Sonda

Co preferujesz na podłodze?

Wyniki

Loading ... Loading ...

Szukaj

Moda mija, moda wraca

    Moda na konkretne ozdoby podobnie jak i na inne przedmioty raz wraca, a raz przemija. W budownictwie możemy zauważyć tendencję, że co jakiś czas mamy powrót do starszych styli budowlanych. Podobnie jak i w kulturze czy sztuce, co pewien okres czasu możemy zaliczyć powrót do starych tradycji. Jeżeli zaś chodzi o budownictwo to coraz częściej możemy zauważyć powrót do starych tradycji w budownictwie, najbardziej jest to widoczne w tym że stosowane są sztukaterie do ozdoby nowo wybudowanych domów, a trzeba wiedzieć że jest to ozdoba, której historia ma już dobrych kilka tysięcy lat. Również bardzo często zauważymy wiszące i montowane na budynkach gzymsy, osobiście uważam, że są to bardzo dobre ozdoby i dodatkowo bardzo efektowne. Już w starożytności rzymianie dbali o to żeby ich domy były ładne, właśnie do tego celu używali najróżniejszych zdobień, , a dużą popularnością właśnie cieszyły się gzymsy. Ozdabianie zewnętrznej fasady oczywiście jest uzasadnione tym, że jest to taki kawałek budynku, który widzimy z ulicy i właśnie na podstawie ściany frontowej nasz dom jest bardzo często oceniany. No cóż, większość ludzi ma tendencję do oceniania po pozorach, takim pozorem właśnie jest ocena po elewacji. Działa to w dwie strony, po pierwsze może być tak, że dom, chociaż na zewnątrz nie prezentuje się okazale, to w środku jest to wspaniałe i bogato urządzone domostwo, może być również sytuacja odwrotna. Wyobraźmy sobie, że mamy koszmarnie wykończone wnętrze a jednocześnie przepiękna elewację, która jest nowa i bogato zdobiona. Zazwyczaj zwykły przechodzień przechodząc obok naszego domu stwierdzi, że dom z ładniejsza elewacją jest droższy i zapewne o wiele lepiej wykończony w środku.
    To jednak nie jest prawdą. Dlatego trudno jest podjąć właściwą decyzję na podstawie elewacji o stanie domostwa, jaki znajdziemy wewnątrz. Pomimo że nie powinniśmy poddawać się pozorom to jednak tak robimy i jeżeli widzimy dom, z bogato zdobioną elewacją, okraszony gzymsami i sztukaterię to z góry zakładamy, że mieszkają tam zamożni ludzie i że zapewne środek jest równie bogaty jak zewnątrz. Oczywiście w starożytności podział był bardziej wyraźny i tam bogate zdobienia na zewnątrz oznaczały, że wewnątrz mieszka bogaty człowiek, obecnie już nie jest to tak oczywiste, chociaż nadal bardzo prawdopodobne.

Jak wyremontować mieszkanie

40Przed takim pytaniem staje bardzo wiele osób. Sam pamiętam okres w którym postanowiłem wyremontować swoje mieszkanie. W tym celu odwiedziłem miejsce w którym na pewno znajdę jakieś przydatne informacje czyli internet. Od czego zacząć? Remont to poważna sprawa i nie można do niej podejść obojętnie. To nie jest przemeblowanie tylko generalny remont swojego lokum. Po znalezieniu kilku wartościowych informacji zadzwoniłem do kilku znajomych, którzy siedzą w tej branży i zadeklarowali swoja pomoc. Teraz są czasy w których większość dobrych fachowców postanowiła wyemigrować za lepszym życiem i najefektywniejszym sposobem na znalezienie uczciwego pracownika jest droga poleceń. Nie miałem zamiaru zabierać się za to samodzielnie. Skoro, tak czy inaczej musiałbym wydać pieniądze na materiały to głupota by było gdybym je zmarnował swoim nieudolnym działaniem. Oczywiście problemu nie będą mieli Ci, którzy już to kiedyś robili lub pracują na co dzień w tym charakterze. Już raz postanowiłem położyć tapetę w swoim pokoju.

Do pomocy zatrudniłem swojego tatę, żeby było taniej. To nie był dobry pomysł mimo tego, że w finalnym efekcie praca została dobrze zrobiona. Straconych nerwów jednak nikt mi nie wróci a czas którym zrobili by to profesjonaliści pewnie byłby o połowę krótszy. Wniosek jest bardzo prostu. Lepiej zlecić remont komuś kto się na tym zna. Najlepiej drogą poleceń. Być może nie zaoszczędzimy tyle pieniędzy ile chcemy ale mamy pewność, że praca zostanie zrobiona na czas i na najwyższym poziomie. W tym czasie lepiej jak skupimy się na zarabianiu pieniędzy i na zdrowie nam to wyjdzie. Wychodzę z założenia, że skoro ktoś zajął się taką pracą, to po to by zarabiać pieniądze. Gdyby każdy decydował się na samodzielne robienie wszystkiego to nie inni ludzie byli by nie potrzebni a to koncepcja, która generalnie nie ma większego sensu. Ostatnim ogromnym plusem jest to, że przy takim remoncie narażeni jesteśmy na uszczerbek na naszym zdrowiu. Poklejone ręce, zapylone oczy i bolące plecy to rzeczy, które powinny przekonać każdego do zatrudnienia fachowca.

Comments are closed.