Sonda

Co preferujesz na podłodze?

Wyniki

Loading ... Loading ...

Szukaj

Moda mija, moda wraca

    Moda na konkretne ozdoby podobnie jak i na inne przedmioty raz wraca, a raz przemija. W budownictwie możemy zauważyć tendencję, że co jakiś czas mamy powrót do starszych styli budowlanych. Podobnie jak i w kulturze czy sztuce, co pewien okres czasu możemy zaliczyć powrót do starych tradycji. Jeżeli zaś chodzi o budownictwo to coraz częściej możemy zauważyć powrót do starych tradycji w budownictwie, najbardziej jest to widoczne w tym że stosowane są sztukaterie do ozdoby nowo wybudowanych domów, a trzeba wiedzieć że jest to ozdoba, której historia ma już dobrych kilka tysięcy lat. Również bardzo często zauważymy wiszące i montowane na budynkach gzymsy, osobiście uważam, że są to bardzo dobre ozdoby i dodatkowo bardzo efektowne. Już w starożytności rzymianie dbali o to żeby ich domy były ładne, właśnie do tego celu używali najróżniejszych zdobień, , a dużą popularnością właśnie cieszyły się gzymsy. Ozdabianie zewnętrznej fasady oczywiście jest uzasadnione tym, że jest to taki kawałek budynku, który widzimy z ulicy i właśnie na podstawie ściany frontowej nasz dom jest bardzo często oceniany. No cóż, większość ludzi ma tendencję do oceniania po pozorach, takim pozorem właśnie jest ocena po elewacji. Działa to w dwie strony, po pierwsze może być tak, że dom, chociaż na zewnątrz nie prezentuje się okazale, to w środku jest to wspaniałe i bogato urządzone domostwo, może być również sytuacja odwrotna. Wyobraźmy sobie, że mamy koszmarnie wykończone wnętrze a jednocześnie przepiękna elewację, która jest nowa i bogato zdobiona. Zazwyczaj zwykły przechodzień przechodząc obok naszego domu stwierdzi, że dom z ładniejsza elewacją jest droższy i zapewne o wiele lepiej wykończony w środku.
    To jednak nie jest prawdą. Dlatego trudno jest podjąć właściwą decyzję na podstawie elewacji o stanie domostwa, jaki znajdziemy wewnątrz. Pomimo że nie powinniśmy poddawać się pozorom to jednak tak robimy i jeżeli widzimy dom, z bogato zdobioną elewacją, okraszony gzymsami i sztukaterię to z góry zakładamy, że mieszkają tam zamożni ludzie i że zapewne środek jest równie bogaty jak zewnątrz. Oczywiście w starożytności podział był bardziej wyraźny i tam bogate zdobienia na zewnątrz oznaczały, że wewnątrz mieszka bogaty człowiek, obecnie już nie jest to tak oczywiste, chociaż nadal bardzo prawdopodobne.

Jak umeblować mieszkanie

Kiedy decydujemy się na generalny remont mieszkania, wreszcie przychodzi czas na meblowanie. Nikt raczej nie zamierza mieszkać pośród pustych ścian. Jak wiemy, wiąże się to ze sporymi kosztami i często młodzi ludzie decydują się na urządzanie mieszkania na raty. W tym celu warto zastanowić i szczegółowo przemyśleć cała koncepcję. Nie dopuszczajmy do sytuacji w której po jakimś czasie zmienia się nasz światopogląd i kolejne pomieszczenie powstaje w zupełnie innym stylu. Później może się okazać, że każdy pokój jest zupełnie z innej bajki. Meble łazienkowe na wymiar, meble gabinetowe wrocław, meble kuchenne na zamówienie Warszawa są oferowane w różnych cenach. Można kupić komplet mebli za 5000 lub 10 000 złotych, dostępne są luksusowe meble za 20 000 złotych. Do kuchni najlepiej nadają się białe meble.

Oczywiście takie sytuacje zdarzają się bardzo rzadko, jednak warto mieć ich świadomość by nie popełnić tych błędów. Co zatem zrobić by mieszkanie było ładne? Najpierw musimy zastanowić się w jakim stylu chcemy je urządzić. Tyle osób ile koncepcji. Jedni wolą styl retro, inni minimalizm. Wszystko zależy od tego jaki kapitał chcemy przeznaczyć na nowe lokum. Z doświadczenia wiem, że nie warto na tym oszczędzać. Skoro już ktoś kupił mieszkanie bardzo często w kredycie, to niech ono będzie wymarzonym mieszkaniem. Czasami lepiej wstrzymać się na jakiś czas, niż zacząć remont a później go nie skończyć.

Ostatnio byłem świadkiem remontu biura i to co mnie najbardziej zaskoczyło to ceny mebli. Nie byłem aż tak świadomy tego, że można dostać dobrej jakości meble w tak rozsądnych cenach. Zrozumiałem, że czasy w których meble były przeznaczone tylko dla elitarnej grupy ludzi bogatych, minęły. Nikomu nie trzeba przedstawiać znanego na całym świecie producenta mebli ze Szwecji. Ta firma dotarła właśnie do takich osób i to dzięki temu osiągnęła tak wielki sukces. Dodatkowo produkty, które oferują są modne i dobrej jakości. Co raz więcej młodych małżeństw wykańczając swoje mieszkania wyposaża się własnie w tej firmie. Meblowanie to ważny element wystroju naszego wnętrza. Pamiętajmy o tym by jak ze wszystkim, nie przesadzić. Czasy meblościanek minęły a obecnie co raz bardziej popularny jest nurt minimalistyczny. Być może tak wiele osób decyduję się na tą modę, po części ze względów finansowych.

Comments are closed.