją jest droższy i zapewne o wiele lepiej wykończony w środku.
    To jednak nie jest prawdą. Dlatego trudno jest podjąć właściwą decyzję na podstawie elewacji o stanie domostwa, jaki znajdziemy wewnątrz. Pomimo że nie powinniśmy poddawać się pozorom to jednak tak robimy i jeżeli widzimy dom, z bogato zdobioną elewacją, okraszony gzymsami i sztukaterię to z góry zakładamy, że mieszkają tam zamożni ludzie i że zapewne środek jest równie bogaty jak zewnątrz. Oczywiście w starożytności podział był bardziej wyraźny i tam bogate zdobienia na zewnątrz oznaczały, że wewnątrz mieszka bogaty człowiek, obecnie już nie jest to tak oczywiste, chociaż nadal bardzo prawdopodobne.

Jaki rolą w wystroju odgrywają dodatki?

Dodatki to na dobrą sprawę rzecz minimalistyczna. Jednak z drugiej jak wielkie znaczenie potrafią odegrać w kwestii aranżacji naszych wnętrz. Czym na dobrą sprawę były by puste meble. Taki szare i puste. Dodatki nadają charakter i przyjemnie się patrzy na jakieś fajne gadżety, które można znaleźć w sklepach. Producenci wykazują się tutaj ogromną kreatywnością. W dzisiejszych czasach dostęp do dodatków jest ogromny. Mamy do wyboru tysiące produktów, w różnych kolorach i wzorach. Na dobrą sprawę nie musimy wychodzić z domu aby takie dodatki zakupić. Idealne rozwiązanie dla ludzi, którzy pochłonięcia remontem i pracą nie mają czasu na częste odwiedzanie sklepów. Dodatki są takim produktem, który śmiało można kupować tylko na podstawie zdjęcia. No bo przecież głównie chodzi o wygląd i o to jak będą się komponować z całą resztą. Jest wiele firm, które postanowiły zapewnić możliwość zakupu takich dodatków przez internet. Oczywiście bardzo ważną rzeczą jest umiejętność dobrania takich dodatków. Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że nie wszystko do wszystkiego pasuje. Dobranie odpowiedniej kolorystyki. Rozmiarów to wszystko ma ogromne znaczenie.

Czasem jednym złym ruchem możemy popsuć całą ciężką pracę jaką włożyliśmy w wykończenie wnętrza. Z dodatkami też oczywiście nie można przesadzać. Wszystko też zależy od stylu w jakim wykończyliśmy pomieszczenie. Nie możemy do stylu minimalistycznego dodać masę dodatków, gdyż nie będzie to ze sobą współgrało. Można się tutaj kierować stwierdzeniem, “co za dużo to nie zdrowo”. Należy również zwrócić uwagę, że nie do każdego pomieszczenia możemy stosować dodatki. Kuchnia jest miejscem gdzie mogą one tylko nam przeszkadzać w codziennym użytkowaniu. Natomiast łazienka będzie miejscem gdzie te dodatki mogą się idealnie wpasować. Salon to również pomieszczenie gdzie możemy się skupić na większej liczbie dodatków. Gabinet jest już miejsce gdzie dodatki będą nas rozpraszać i nie będziemy mogli się skupić. W gabinecie warto postawić na minimalizm. W sypialni również bym uważał z dodatkami aby nie było ich za dużo.

Comments are closed.