Sonda

Co preferujesz na podłodze?

Wyniki

Loading ... Loading ...

Szukaj

Moda mija, moda wraca

    Moda na konkretne ozdoby podobnie jak i na inne przedmioty raz wraca, a raz przemija. W budownictwie możemy zauważyć tendencję, że co jakiś czas mamy powrót do starszych styli budowlanych. Podobnie jak i w kulturze czy sztuce, co pewien okres czasu możemy zaliczyć powrót do starych tradycji. Jeżeli zaś chodzi o budownictwo to coraz częściej możemy zauważyć powrót do starych tradycji w budownictwie, najbardziej jest to widoczne w tym że stosowane są sztukaterie do ozdoby nowo wybudowanych domów, a trzeba wiedzieć że jest to ozdoba, której historia ma już dobrych kilka tysięcy lat. Również bardzo często zauważymy wiszące i montowane na budynkach gzymsy, osobiście uważam, że są to bardzo dobre ozdoby i dodatkowo bardzo efektowne. Już w starożytności rzymianie dbali o to żeby ich domy były ładne, właśnie do tego celu używali najróżniejszych zdobień, przestronna szafy na dokumenty www.meble-arcadia.com sprawdź naszą ofertę, a dużą popularnością właśnie cieszyły się gzymsy. Ozdabianie zewnętrznej fasady oczywiście jest uzasadnione tym, że jest to taki kawałek budynku, który widzimy z ulicy i właśnie na podstawie ściany frontowej nasz dom jest bardzo często oceniany. No cóż, większość ludzi ma tendencję do oceniania po pozorach, takim pozorem właśnie jest ocena po elewacji. Działa to w dwie strony, po pierwsze może być tak, że dom, chociaż na zewnątrz nie prezentuje się okazale, to w środku jest to wspaniałe i bogato urządzone domostwo, może być również sytuacja odwrotna. Wyobraźmy sobie, że mamy koszmarnie wykończone wnętrze a jednocześnie przepiękna elewację, która jest nowa i bogato zdobiona. Zazwyczaj zwykły przechodzień przechodząc obok naszego domu stwierdzi, że dom z ładniejsza elewacją jest droższy i zapewne o wiele lepiej wykończony w środku.
    To jednak nie jest prawdą. Dlatego trudno jest podjąć właściwą decyzję na podstawie elewacji o stanie domostwa, jaki znajdziemy wewnątrz. Pomimo że nie powinniśmy poddawać się pozorom to jednak tak robimy i jeżeli widzimy dom, z bogato zdobioną elewacją, okraszony gzymsami i sztukaterię to z góry zakładamy, że mieszkają tam zamożni ludzie i że zapewne środek jest równie bogaty jak zewnątrz. Oczywiście w starożytności podział był bardziej wyraźny i tam bogate zdobienia na zewnątrz oznaczały, że wewnątrz mieszka bogaty człowiek, obecnie już nie jest to tak oczywiste, chociaż nadal bardzo prawdopodobne.

Jak samodzielnie odnowić meble?

Jeśli mamy w domu stare zniszczone meble wcale nie musimy inwestować pieniędzy w nowe. A zwłaszcza, jeśli nasz budżet na to nie pozwala. Teraz by pięknie mieszkać liczy się pomysł a idealnym rozwiązaniem by nasze pomieszczenia nabrały nowego wyglądu jest renowacja starych mebli tanim kosztem. Najlepiej w tym wypadku sprawdzi się fototapeta. Możemy wybrać przeróżne kolory jak i wzory. Wszystko zależy od gustu. Taką tapetę bardzo łatwo jest przykleić gdyż wykonana jest na taśmie samoprzylepnej. Oczywiście wcześniej trzeba przygotować stare meble, czyli wyczyścić je z kurzu i odtłuścić wtedy nasza cudowna fototapeta będzie się dłużej trzymać. Zadanie to jest proste do wykonania, koszt fototapety będzie na pewno dużo mniejszy ni z zakup nowych mebli. W ten sam sposób odnowimy stare odrapane drzwi bez konieczności ich wymiany.

Fototapety doskonale sprawdzają się także na ścianie. Jednak do tego celu trzeba użyć nieco innych wykonanych na stosownym podłożu. Ten rodzaj przyklejany jest za pomocą specjalnych klei. W prosty sposób i co ważne tani można odnowić wystój domu. Wybór tapet jest ogromny, więc można przebierać do woli. Warto jednak pamiętać by podczas klejenia nie zostawały bąbelki powierza, bo nasze meble nie będą wyglądać wtedy dobrze. Obawiając się, iż nie damy sobie rady z tym zawsze można poprosić o pomoc fachowca. Przyda się nam tez podczas klejenia tapety na ścianę. Chcąc odpowiednio wybrać kolor i wzór należy pierwsze zastanowić się, w jakim stylu chcemy mieć pokój. Można skorzystać z podpowiedzi zamieszonych w kolorowych poradnikach.

Leave a Reply