Sonda

Co preferujesz na podłodze?

Wyniki

Loading ... Loading ...

Szukaj

Moda mija, moda wraca

    Moda na konkretne ozdoby podobnie jak i na inne przedmioty raz wraca, a raz przemija. W budownictwie możemy zauważyć tendencję, że co jakiś czas mamy powrót do starszych styli budowlanych. Podobnie jak i w kulturze czy sztuce, co pewien okres czasu możemy zaliczyć powrót do starych tradycji. Jeżeli zaś chodzi o budownictwo to coraz częściej możemy zauważyć powrót do starych tradycji w budownictwie, najbardziej jest to widoczne w tym że stosowane są sztukaterie do ozdoby nowo wybudowanych domów, a trzeba wiedzieć że jest to ozdoba, której historia ma już dobrych kilka tysięcy lat. Również bardzo często zauważymy wiszące i montowane na budynkach gzymsy, osobiście uważam, że są to bardzo dobre ozdoby i dodatkowo bardzo efektowne. Już w starożytności rzymianie dbali o to żeby ich domy były ładne, właśnie do tego celu używali najróżniejszych zdobień, , a dużą popularnością właśnie cieszyły się gzymsy. Ozdabianie zewnętrznej fasady oczywiście jest uzasadnione tym, że jest to taki kawałek budynku, który widzimy z ulicy i właśnie na podstawie ściany frontowej nasz dom jest bardzo często oceniany. No cóż, większość ludzi ma tendencję do oceniania po pozorach, takim pozorem właśnie jest ocena po elewacji. Działa to w dwie strony, po pierwsze może być tak, że dom, chociaż na zewnątrz nie prezentuje się okazale, to w środku jest to wspaniałe i bogato urządzone domostwo, może być również sytuacja odwrotna. Wyobraźmy sobie, że mamy koszmarnie wykończone wnętrze a jednocześnie przepiękna elewację, która jest nowa i bogato zdobiona. Zazwyczaj zwykły przechodzień przechodząc obok naszego domu stwierdzi, że dom z ładniejsza elewacją jest droższy i zapewne o wiele lepiej wykończony w środku.
    To jednak nie jest prawdą. Dlatego trudno jest podjąć właściwą decyzję na podstawie elewacji o stanie domostwa, jaki znajdziemy wewnątrz. Pomimo że nie powinniśmy poddawać się pozorom to jednak tak robimy i jeżeli widzimy dom, z bogato zdobioną elewacją, okraszony gzymsami i sztukaterię to z góry zakładamy, że mieszkają tam zamożni ludzie i że zapewne środek jest równie bogaty jak zewnątrz. Oczywiście w starożytności podział był bardziej wyraźny i tam bogate zdobienia na zewnątrz oznaczały, że wewnątrz mieszka bogaty człowiek, obecnie już nie jest to tak oczywiste, chociaż nadal bardzo prawdopodobne.

Generalny remont mieszkania.

Przeprowadzając generalny remont mieszkania trzeba niestety liczyć się z dużymi kosztami. W dzisiejszych czasach ceny materiałów budowlanych są duże, więc jeśli chcemy mieć nowoczesne cztery kąty trzeba niestety wyłożyć na to finanse. Każdy remont zaczyna się oczywiście od wyniesienia starych mebli. Nie koniecznie trzeba je wyrzucać, jeśli są w stanie dobrym a my nie będziemy ich użytkować zawsze można je oddać bardziej potrzebującym. Najgorszą praca będzie chyba gipsowanie i szpachlowanie ścian. Niestety by były gładkie trzeba je dobrze wyczyścić. Pył i kurz, jaki powstanie podczas tych prac niestety będzie wszędzie zalegał. Po przygotowaniu ścian czas na podłogę. W tym temacie mamy ogromny wybór w zależności od upodobać. Największym zainteresowaniem cieszą się panele. Są odporne na uszkodzenia i bardzo łatwo je czyścić. Mając fundusze można zainwestować w podłogę drewniana, która na pewno pięknie będzie wyglądała w odnowionym wnętrzu.

Bardzo istotna będzie też kolorystyka. Najlepiej wybierać taki kolor podłogi by można było łatwo dopasować do niego resztę detali. Nad tym, jakiej barwy będą nasze ściany tez trzeba mocno się zastanowić. Lepiej wybierać jasne pastelowe kolory, jeśli chcemy optycznie powiększyć pomieszczenie. Ciemniejsze kolory lepiej zostawić do dużych pokoi gdzie jest dobre światło. Malowanie zlećmy odpowiedniej osobie. Nie jest to łatwa praca ani tym bardziej czysta. W porządnie przygotowanym mieszkaniu możemy zabierać się za dopełnianie jego całości, czyli za meblowanie.

Leave a Reply