Sonda

Co preferujesz na podłodze?

Wyniki

Loading ... Loading ...

Szukaj

Moda mija, moda wraca

    Moda na konkretne ozdoby podobnie jak i na inne przedmioty raz wraca, a raz przemija. W budownictwie możemy zauważyć tendencję, że co jakiś czas mamy powrót do starszych styli budowlanych. Podobnie jak i w kulturze czy sztuce, co pewien okres czasu możemy zaliczyć powrót do starych tradycji. Jeżeli zaś chodzi o budownictwo to coraz częściej możemy zauważyć powrót do starych tradycji w budownictwie, najbardziej jest to widoczne w tym że stosowane są sztukaterie do ozdoby nowo wybudowanych domów, a trzeba wiedzieć że jest to ozdoba, której historia ma już dobrych kilka tysięcy lat. Również bardzo często zauważymy wiszące i montowane na budynkach gzymsy, osobiście uważam, że są to bardzo dobre ozdoby i dodatkowo bardzo efektowne. Już w starożytności rzymianie dbali o to żeby ich domy były ładne, właśnie do tego celu używali najróżniejszych zdobień, , a dużą popularnością właśnie cieszyły się gzymsy. Ozdabianie zewnętrznej fasady oczywiście jest uzasadnione tym, że jest to taki kawałek budynku, który widzimy z ulicy i właśnie na podstawie ściany frontowej nasz dom jest bardzo często oceniany. No cóż, większość ludzi ma tendencję do oceniania po pozorach, takim pozorem właśnie jest ocena po elewacji. Działa to w dwie strony, po pierwsze może być tak, że dom, chociaż na zewnątrz nie prezentuje się okazale, to w środku jest to wspaniałe i bogato urządzone domostwo, może być również sytuacja odwrotna. Wyobraźmy sobie, że mamy koszmarnie wykończone wnętrze a jednocześnie przepiękna elewację, która jest nowa i bogato zdobiona. Zazwyczaj zwykły przechodzień przechodząc obok naszego domu stwierdzi, że dom z ładniejsza elewacją jest droższy i zapewne o wiele lepiej wykończony w środku.
    To jednak nie jest prawdą. Dlatego trudno jest podjąć właściwą decyzję na podstawie elewacji o stanie domostwa, jaki znajdziemy wewnątrz. Pomimo że nie powinniśmy poddawać się pozorom to jednak tak robimy i jeżeli widzimy dom, z bogato zdobioną elewacją, okraszony gzymsami i sztukaterię to z góry zakładamy, że mieszkają tam zamożni ludzie i że zapewne środek jest równie bogaty jak zewnątrz. Oczywiście w starożytności podział był bardziej wyraźny i tam bogate zdobienia na zewnątrz oznaczały, że wewnątrz mieszka bogaty człowiek, obecnie już nie jest to tak oczywiste, chociaż nadal bardzo prawdopodobne.

Dekoracje okien

Zazwyczaj nie chcemy zostawiać naszych okien całkowicie pustych, więc decydujemy się na pewne dekoracje, dzięki którym możemy rzeczywiście zapewnić sobie takie rozwiązania, na jakich nam najbardziej zależy. Przede wszystkim należy się zastanowić nad tym, czy interesują nas firanki, zasłony czy rolety. Wiele osób, gdy mają nowocześnie urządzone wnętrza pozostawiają okna bez takich elementów dekoracyjnych. Dotyczy to także imponujących okien w kamienicach, które mają bardziej zaokrąglone kształty i same w sobie stanowią bardzo ciekawą dekorację, jaką warto się zainteresować. W związku z tym należy koniecznie zastanowić się nad tym, jaka opcja najbardziej nam odpowiada, a później dopasować wszystko do stylu, jaki rządzi naszymi wnętrzami. Na pewno trzeba wziąć pod uwagę całe wnętrze i nie traktować dekoracji okiennych jako jakąś całkowicie osobną część, gdyż jest to całkowicie nie właściwe. Wszystkie kolory czy wzory to już sprawa całkowicie indywidualna o polega na dopasowaniu rozwiązań do tego, co już znajduje się w naszym domu czy mieszkaniu. Jeśli nie mamy pomysłów, to zawsze można skorzystać z pomocy specjalistów, zwłaszcza, jeśli chodzi o portale internetowe, gdzie znajdziemy wiele aranżacji mogących służyć nam za interesującą inspirację. Warto się nad tym wszystkim zastanowić i wybrać dla siebie takie rozwiązania, jakie będą dla nas najlepsze i najbardziej wartościowe.

Comments are closed.