Sonda

Co preferujesz na podłodze?

Wyniki

Loading ... Loading ...

Szukaj

Moda mija, moda wraca

    Moda na konkretne ozdoby podobnie jak i na inne przedmioty raz wraca, a raz przemija. W budownictwie możemy zauważyć tendencję, że co jakiś czas mamy powrót do starszych styli budowlanych. Podobnie jak i w kulturze czy sztuce, co pewien okres czasu możemy zaliczyć powrót do starych tradycji. Jeżeli zaś chodzi o budownictwo to coraz częściej możemy zauważyć powrót do starych tradycji w budownictwie, najbardziej jest to widoczne w tym że stosowane są sztukaterie do ozdoby nowo wybudowanych domów, a trzeba wiedzieć że jest to ozdoba, której historia ma już dobrych kilka tysięcy lat. Również bardzo często zauważymy wiszące i montowane na budynkach gzymsy, osobiście uważam, że są to bardzo dobre ozdoby i dodatkowo bardzo efektowne. Już w starożytności rzymianie dbali o to żeby ich domy były ładne, właśnie do tego celu używali najróżniejszych zdobień, , a dużą popularnością właśnie cieszyły się gzymsy. Ozdabianie zewnętrznej fasady oczywiście jest uzasadnione tym, że jest to taki kawałek budynku, który widzimy z ulicy i właśnie na podstawie ściany frontowej nasz dom jest bardzo często oceniany. No cóż, większość ludzi ma tendencję do oceniania po pozorach, takim pozorem właśnie jest ocena po elewacji. Działa to w dwie strony, po pierwsze może być tak, że dom, chociaż na zewnątrz nie prezentuje się okazale, to w środku jest to wspaniałe i bogato urządzone domostwo, może być również sytuacja odwrotna. Wyobraźmy sobie, że mamy koszmarnie wykończone wnętrze a jednocześnie przepiękna elewację, która jest nowa i bogato zdobiona. Zazwyczaj zwykły przechodzień przechodząc obok naszego domu stwierdzi, że dom z ładniejsza elewacją jest droższy i zapewne o wiele lepiej wykończony w środku.
    To jednak nie jest prawdą. Dlatego trudno jest podjąć właściwą decyzję na podstawie elewacji o stanie domostwa, jaki znajdziemy wewnątrz. Pomimo że nie powinniśmy poddawać się pozorom to jednak tak robimy i jeżeli widzimy dom, z bogato zdobioną elewacją, okraszony gzymsami i sztukaterię to z góry zakładamy, że mieszkają tam zamożni ludzie i że zapewne środek jest równie bogaty jak zewnątrz. Oczywiście w starożytności podział był bardziej wyraźny i tam bogate zdobienia na zewnątrz oznaczały, że wewnątrz mieszka bogaty człowiek, obecnie już nie jest to tak oczywiste, chociaż nadal bardzo prawdopodobne.

Idealne zmiany wnętrza

Każdy z nas lubi czasem wprowadzić zmiany do swojego życia. Należy więc pamiętać, że bardzo ważnym i istotnym elementem jest odpowiedni dobór kolorystyki ścian, meblu czy innych dodatków w naszym mieszkaniu. Dobrze dobrane odcienie w naszym domu zależy od wielu czynników. Większość z nas decyduję się na coś pod wpływem weny, intuicji, choć czasem może ona nas zawieść. Musimy zwrócić uwagę na kilka czynników, które są ważne przed rozpoczęciem malowania. Jednym z nich jest to, aby kolory, które będą zdobiły nasze ściany pasowały do wystroju wnętrza i stanowiły odpowiednie tło dla mebli i innego typu urządzeń znajdujących się w domu. Kolejnym z nich może być podkreślenie walorów i zarazem ukrycie tego, co powinno być schowane, wszystkich usterek, z którymi nie możemy sobie poradzić. Jeżeli wpadł nam do głowy pomysł, aby pomalować ściany na ciemne barwy powinniśmy jak najszybciej się go pozbyć, ponieważ ciemne odcienie sprawiają, że wnętrza stają się ponure, przytłaczają nas a pomieszczenia są optycznie zmniejszone i krótsze. Nie zaznamy w takim pomieszczeniu spokoju. Warto więc zdecydować się na pastelowe kolory. Dzięki nim poczujemy się pełni energii, odprężymy się po ciężkim dniu. Eksperci od malowania wnętrz polecają ciepłe, stonowane kolory, które dadzą nam siłę do życia i nastroją kolejne dni. Aby z miła chęcią wracać do domu, lepiej się w nim czuć naprawdę warto zmienić pokrycie naszych ścian. Nie musi być to nudna i monotonna praca, dzięki temu stajemy się bardziej kreatywni i możemy wykazać się własną inwencją twórczą.

Leave a Reply