Sonda

Co preferujesz na podłodze?

Wyniki

Loading ... Loading ...

Szukaj

Moda mija, moda wraca

    Moda na konkretne ozdoby podobnie jak i na inne przedmioty raz wraca, a raz przemija. W budownictwie możemy zauważyć tendencję, że co jakiś czas mamy powrót do starszych styli budowlanych. Podobnie jak i w kulturze czy sztuce, co pewien okres czasu możemy zaliczyć powrót do starych tradycji. Jeżeli zaś chodzi o budownictwo to coraz częściej możemy zauważyć powrót do starych tradycji w budownictwie, najbardziej jest to widoczne w tym że stosowane są sztukaterie do ozdoby nowo wybudowanych domów, a trzeba wiedzieć że jest to ozdoba, której historia ma już dobrych kilka tysięcy lat. Również bardzo często zauważymy wiszące i montowane na budynkach gzymsy, osobiście uważam, że są to bardzo dobre ozdoby i dodatkowo bardzo efektowne. Już w starożytności rzymianie dbali o to żeby ich domy były ładne, właśnie do tego celu używali najróżniejszych zdobień, , a dużą popularnością właśnie cieszyły się gzymsy. Ozdabianie zewnętrznej fasady oczywiście jest uzasadnione tym, że jest to taki kawałek budynku, który widzimy z ulicy i właśnie na podstawie ściany frontowej nasz dom jest bardzo często oceniany. No cóż, większość ludzi ma tendencję do oceniania po pozorach, takim pozorem właśnie jest ocena po elewacji. Działa to w dwie strony, po pierwsze może być tak, że dom, chociaż na zewnątrz nie prezentuje się okazale, to w środku jest to wspaniałe i bogato urządzone domostwo, może być również sytuacja odwrotna. Wyobraźmy sobie, że mamy koszmarnie wykończone wnętrze a jednocześnie przepiękna elewację, która jest nowa i bogato zdobiona. Zazwyczaj zwykły przechodzień przechodząc obok naszego domu stwierdzi, że dom z ładniejsza elewacją jest droższy i zapewne o wiele lepiej wykończony w środku.
    To jednak nie jest prawdą. Dlatego trudno jest podjąć właściwą decyzję na podstawie elewacji o stanie domostwa, jaki znajdziemy wewnątrz. Pomimo że nie powinniśmy poddawać się pozorom to jednak tak robimy i jeżeli widzimy dom, z bogato zdobioną elewacją, okraszony gzymsami i sztukaterię to z góry zakładamy, że mieszkają tam zamożni ludzie i że zapewne środek jest równie bogaty jak zewnątrz. Oczywiście w starożytności podział był bardziej wyraźny i tam bogate zdobienia na zewnątrz oznaczały, że wewnątrz mieszka bogaty człowiek, obecnie już nie jest to tak oczywiste, chociaż nadal bardzo prawdopodobne.

Jak dobierać dodatki

Bardzo ważnym elementem urządzania wnętrz są dodatki ozdobne, jakich nie może zabraknąć w żadnym pomieszczeniu, więc należy się nimi nieco bardziej zainteresować. Nie można oczywiście stawiać zbyt wiele bibelotów, gdyż takie wnętrza wyglądają kiczowato i całkowicie nieatrakcyjnie. Właśnie dlatego należy się zastanowić nad rozmaitymi możliwościami, jakie mamy do wykorzystania w tym zakresie. Dodatki to przede wszystkim różnorodne style i kolory, dlatego najlepiej od razu określić czy interesuje nas nowoczesność czy styl retro, a może jakiś konkretny motyw, na przykład morski. W ten sposób będziemy doskonale wiedzieć, jak dobierać poszczególne dodatki do swoich aranżacji i będą one tworzyć jednolitą całość, co także jest niezwykle istotne. W związku z tym należy zastanowić się nad takimi rozwiązaniami, jakie będą dla nas najlepsze, a wtedy rzeczywiście zapewnimy sobie wszystko, co najlepsze. Najważniejsze jest to, żeby takie dekoracje pasowały do naszego stylu i gustu, a wtedy na pewno uda nam się stworzyć ciekawe aranżacje. Można sobie oczywiście pomóc czytając różnego rodzaju czasopisma czy portale internetowe. Na pewno będziemy z tego wszystkiego bardzo zadowoleni. Właśnie dlatego należy rozsądnie planować swoje aranżacje i dokonywać zmian, jeśli coś nas razi. Elementy dekoracyjne mają tutaj wielkie znaczenie.

Comments are closed.