Sonda

Co preferujesz na podłodze?

Wyniki

Loading ... Loading ...

Szukaj

Moda mija, moda wraca

    Moda na konkretne ozdoby podobnie jak i na inne przedmioty raz wraca, a raz przemija. W budownictwie możemy zauważyć tendencję, że co jakiś czas mamy powrót do starszych styli budowlanych. Podobnie jak i w kulturze czy sztuce, co pewien okres czasu możemy zaliczyć powrót do starych tradycji. Jeżeli zaś chodzi o budownictwo to coraz częściej możemy zauważyć powrót do starych tradycji w budownictwie, najbardziej jest to widoczne w tym że stosowane są sztukaterie do ozdoby nowo wybudowanych domów, a trzeba wiedzieć że jest to ozdoba, której historia ma już dobrych kilka tysięcy lat. Również bardzo często zauważymy wiszące i montowane na budynkach gzymsy, osobiście uważam, że są to bardzo dobre ozdoby i dodatkowo bardzo efektowne. Już w starożytności rzymianie dbali o to żeby ich domy były ładne, właśnie do tego celu używali najróżniejszych zdobień, , a dużą popularnością właśnie cieszyły się gzymsy. Ozdabianie zewnętrznej fasady oczywiście jest uzasadnione tym, że jest to taki kawałek budynku, który widzimy z ulicy i właśnie na podstawie ściany frontowej nasz dom jest bardzo często oceniany. No cóż, większość ludzi ma tendencję do oceniania po pozorach, takim pozorem właśnie jest ocena po elewacji. Działa to w dwie strony, po pierwsze może być tak, że dom, chociaż na zewnątrz nie prezentuje się okazale, to w środku jest to wspaniałe i bogato urządzone domostwo, może być również sytuacja odwrotna. Wyobraźmy sobie, że mamy koszmarnie wykończone wnętrze a jednocześnie przepiękna elewację, która jest nowa i bogato zdobiona. Zazwyczaj zwykły przechodzień przechodząc obok naszego domu stwierdzi, że dom z ładniejsza elewacją jest droższy i zapewne o wiele lepiej wykończony w środku.
    To jednak nie jest prawdą. Dlatego trudno jest podjąć właściwą decyzję na podstawie elewacji o stanie domostwa, jaki znajdziemy wewnątrz. Pomimo że nie powinniśmy poddawać się pozorom to jednak tak robimy i jeżeli widzimy dom, z bogato zdobioną elewacją, okraszony gzymsami i sztukaterię to z góry zakładamy, że mieszkają tam zamożni ludzie i że zapewne środek jest równie bogaty jak zewnątrz. Oczywiście w starożytności podział był bardziej wyraźny i tam bogate zdobienia na zewnątrz oznaczały, że wewnątrz mieszka bogaty człowiek, obecnie już nie jest to tak oczywiste, chociaż nadal bardzo prawdopodobne.

Jak urządzić cztery kąty

54Wiele osób kupujących własne mieszkanie, chce by ich domowe zacisze było wyjątkowe. Każdy z nas w głębi serca marzy o tym, by po ciężkim dniu pracy wrócić do miejsca w którym może odpocząć i zregenerować siły do kolejnych działań. Największym problemem jest zazwyczaj kwestia finansowa. Z jednej strony chcemy, by nasze mieszkanie było unikalne a z drugiej chcemy przeznaczyć na remont rozsądne pieniądze. Na szczęście w dzisiejszych czasach jesteśmy w stanie to połączyć. Duże sieci meblowe posiadają w swojej ofercie wysokiej jakości produkty w przystępnych cenach. Gdy już wiemy gdzie dokonać zakupów, pojawia się kolejny problem. Co kupić? Osiołkowi w żłoby dano… Pośród tak szerokiej oferty można się pogubić. Bardzo łatwo jest kupić meble ale nie wolno przesadzić z różnorodnością.

Nie obce nam są mieszkania do których po wejściu nie wiemy na czym zaczepić wzrok. Pomysły na mieszkanie i dom możemy znaleźć w internecie albo poradzić się kogoś znajomego. Czasami drobne sugestie pozwolą nam na zaoszczędzenie znacznej ilości pieniędzy i nie zrobią z naszych czterech kątów jednego wielkiego kiczu. Często ludzie decydują się na wynajęcie projektantów lecz osobiście uważam, że jest to zbyteczne i sami jesteśmy w stanie stworzyć ciekawe wnętrze. Najlepiej wzorować się na gotowych projektach od których roi się w internecie. Wszystko zależy od tego w jakim stylu chcemy urządzić nasze mieszkanie. Warto trzymać się jednej koncepcji i nie łączyć różnych stylów. Pamiętajmy również by podczas projektowania pamiętać o funkcjonalności. Jeżeli jest to małe mieszkanie warto pomyśleć np. o antresoli. Dzięki takiemu rozwiązaniu zyskamy dodatkową powierzchnię. Bardzo popularnym rozwiązaniem jest zrezygnowanie z osobnego pomieszczenia na kuchnie i połączenie jej z salonem. Da nam to poczucie większej przestrzeni. Warto pamiętać o ciepłych kolorach chyba, że naszym celem jest stworzenie domu w stylu minimalistycznym. Wtedy należy użyć kolorów szarości. Pomysły na mieszkanie i dom to rzecz indywidualna. Ważne by wiedzieć czego się chce i konsekwentnie realizować założony plan.

Comments are closed.