Sonda

Co preferujesz na podłodze?

Wyniki

Loading ... Loading ...

Szukaj

Moda mija, moda wraca

    Moda na konkretne ozdoby podobnie jak i na inne przedmioty raz wraca, a raz przemija. W budownictwie możemy zauważyć tendencję, że co jakiś czas mamy powrót do starszych styli budowlanych. Podobnie jak i w kulturze czy sztuce, co pewien okres czasu możemy zaliczyć powrót do starych tradycji. Jeżeli zaś chodzi o budownictwo to coraz częściej możemy zauważyć powrót do starych tradycji w budownictwie, najbardziej jest to widoczne w tym że stosowane są sztukaterie do ozdoby nowo wybudowanych domów, a trzeba wiedzieć że jest to ozdoba, której historia ma już dobrych kilka tysięcy lat. Również bardzo często zauważymy wiszące i montowane na budynkach gzymsy, osobiście uważam, że są to bardzo dobre ozdoby i dodatkowo bardzo efektowne. Już w starożytności rzymianie dbali o to żeby ich domy były ładne, właśnie do tego celu używali najróżniejszych zdobień, , a dużą popularnością właśnie cieszyły się gzymsy. Ozdabianie zewnętrznej fasady oczywiście jest uzasadnione tym, że jest to taki kawałek budynku, który widzimy z ulicy i właśnie na podstawie ściany frontowej nasz dom jest bardzo często oceniany. No cóż, większość ludzi ma tendencję do oceniania po pozorach, takim pozorem właśnie jest ocena po elewacji. Działa to w dwie strony, po pierwsze może być tak, że dom, chociaż na zewnątrz nie prezentuje się okazale, to w środku jest to wspaniałe i bogato urządzone domostwo, może być również sytuacja odwrotna. Wyobraźmy sobie, że mamy koszmarnie wykończone wnętrze a jednocześnie przepiękna elewację, która jest nowa i bogato zdobiona. Zazwyczaj zwykły przechodzień przechodząc obok naszego domu stwierdzi, że dom z ładniejsza elewacją jest droższy i zapewne o wiele lepiej wykończony w środku.
    To jednak nie jest prawdą. Dlatego trudno jest podjąć właściwą decyzję na podstawie elewacji o stanie domostwa, jaki znajdziemy wewnątrz. Pomimo że nie powinniśmy poddawać się pozorom to jednak tak robimy i jeżeli widzimy dom, z bogato zdobioną elewacją, okraszony gzymsami i sztukaterię to z góry zakładamy, że mieszkają tam zamożni ludzie i że zapewne środek jest równie bogaty jak zewnątrz. Oczywiście w starożytności podział był bardziej wyraźny i tam bogate zdobienia na zewnątrz oznaczały, że wewnątrz mieszka bogaty człowiek, obecnie już nie jest to tak oczywiste, chociaż nadal bardzo prawdopodobne.

Gabinet profesjonalisty

Urządzanie gabinetu w swoim domu czy mieszkaniu wymaga pewnych poważnych przemyśleń, na których na pewno warto się skupić, żeby wybrać dla siebie najlepsze rozwiązania. Przede wszystkim każdy powinien się zastanowić nad tym, jakich sprzętów i mebli potrzebuje. Czasami niezbędne jest nam biurko z lampą i z lupą, jeśli zajmujemy się jakimiś projektami czy tworzeniem jakichś produktów czy innych elementów. Innym razem chodzi wyłącznie o biurko z komputerem. Na pewno trzeba wstawić jakieś regały i szafki, w których będziemy przechowywać dokumenty i inne ważne papiery. Należy przewidzieć, że takiego miejsca będziemy potrzebować z czasem coraz więcej, więc ważne jest, żeby zapewnić sobie odpowiednio dużo miejsca, by nie cisnąć się w niewielkim pomieszczeniu. Poza tym gabinet powinien sprzyjać naszej pracy, dlatego należy zadbać o odpowiednie oświetlenie dostosowane do rodzaju naszej aktywności, ale także o odpowiednie kolory i dekoracje, jakie będą tworzyć spokojny i harmonijny klimat, w którym będziemy się dobrze czuć. Dlatego należy o to wszystko odpowiednio zadbać, a na pewno będziemy zadowoleni ze swojego wyboru. Należy zwrócić uwagę także na drobne elementy dekoracyjne, gdyż mogą one dość mocno zmienić cały nasz gabinet i warto wziąć to wszystko pod uwagę, gdy decydujemy się na wyodrębnienie tego pomieszczenia.

Comments are closed.