Sonda

Co preferujesz na podłodze?

Wyniki

Loading ... Loading ...

Szukaj

Moda mija, moda wraca

    Moda na konkretne ozdoby podobnie jak i na inne przedmioty raz wraca, a raz przemija. W budownictwie możemy zauważyć tendencję, że co jakiś czas mamy powrót do starszych styli budowlanych. Podobnie jak i w kulturze czy sztuce, co pewien okres czasu możemy zaliczyć powrót do starych tradycji. Jeżeli zaś chodzi o budownictwo to coraz częściej możemy zauważyć powrót do starych tradycji w budownictwie, najbardziej jest to widoczne w tym że stosowane są sztukaterie do ozdoby nowo wybudowanych domów, a trzeba wiedzieć że jest to ozdoba, której historia ma już dobrych kilka tysięcy lat. Również bardzo często zauważymy wiszące i montowane na budynkach gzymsy, osobiście uważam, że są to bardzo dobre ozdoby i dodatkowo bardzo efektowne. Już w starożytności rzymianie dbali o to żeby ich domy były ładne, właśnie do tego celu używali najróżniejszych zdobień, , a dużą popularnością właśnie cieszyły się gzymsy. Ozdabianie zewnętrznej fasady oczywiście jest uzasadnione tym, że jest to taki kawałek budynku, który widzimy z ulicy i właśnie na podstawie ściany frontowej nasz dom jest bardzo często oceniany. No cóż, większość ludzi ma tendencję do oceniania po pozorach, takim pozorem właśnie jest ocena po elewacji. Działa to w dwie strony, po pierwsze może być tak, że dom, chociaż na zewnątrz nie prezentuje się okazale, to w środku jest to wspaniałe i bogato urządzone domostwo, może być również sytuacja odwrotna. Wyobraźmy sobie, że mamy koszmarnie wykończone wnętrze a jednocześnie przepiękna elewację, która jest nowa i bogato zdobiona. Zazwyczaj zwykły przechodzień przechodząc obok naszego domu stwierdzi, że dom z ładniejsza elewacją jest droższy i zapewne o wiele lepiej wykończony w środku.
    To jednak nie jest prawdą. Dlatego trudno jest podjąć właściwą decyzję na podstawie elewacji o stanie domostwa, jaki znajdziemy wewnątrz. Pomimo że nie powinniśmy poddawać się pozorom to jednak tak robimy i jeżeli widzimy dom, z bogato zdobioną elewacją, okraszony gzymsami i sztukaterię to z góry zakładamy, że mieszkają tam zamożni ludzie i że zapewne środek jest równie bogaty jak zewnątrz. Oczywiście w starożytności podział był bardziej wyraźny i tam bogate zdobienia na zewnątrz oznaczały, że wewnątrz mieszka bogaty człowiek, obecnie już nie jest to tak oczywiste, chociaż nadal bardzo prawdopodobne.

Jak urządzić sobie mieszkanie albo dom?

Ostatnio właśnie przed takim problemem zostałem postawiony. Czekała na mnie decyzja. Czy kupić mieszkanie czy pieniądze zainwestować w dom. Analizując całą sytuację, wszystkie za i przeciw. Plusy mieszkania w domu i mieszkaniu. Problem powstał w momencie kiedy się spierałem z narzeczoną jakie pomysły na mieszkanie i na dom zastosować. Nie było to łatwe jednak doszliśmy do konsensusu. Podjęliśmy decyzję, że jednak decydujemy się na budowę domu. Jak to się mawia nie ma to jak na swoim. Wolność “Tomku w swoim domku”. Problem pojawił się w momencie kiedy już decyzja została podjęta, ale została jeszcze jedna kwestia. Nie mieliśmy zielonego pojęcia jak ten wykończyć w środku. Na jakie rodzaj mebli się zdecydować. Czy umeblowanie ma być tradycyjne, minimalistyczne, czy klasyczne stare modele mebli. Kolejna kwestia kolory ścian. Tych aspektów było tak dużo, że nie byłem w stanie się zdecydować. Moja narzeczona też ma trochę inny gust wizualny niż ja. Po głębszej analizie i kilku kłótniach doszliśmy do wniosku, że zdecydujemy się zaufać specjalistom w tych sprawach. Nie ma to jak dobry fachowiec, który się zna na rzeczy. Do domu rzadko kupuje się meble na wysoki połysk. Piękne meble poznań są podstawą, a meble swarzędz mają jakość. Nowoczesne meble kuchenne można kupić na bazarze lub w niejednej firmie. Jakość to ważna sprawa, a wygodne meble muszą być kupowane starannie, bo to zakup na co najmniej kilkanaście lat.

Postanowiliśmy właśnie wykorzystać takie usługi. Znaleźliśmy kilka osób, które świadczyły takie usługi. Spotkaliśmy się z tymi ludźmi przedstawiliśmy im naszą wizję tego jak chcielibyśmy aby nasz dom wyglądał w środku. Oczywiście specjaliści ze swojej strony również zaproponowali nam jakie elementy warto wykorzystać a jakie nie. Projektantka na którą się zdecydowaliśmy doradziła nam, że skoro mamy ograniczony budżet z racji tego, że budowa domu pochłonęła większe koszta niż zakładaliśmy. Najlepszy pomysł w tym wypadku to postawić na minimalizm. Ograniczyliśmy dzięki temu koszty mebli. Z drugiej strony meble w stylu minimalistycznym są bardzo ładne. Postawienie na taki pomysł na dom było bardzo trafną decyzją. Przekonałem się do tego w 100%. Polecam korzystanie z takich usług gdyż mogę zagwarantować, że dzięki temu pomysł na dom albo mieszkanie będzie trafiony w 100%.

Comments are closed.